چرا باید مدل کسب و کارتان را همیشه تغییر دهید؟

0
33

دیو کاپی

یک نصیحت بی نظیر از سلطان فناوری دنیا و صاحب کمپانی مید مارکت کاپیتال  آقای دیو کاپی – Dave Kauppi بشنوید، یک عمر موفقیت را مهمان زندگی خود کنید.

“در کسب و کار خود باید سرسخت باشید و دائما شیوه آن را دوباره‌سازی کنید تا با تغییرات شرایط بازار همخوانی داشته باشید.”

من دیو کاپی هستم ،رئیس شرکت مید مارکت کاپیتال که یک شرکت در زمینه تشخیص و فروش شرکت‌های فناوری است. من در اوایل در بخش صنعت فناوری کار می‌کردم. بعد از فروش پنجمین شرکتم و ورشکسته شدن تعدادی از آنها تصمیم گرفتم تغییر جهت بدهم و در زمینه بهتری مشغول به فعالیت بشوم.

بزرگ‌ترین چالش در کسب و کار ما ، راضی کردن صاحبان صنایع به گرفتن راهنمایی در در بخش فروش شرکت‌هایشان است. مردم خیلی کم بازاریابی بلد هستند و فکر می‌کنند فی الذاته بازاریاب هستند.

بهتون می‌گویم اگر می‌خواهید شرکت‌تان را خودتان بفروشید و طرف معامله شما تا حالا ۲۵ تا شرکت خرید و فروش کرده ، مثل این می‌ماند که بخواهید تنهایی با هرکول بجنگید. در این مبارزه هیچ شانسی برای پیروزی ندارید. در کل اینطوری پایان خوشی برای آنها نمی‌توان متصور شد. در آخر از خریدار می‌خواهند که ارزش تخمینی شرکت آنها را بیان کند و در نهایت معامله را خراب و ماه‌ها زمان را هدر می‌دهند.

آنها با این کارشان هم خود می‌بازند و هم شرکت ما که تخصص در خرید و فروش شرکت‌ها را دارد هم به شکست می‌کشانند ! چون نمی‌گذارند هرکس کار تخصصی خود را انجام دهد.

ما در ابتدا برای اینکه در بازار جا بیفتیم ،در ابتدا به فروشنده اعلام می‌کردیم. اگر خریدار شرکت شما را خرید ما در آخر یک تخفیف خوب به شما در ازای موفقیت‌مان می‌دهیم. این ابتکار برای شروع خوب بود ولی من هنوز راضی نشده بودم. در شیوه جدید ما به مالکان به ازای حق پرداخت بر ساعت مشاوره می‌دهیم به علاوه درصدی از میزانی که به معامله اش اضافه کردیم را نیز می‌گیریم.

درسی که از این چالش یاد گرفتم اینکه به عنوان مالک یک شرکت باید چیزی را بفروشیم که خریدار می‌خواد نه چیزی که شما لازم دارید بفروشید. در کسب و کار خود باید سرسخت باشید و دائما شیوه آن را دوباره‌سازی کنید تا با تغییرات شرایط بازار همخوانی داشته باشید.

باید بدانید شرایط بازار هیچ‌وقت پایدار نیست. اگر مدل‌تان را تغییر ندهید، یکی دیگر یا یک مدل جدید می‌آید و جای شما را در بازار می‌گیرد.

ما در آپتک ما برای صاحبان کسب و کار توصیه می‌کنیم این توصیه آقای دیو کاپی را همیشه آویزه گوش‌تان قرار دهید تا موفقیت‌تان را تضمین کنید.

منبع : مجله اینترنتی بیزکست منتشر شده در حساب کاربرای آپارات سایت آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید