تیم‌سازی

این مقاله نوش‌داروی استارتاپ‌ هاست ! چرا ؟ چون در اکثر مشاوره‌هایی که با استارتاپ‌های شکست خورده داشتیم ، متوجه شده‌ایم آنها ایده‌های ناب و درجه‌یکی داشته‌اند ولی بعلت تیم‌سازی نادرست و انتخاب افراد نادرست‌تر بوده است که شکست خورده‌اند. در این مقاله قصد داریم در مورد تیم‌سازی و دقت در انتخاب افراد برای کسب و کار شما سخن بگوییم.

تیم‌سازی

ما در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر بهترین افراد برای جایگاه­های درست استخدام کنید، آنها شما را راهنمایی کرده و به درستی می‌گویند چطور باید به اهداف خود در کسب و کار برسید. این راز تیم‌سازی است.

اگر این کار را نکنید، درجا خواهید زد. آیا تا بحال برای یک رئیس احمق به تمام معنا کار کرده‌­اید؟  چقدر سخت است ؟ اما اگر یک کارمند احمق و بی‌فکر داشته باشید از آن هم سخت تر است.درهرصورت، ترجیح می­دهید چه کسی برایتان کار کند؟ شخصی خوب و آموزش­‌پذیر با تجربه­‌ای کمتر یا شخصی کاردان اما مغرور و علامه‌­ی دهر؟

رهبران شرکت‌ها اغلب بر آنچه که شرکت در توسعه و تعالی سازمانی خود نیاز دارد تمرکز می­کنند. آن­ها مهمترین هدف خود را توسعه داده و پیش از آنکه فکر کنند چه­‌ کسی قرار است طرح­‌ها و ایده‌های بزرگ آن­ها را انجام دهد، زمان خود را صرف استراتژی و ایده پردازی می­کنند. اما حقیقت این است اگر شما بهترین افراد را در جایگاه­های درست قرار دهید، آن­ها به شما خواهند گفت که چه­‌چیزی برای دست‌یابی به استراتيی موردنظرتان موردنیاز است و چگونه به آن دست یابید. اگر نه، درجا خواهید زد. باید بدانید تیم‌سازی درست به هیچ‌جا نمی‌رسید.

تیم‌سازی

آقای جیم کالینز در کتاب معروف خود “خوب به عالی” بیان می‌کند شرکت­‌هایی که موفقیت‌های بزرگ درازمدت بدست آورده­اند، ابتدا بر “چه­‌کسی” و سپس بر “چه­‌چیزی” تمرکز کرده‌­اند. همانطور که کالینز بیان می­کند:”مدیرانی که باعث تغییرات خوب به عالی می­شوند ابتدا مسیر را مشخص نمی­کنند و سپس سراغ افراد لازم بگردند، بلکه آنها ابتدا افراد مناسب را از غیرمناسب جدا کرده و سپس برآورد می­کنند که بایستی چه مسیری را انتخاب کنند.

ما در آپتک ایمان داریم موفقیت شما و کسب و کارتان در تیم‌سازی است ،نه ایده‌ای که فقط در ذهنتان است.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید