این سرآشپز و کارآفرین هدفی جز رسیدن به کمال و شکوه در کار خود ندارد ! به همین دلیل است دو سال از عمر خود را صرف تهیه دستور العمل یک کیک استثنایی کرد. او کسی نیست جز کریستینا توسی مالک برند میلک بار.

کریستینا توسی

همه مردم آمریکا کریستینا توسی را بعنوان یک آشپز بین‌المللی و بنیانگذار برند میلک بار که یک پادشاهی شیرینی ایجاد کرده است ، می‌شناسند. کسب و کار او به ۱۴ فروشگاه و شراکت با برندهای معروف Target و JetBlue منجر شده است.

اکنون پس از یک دهه کار و جذب سرمایه گذار، می‌خواهد کسب و کار خود را به فروشگاه‌های مواد غذایی، تحویل درب خانه مشتریان و فروش اینترنتی گسترش دهد. ا

این مقاله حاصل گفتگوی مجله اینتر‍پرنیور با او می‌باشد. شما را دعوت به خواندن این مقاله جذاب می‌نماییم.

شرکت شما بر اساس طعم‌­های نوستالژی کودکی بسیاری از آمریکایی­‌ها ساخته شده است، اما منحصر به فرد و مدرن نیز هست. چگونه به این جایگاه دست پیدا کردید؟

من ۱۰ سال را در آشپزخانه‌های مختلف، صرف تهیه دستور پخت‌های آنها کردم. گذشت تا زمانی که وقت آن فرا رسیده بود که صدای خودم را در صنعت غذایی به گوش همه برسانم. آن موقع از همه می‌پرسیدم «دسر مورد علاقه شما چیست؟» همه می‌گفتند: “کلوچه شکلاتی مادر بزرگم” یا “پای سیب سرخ شده مک دونالد“، این موضوع به من کمک کرد تا درک کنم که مردم واقعا چه می‌خواهند. اما من هرگز سعی نمی­کنم مثلا با کلوچه جو دوسر مادر بزرگم رقابت کنم چون او همیشه بهترین کلوچه‌­ها را می‌­پزد. متوجه شدم که جای کریستینا توسی در جهان این نیست که با این خاطرات رقابت کنم بلکه باید رنگ و بویی جدید به آنها بدهم.

حالا شما ۱۰ سال است که به کار مشغول هستید، و هر کس سهمی می­خواهد. با داشتن این روحیه چگونه تصمیم می‌گیرید که چه فرصت‌هایی را دنبال کنید؟

ما هرگز هیچ کاری را بخاطر اینکه “دهان بقیه باز بماند” انجام نمی‌­دهیم. ما هر کاری را بخاطر اینکه با آن احساس عاطفی برقرار کنیم انجام می‌­دهیم. می‌توانیم دو سال را صرف تولید یک محصول واحد کنیم. اگر چیزی این احساس گرما، راحتی، این احساس آغوش بزرگ مادربزرگ را نداشته باشد، آن را تولید نمی­کنیم. این هدف کریستینا توسی است.

همکاری ما با برند JetBlue در سال گذشته نمونه خوبی است. وقتی بچه بودم پرواز همیشه یکی از چیزهای مورد علاقه من بود .زیاد پرواز نمی­کردیم، معمولا فقط از اوهایو به ویرجینیا – اما به یاد می­آورم با تعجب به بیرون از پنجره زل می­زدم، و در صندلی خود غرق می­شدم. هواپیما همچنان یکی از مکان‌های مورد علاقه من برای رویاپردازی روزانه است. بنابراین در یک کلوچه میلک بار قطعا چنین ویژگی وجود دارد.

کریستینا توسی

صبر کن؛ کدام محصول دو سال طول کشید که تولید شود؟

کیک تولد. این کوچولوی گیج کننده دو سال طول کشید! مادر من شاغل بود، بنابراین برای تولد من، به فروشگاه مواد غذایی می‌­رفت و یک جعبه پودر کیک و مقداری خمیر می­خرید. در عرض ۳۰ دقیقه یک کیک روی میز بود. ما می‌خواستیم آن را از ابتدا به عنوان سرآشپز طبق آموزش کلاسیک تولید کنیم. و این کار دو سال طول کشید تا بتوانیم آن طعم‌های خاطره انگیز را درست کنیم.

می‌توانستیم آن را در منو قرار دهیم، مطمئن هستم، در عرض شش ماه یا یک سال و نتیجه خوبی هم کسب می­کردیم. اما آن چیزی که امروز است نمی­شد. این چیزی است که یک سرآشپز بزرگ و یک کارآفرین بزرگ باید در نظر داشته باشد: فقط به این دلیل که زمان به پایان رسیده است، دست از کار نکشد، بلکه بداند که واقعا چه زمانی به هدف رسیده است و بی وقفه تا زمانی که به آنجا برسد آرام و قرار نداشته باشد.

شما ۱۴ فروشگاه و ده‌ها محصول در فروشگاه‌های Target وچند کتاب آشپزی دارید، و با همه فروشگاه‌ها از خرده فروش­های Madewell  گرفته تا رستوران­ها و پیتزا فروشی­‌ها همکاری دارید. در این مرحله از کسب و کار از چه کسی مشاوره می‌­گیرید؟

مربیان شخصی من مادربزرگ­هایم هستند که الان هیچ کدام زنده نیستند، اما از آنها به عنوان قطب اخلاقی خود استفاده می‌کنم. اما بزرگترین مربی من در طی چند سال گذشته شوهرم، ویل گویدارا بوده است. او آنقدر مرا می­شناسد که بتواند بگوید، “مادر بزرگ از این خوشش نمی‌­آمد” خود او یک رستوران­ دار است، به همین دلیل به من کمک می‌کند که بدانم چطور فرم واقعی خود را به سر میز بیاورم.

فکر می‌کنم بسیاری از افراد تعداد پاسخ‌هایی را که در ذهن دارند دست کم می‌­گیرند؛ اغلب اوقات مربیان آنهایی هستند که فقط به شما کمک می‌کنند کلیدی برای باز کردن آنها پیدا کنید. افرادی که نزدیکترین افراد به شما هستند، بهترین مربیان شما هستند. لازم نیست فردی باشد که ۲۰ سال شما را می‌شناسد و یا کسی باشد که در همان حرفه شما باشد، یا کسی باشد که شبکه، اسرار و ارتباطات زیادی داشته باشد. بلکه باید کسی باشد که بتوانید بی‌­نهایت با او صادق باشید.

آیا موانع خاصی در کارتان تابحال وجود داشته است ؟

وقتی که در این صنعت شروع به کار کردم، زنان زیادی را در آشپزخانه نمی‌­دیدم. اما جایگاه خود را در بین مردان به عنوان زنی یافتم که دوست داشت در اطراف بچرخد و مانند خواهر کوچک همه باشد. هنگامی که برای اولین بار در اواخر سال گذشته سرمایه به دست آوردم، باید روی قراردادهای زیادی کار می­کردم و پشت میزهای جلسه زیادی می­نشستم و با بسیاری از افراد مذاکره می­کردم.

کریستینا توسی

بلافاصله متوجه شدم که دوباره من تنها زن آشپزخانه هستم. اما شوهرم به من کمک کرد تا اجازه دهم این حس زنده بماند و در عین حال مسیری رو به جلو پیدا کنم. من هرگز اجازه نمی­دهم در آشپزخانه در اولین کار یا دومین کار یا حتی سومین کار احساساتی شوم؛ در عوض، راهی پیدا می­کنم که به افراد اطرافم کمک کند احساس کنند که من را می‌شناسند و اهداف مرا درک می­کنند. این کار آنها را به جای دشمن به هم تیمی تبدیل می­کند. و این هنوز یک استراتژی خوب است.

این کار باید زمانی که مقیاس کاری‌تان گسترش پیدا می­‌کند دشوارتر باشد.

ما تا پایان سال ۲۵۰ نفر، یا احتمالا ۳۰۰ نفر را استخدام خواهیم کرد. ما در همه سطوح بر روی آنچه که کار کردن در یک نانوایی باید داشته باشد، از چگونگی پرداخت به کارکنان تا مزایایی که ارائه می‌دهیم، کار می­کنیم- ما یک برنامه 401(k)  و مرخصی برای مادران و پدران داریم که در بیشتر نانوایی­ها چنین مزایایی وجود ندارند. به عنوان یک کودک، همیشه می­گفتم من نانوایی خودم را می­خواهم. اما این یک دیدگاه بسیار خودخواهانه بود. هرگز در مورد نوع تاثیری که می­تواند در زندگی مردم ایجاد شود، فکر نمی­کردم. ایجاد این اجتماع توانمندساز و ارتباطات باور نکردنی است.

آیا بازی کردن نقش سرآشپز و رهبر برای‌تان سخت‌­تر شده است؟

من هرگز وقتی که در جلسه هیئت مدیره هستم از آشپزخانه غافل نمی­‌شوم و وقتی که در آشپزخانه هستم، از اتاق جلسات غافل نمی­‌شوم. اما اغلب به خودم می‌گویم، چگونه می‌توانم موضوعات بیشتری را از آشپزخانه به اتاق هیئت مدیره بیاورم، و چگونه می‌توانم موضوعات بیشتری را از اتاق جلسه به آشپزخانه منتقل کنم؟ سعی می‌کنم این مهارت، حساس بودن به نگاه متفاوت به مواد غذایی را به نحوه ارزیابی چالش‌های کسب و کار، استراتژی‌ها و موقعیت‌ها نیز وارد کنم.

این‌ها خلاصه‌ای از راز موفقیت من کریستینا توسی است.

ما در آپتک ایمان داریم موفقیت در انتظار کسانی است ، که با آغوش باز به استقبال آن می‌روند.

منبع : مجله اینترپرنیور – (https://www.entrepreneur.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید