رشد پایدار کسب و کار

رشد پایدار کسب و کار آرزوی هر کارآفرین و صاحب شغلی است. اگر بخواهیم بی‌تعارف صحبت کنیم ، اگر شما کسب و کار خود را رشد و ارتقا ندهید مسلما با شکست و نابودی همراه خواهید شد.

رشد پایدار کسب و کار

شکی نیست که همه می­خواهند کسب و کارشان رشد کند، اما همه نمی­‌دانند که راه درست رشد پایدار کسب و کار کدام است.

لایم، یکی از بازیکنان مهم در صنعت در حال توسعه­‌ی روروئک، اخیراً معاون سابق شرکت حمل و نقل اوبر(شبیه اسنپ خودمان) دیوید ریشتر، را به عنوان مسئول ارشد کسب و کار خود استخدام کرده است. این حرکت جدیدترین اقدام استخدامی لایم است که تأثیر زیادی بر روی حفظ فاصله‌اش با رقیبش یعنی برد اند موتیویت دارد، چرا که مسابقه‌­ای برای پیشرفت هرچه سریع­تر و تسخیر بازار روروئک در جریان است.

مسلما در آینده نزدیک، حداقل یکی از این شرکت­ها در بازار خواهد ماند. به همین دلیل است که پیشرفت فقط در مورد سرعت و حرکت نیست، بلکه در رابطه با ایجاد زیرساختی است که به اندازه‌­ی کافی قوی باشد که این شرکت را پشتیبانی نماید. شکی نیست که هر کسی در این مسابقه تنگاتنگ موفق نیست.

یکی از مثال‌های قابل توجه، بلو آوریل، شرکتی است که در سال ۲۰۱۷ خود را به سطح جذب سرمایه گسترده (IPO) رسانید و تنها زمانی سرمایه گذاران متوجه شدند که این شرکت بیش از حد گسترش یافته است که قیمت سهام آن ۹۰ درصد کاهش یافت.

مشکلات رشد پایدار کسب و کار

حتی بعضی از هوشمندترین مدیران تلاش می کنند تا کسب و کار خود را به طور موثر رشد دهند. در یک قسمت از مکنزی پادکست، شریک مکنزی، میترا مهدویان در مورد تفاوت بین شرکت­‌هایی با سرعت رشد بالا در بازار ‍پیش می‌روند و همتایان خود که رشد آهسته دارند، صحبت کرد.

او پنج استراتژی را که در تحقیقات مک کینزی به عنوان محرک اصلی رشد شناخته شد، مورد بحث قرار داد و دو تا از مهمترین آنها را در نظر گرفت:

  • سرمایه گذاری در موتورهای فروش
  •  تمرکز بر مردم

مکنزی از طریق یک بررسی جامع و انجام مصاحبه­‌ها، دریافت که تقریباً نیمی از شرکت­های دارای رشد سریع سرمایه‌­گذاری مالی و زمانی قابل توجهی را بر روی آموزش تیم­‌های فروش انجام داده‌­اند، در حالی که تنها ۲۹٪ از شرکت­های دارای رشد آهسته چنین کاری کردند.

تکنیک رشد پایدار کسب و کار

شرکت­های هوشمند می­‌دانند که تنها زمانی می­توانند به سرعت رشد کنند که بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند. شرکت­های پیشرو می­دانند که بهترین راه برای فروش بیشتر محصولات، سرمایه گذاری برروی افرادی است که مسئول فروش آنها هستند که فقط به معنی استخدام تعداد بیشتری از آن­ها نیست.

همچنین به این راحتی نیست که تنها در تیم­های فروش پول بریزید و منتظر باشید که قراردادهای زیادی بسته شود. ترفند واقعی برای رشد سریع­تر و بهتر، این است که بدانید سرمایه­‌گذاری­های داخلی چگونه باید انجام شود.

بنابراین، اگر کسب و کار شما در حال تلاش برای رشد پایدار کسب و کار است. به دنبال این سه روش رشد اثبات شده در هنگام ساخت تیم فروش خود بشوید.

۱- به دنبال بازیکنان تیمی باشید.

در بیس بال، کافی نیست که یک سطح بالای ضربه را حفظ کنید. بازیکنان در میدان باید در بازی دفاعی همکاری کنند، تا از تیم رقیب عقب نیفتند. همان اصل در فروش نیز صادق است. شرکت هایی که به سرعت در حال رشد هستند، باید تیم­‌هایی از افرادی داشته باشند که به طور مؤثر با کل سازمان کار می کنند، نه افرادی که فقط نگاهشان به فروش است.

مارتین استین مؤسس و مدیرعامل ۱۱ شرکت سهامی خاص بلک فورد کپیتال می‌­گوید: “به دنبال فروشندگانی باشید که می توانند با تیم­‌های دیگر همکاری کنند، تا مشکلات را به سرعت حل کنند.” در شرکت­های به سرعت در حال رشد، اعضای تیم فروشی که می توانند از قسمت­های دیگر پاسخ بگیرند، از همتایان‌­شان بهتر عمل می‌­کنند.”

 برای ایجاد رشد پایدار کسب و کار ،شعار آرام استخدام کن و سریع اخراج کن” در تیم‌­های فروش دوبرابر صادق‌­تر است. آنها نباید منتظر بمانند تا یک فروشنده یک دوره‌ی بد را پشت سر بگذارد تا آن را قیچی کنند. شما بایستی هر كدام از كانديدها را به جدی بررسی کنید و تنها کسانی را انتخاب کتید که آن­چه که شما برای پیشرفت سریع می­خواهید، دارند. اگر پس از یک سرمایه‌­گذاری مناسب، یک فرد استخدام­‌شده در آن پست شغلی جواب نمی­دهد، احتمالاً این فرد را باید در جای دیگر به کار گیرد.

۲- آموزش­تان را در جایی قرار دهید که پول آنجاست.

تعداد کمی از استراتژی­ها هستند که در هر شرایطی کارآمد باشد، آن هم در شرایطی که تجارت امروز پیوسته در حال تغییر است، در نتیجه فروشنده‌­ها باید مرتب به روز شوند.

رشد پایدار کسب و کار

برای به روز نگه داشتن افرادتان، فعالیت‌­های آموزشی را بیابید که بالاترین بازگشت سرمایه­ را دارد و منابع لازم را به آن­ها اختصاص دهید. بر اساس تحقیق انجمن مدیریت فروش، مربیگری میدانی [در حین کار] و یادگیری دو طرفه (همکارانه)، موثرترین روش­های آموزش فروش است.

از کسب و کارهایی که توسط انجمن مدیریت فروش مورد مطالعه قرار گرفت، ۷۸% با استفاده از مربیگری میدانی و ۷۳%  از طریق یادگیری دوطرفه، به بازگشت سرمایه‌­ی بالا دست یافتند.

نسبت به آموزش، خلاق باشید. فروشنده­‌ها می توانید از نقش بازی کردن برای تمرین کردن سناریوهای جدید استفاده کند یا هر هفته به طور آنلاین با ارائه دهندگان دیدار کنند تا مهارت های خود را به روز نگه دارند. یادگیری را اولویت قرار دهید، تا فروشندگان شما صدر بازی باقی بمانند.

مکنزی یک داستان موفقیت آمیز برای این رویکرد ارائه می دهد: یک شرکت خدماتی در آمریکای شمالی، فقط در ۱۸ ماه گذشته بهره‌وری خود را ۲۵% افزایش داد. این افزایش بهره­‌وری از زمانی بود که مدیران فروش جلسات آموزشی شخصی را شامل فروش تلفنی و هدف‌­گذاری پیوسته برای فروش، شروع کردند.

۳- تیم خود را به سمت استفاده از فناوری های جدید هدایت کنید.

ابزار بهتر، در بهترین حالت؛ به باهوشی افرادی هستند که از آن­ها استفاده می­‌کنند. به تیم­های فروش خود درباره‌­ی فناوری­‌های تواندمندسازی فروش، در رابطه با ورودی‌­ها و خروجی­‌های فروش؛ آموزش دهید تا به بهترین نحو از موجودی انبار خود استفاده نمایند.

رشد پایدار کسب و کار

نرم افزارهای هوش مصنوعی امروزی می توانند با فروشندگان برای هدایت بیشتر و باکیفیت‌­تر فروش و حذف بسیاری از کارهای دستی مربوط به فرآیند فروش؛ همکاری کنند. مطالعه­‌ مکنزی نشان داد که شرکت­هایی که با فرآیندهای فروش هوش مصنوعی کار می­کنند، به طور معمول ۵۰% فروش بیشتر دارند و هزینه‌­هاشان ۴۰ -۶۰% کاهش می‌­یابد.

“درآمد بیشتر از سرمایه­‌گذاری کمتر، بلیط طلایی پیشرفت است.”

راز رشد پایدار کسب و کار ، هیچ چیز خاصی نیست. فقط بیشتر بفروشید.

در آپتک ما ایمان داریم راز فروش بیشتر محصول، به آن سر راستی که به نظر می­رسد نیست. بهبود فرآیندهای فروش شما می تواند سرعت رشد را افزایش دهد و یک بنیان فروش­ محور را ایجاد کند که در نهایت قادر به پشتیبانی از یک شرکت بزرگ­تر است.

منبع : مجله اینترنتی فوربس – (https://www.forbes.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید