استارتاپ میوه ای

0
88

در این مقاله داستان کسب و کار و مهم تر از آن کارآفرینی را می شنویم که خود را بعنوان یک مدیر باور نداشت. او فکر می کرد مدیر یک شرکت باید آدم عجیب و غریبی باشد که از فضا بیاید و کسب و کارش را مدیریت کند. او نمی دانست بهترین گزینه ممکن برای مدیریت کسب و کاری است که خودش راه انداخته است. این فرد کسی نیست جز آقای طریق فرید افسانه ای.

طریق فرید

طریق فرید کارآفرین و مدیرعامل شرکت Edible Arangment  است که در زمینه تولید دسته گل های میوه ای فعالیت دارد. با ما همراه باشید تا این داستان جالب را بشنویم.

من وارد یک مرحله ای شده بودم که به توانایی های خودم شک کرده بودم و به این فکر افتاده بودم که برای مدیریت کسب و کارمان نیاز به یک مدیرعامل داریم.در سال ۱۹۹۹ آقای طریق فرید شرکت Edible Arrangment را راه اندازی کرد. استارتاپی که در زمینه تولید دسته گل هایی از میوه فعالیت داشت. تا سال ۲۰۰۳ این کسب و کار ۶.۷ میلیون دلار فروش داشت.

طریق فرید

بعنوان یک کارآفرین که خودم را صاحب یک کسب و کار کوچک می دانم ،هرگز به عناوین و القاب توجه نکردم و دنبال کسب هیچ نام و نشانی برای خودم نبودم. اما در سال ۲۰۰۳-۲۰۰۴ بود که همه چیز زیر و رو شد.

شرکت ما آنقدر پیشرفت کرد که مشتری های مان از سرتاسر دنیا برای خرید محصولات ما صف می کشیدند. وکیل شرکت به من می گفت الان شرکت در وضعیتی است که باید دیسیپلین های کاری را رعایت کنیم و ما باید شما را رسما بعنوان مدیر یا رئیس معرفی کنیم.

تا این جمله را شنیدم ، در فکر فرو رفتم گفتم من ؟ مدیرعامل ؟ رئیس ؟ من هیچ وقت فکر نمی کردم که روزی مدیر عامل بشوم. من هیچ آمادگی برای این کار نداشتم و حتی هیچ آموزشی هم ندیده بودم.

طریق فرید

ما همیشه فکر می کردیم شرکا و نماینده های ما به ما اعتماد دارند و این بهترین سرمایه شرکت ماست. آیا من واقعا آن آدمی بودم که باید رهبری این شرکت را به عهده می گرفتم ؟ و آیا من ویژگی های رهبری مناسب را داشتم ؟

بعد از مدتی تفکر به این نتیجه رسیدم فرد دیگری باید مدیریت این شرکت را بدست بگیرد. در دسامبر سال ۲۰۰۳ فرید یک برنامه استخدامی راه انداخت و با تک تک افراد مصاحبه می کرد. من خیلی وقت گذاشتم تا فرد مناسبی برای این کار پیدا کنم.

خیلی از این افراد مصاحبه شونده از ما می پرسیدند مدیریت شرکت تا حالا دست چه کسی بوده است ؟ چه کسی این کارها را کرده ، چه کسی این خلاقیت ها را بکار بسته است ؟ از ما تعریف می کردند و در مورد ما اظهار نظر می کردند.

 

در حالیکه من باید از آنها سوال می پرسیدم و در مورد آنها اظهار نظر می کردم و این اتفاق هر بار رخ می داد.

طریق فرید

همه آنها اظهار می کردند شما باید در کنار من باشید و راهنمایی کنید. چون ما از کسب و کار شما اطلاع درستی نداریم. راستش را بخواهید من همه چیز را می دانستم و کارها را خودم برنامه ریزی می کردم. من میدانستم بازار هدف ام کجاست و چطور باید مشتری ها را به چنگ بیاورم چیزی که هیچ کدام از آنها نمی دانستند. من همه چیز را می دانستم ولی حس می کردم مدیرعامل باید همه این کارها را انجام دهد و او باید بهترین آدم برای این کار باشد.

در یکی از این مصاحبه ها بود که متوجه شدم من بهترین فرد برای مدیریت شرکت هستم .

در ژانویه سال ۲۰۰۵ طریق فرید رسما خود را بعنوان مدیرعامل شرکت Edible Arrangment معرفی کرد و کار خود را آغاز کرد.

درست یکسال بعد شرکت رکورد افتتاح ۲۲۷ شعبه جدید را در سال شکست. بعد از آن بود که حتی یک لحظه هم به صلاحیت و توانایی خودم در مدیریت شرکت شک نکردم. حس می کنم اگر هیچ وقت این مسیر را طی نمی کردم به این حد از لذت و رضایت شخصی نمی رسیدم.

در واقع من مدت ها دنبال کسی می گشتم که سرجایش نشسته بود. من بدنبال طریق فرید می گشتم.

طریق فرید

امروز ۱۲۵۰ شعبه از شرکت طریق فرید در ۴۷ ایالت و ۱۰ کشور جهان تاسیس شده است. در سال ۲۰۱۵ درآمد کلی شرکت به ۵۴۶ میلیون دلار رسید.

منبع : مجله اینترنتی اینک و منتشر شده در حساب کاربری آپارات سایت آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید