داستان کسی که استارتآپ ۲۲۰ میلیون دلاری خود را فروخت و دیزنی‌لندی برای عاشقان شکار و ماجراجویی ساخت.

استارتاپ

برنت اوکسلی، ۱۸.۰۰۰ جریب زمین را در یکی از روستاهای تگزاس به یک مزرعه شکار تبدیل کرد و به یکی از استارتآپ های عجیب و غریب دنیا تبدیل شد که سریع‌ترین رشد را در تاریخ ایالات متحده آمریکا داشته است.

پس از این که برنت اوکسلی در برنامه میزبان، استارت­آپ “وب هاستگیتر” خودش را ۲۲۰ میلیون دلار فروخت، به سراغ کسب و کار دیگری رفت که در زمینه طبیعت بود. مقصد بعدی او مرکز سرمایه­ گذاری گاوداری (آکس رانچ) بود که مزرعه‌ای برای شکارچیان در اووالد، تگزاس است و بازدیدکنندگان می‌توانستند گورخر، کانگرو و گونه‌های بومی و شگفت‌آور به ارزش ۳۵۰۰ دلار را به عنوان جایزه شکار کنند. علی‌رغم انتقاد از سوی گروه‌های مدافع حقوق حیوانات، اوکسلی این تفریحگاه مناسب که وسعتی بیشتر از منهتن نیویورک بود را به شرکتی با رشد ۱۹۶۵ درصد در سال تبدیل کرد که به رتبه شماره ۲۴۶ در بین ۵۰۰۰ شرکت در سال ۲۰۱۸ تبدیل شد.

او در یکی از مصاحبه­ های خود اعلام کرده است که من راه ­اندازی استارت­آپ hostgator.com را در اتاق خوابگاه دانشکده از سال ۲۰۰۲ میلادی شروع کردم. در یک سال بیشتر از میانگین همه فارغ‌التحصیلان آن دانشگاه درآمد داشتم. بنابراین ترک تحصیل کردم. سپس در سال ۲۰۱۲، استارت­آپی که تأسیس کرده بودم را فروختم. آن را از یک شرکت با سرمایه ۱۰۰۰ دلاری که در حساب بانکی خودم بود به یک استارتآپ با بیش از ۱۰۰۰ کارمند و بیش از ۱۲۰ میلیون درآمد سالیانه و ۸ میلیون بازدید رساندم.

او اینطور ادامه می ­دهد: تا قبل از ۳۰ سالگی به بسیاری از اهداف زندگی خود رسیده بودم و پس از آن فقط می‌خواستم کار جالبی انجام دهم، مقدار زیادی از آن پول را برداشتم و بر روی زمین شکارگاه سرمایه‌گذاری کردم. فقط به دنبال کسب و کار بزرگی بودم که در فضای آزاد از آن لذت ببرم. من در بوکا راتون در فلوریدا متولد و بزرگ شدم که به داشتن زمین‌های گلف مشهور است. تا قبل از آن به شکار نرفته بودم و هیچ چیزی در مورد دامپروری نمی‌دانستم. حتی نمی‌توانستم گونه‌های جانوری که اینجا بودند را نام ببریم.

من این استارت­آپ را با عنوان کاری آغاز کردم که معتقد بودم هرگز قبلاً نمونه انجام نشده است؛ پس از سرمایه‌گذاری بسیار زیاد برای این کار، تصمیم‌ گرفتم که این کار را هر طور که شده به پایان برسانم و اگر این کار را نمی­ کردم سایر کارهایی که قبلا و بیرون از اینجا انجام داده بودن، برایم ارزشی نداشتند. اگر این کسب و کار موفق نمی ­شد، همه‌ی حیوانات به مزایده گذاشته می ­شدند. آن‌ها احتمالاً دوباره به قفس باز می­ گشتند. می‌خواستم همه‌ی گونه‌های متفاوت را در اینجا داشته باشم و با آن­ها گله درست کنم و آن‌ها را با هم آمیزش بدهم و از انقراض نجات بدهم. همچنین نباید یک زمین بازی برای شکار بزرگسالان درست می‌کردم که با پارک ژوراسیک رقابت کند.

من مرد اینترنت بودم و کاری که در آن بهترین بودم را انجام دادم، یعنی وب‌سایتی بهتر از وب‌سایت رقبای خود ساختم. با این کار مطمئن بودم که در صدر موتورهای جستجوی سال قرار خواهیم گرفت. در گوگل شروع به تبلیغ کردم و فوراً پرداخت­ های ۱۰۰۰ دلاری مشتریان برای شکار، انجام شدند.

استارتآپ حاصل آموزش است نه صرفا ایده های خلاقانه

چالش واقعی، فروش نوبت شکارها نبود بلکه ایجاد زیرساخت و گله‌های حیات‌وحش مورد نیاز برای سرگرم­ کردن هزاران بازدیدکننده در سال بود. ما اساساً شهر کوچکی را در میانه‌ی این منطقه ساختیم که شامل یک اتاق ۶۰۰۰ فوت مربعی، هزاران کابین‌ لوکس، رستوران گران، دریاچه‌ها و ۵۸۰۰ فوت مسیر سنگ‌فرش و هزاران حیوان از بیش از ۶۰ گونه جانوری بود.

من هنوز باید با یک نفر که واردکننده حیوانات از آفریقا است، ملاقات کنم. آن‌ها چندین دهه قبل حیوانات بسیار زیادی را به باغ وحش‌های تگزاس آوردند و هم­ اکنون خارج از این ایالت فعالیت دارند.

استارتآپ

یکی از برداشت‌های بسیار نادرست در مورد ما این است که ما انسان­ های شروری هستیم که حیوانات را می‌کشیم تا سود به دست آوریم. ولی باید به شما بگویم که در پایان روز، حیواناتی که در اینجا هستند میلیون‌ ها برابر شادتر از حیوانات باغ‌وحش­ ها هستند. افرادی که مخالف شکار هستند، وقتی گوشت را در بسته‌های کوچک آماده می‌بینند، آن را چیز خوبی می‌دانند، اما حیواناتی که در کشتارگاه‌ها با بی‌رحمی با آن‌ها برخورد می‌شود و ذبح می­ شوند را در نظر نمی‌گیرند. تا اینجا، تبلیغات بد آن‌ها در مورد ما و خصومت این افراد با ما، تبلیغات خوبی برای ما بوده است.

انجام چنین کارهایی پول زیادی می‌خواهد. نمی‌توانید بدون خرید یک زمین بزرگ به دامپروری و شکار بپردازید. پیش از اینکه پول زیادی داشته باشیم، هرگز نمی‌توانستم چنین کاری انجام دهم.

در آپتک از جدیدترین اخبار و آموزه های کارآفرینی و استارتآپ ها آگاه شوید . با تا موفقیت با شما هستیم.
منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

 

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید