۹ عبارت که از مدیران تأثیرگذار برای الهام بخشی و انگیزه دادن به کارمندانشان گفته می شود

آیا این جمله­ ها شبیه جملات رئیس ­ها است؟

رمز موفقیت یک مدیر، توانایی ارتباط مؤثر با کارمندان است.

ولی ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به افراد با استفاده از کلمات، یک روش بسیار انسانی در شیوه ­ی صحبت شما با آنان است.

در این­جا ۹ نمونه از جملاتی که مدیران بزرگ به کار می­برند تا قلب­ ها و ذهن­ های افراد را درگیر نمایند، ارائه شده است.

بیشتر بخوانید : چگونه بفهمیم دیگران به ما علاقه و اعتماد دارنند

9 عبارت که از مدیران تأثیرگذار می شنوید

۱-من هم خبرهای خوب دارم و هم خبرهای بد

ممکن است بپرسید، چگونه این جمله ایجاد انگیزه می­کند؟ آیا تا به حال با یک تیم مدیریت کار کرده­ اید که همه چیز را پشت درهای بسته نگه می­دارند؟ رهبرانی که همه چیز را ماست­ مالی می­کنند؟ مدیران کارآمد خلاف این عمل می­کنند. آنان راست­گو هستند و چارچوب چه­ کسی، چه­ چیزی، کجا، کی و چرا را در رابطه با تصمیم ­گیری­شان را بیان می­کنند. این حقیقت که یک مدیر بتواند صادقانه و آشکارا در رابطه به خبرهای خوب و بدی که در جریان است، بحث نماید؛ گام بلندی در راستای ایجاد انگیزه و اعتماد در افراد است.

۲-این آن چیزی است که واقعاً در جریان است و معنای آن برای شما این است

افراد می­ خواهند بدانند کجا ایستاده­ اند. آن­ها می­ خواهند احساس امنیت کنند و بدانند که مدیرانشان برای آن­ها بهترین ­ها را در ذهن دارند. وقتی اتفاقی رخ می­دهد که همه چیز را مختل می­کند، مدیران موفق، با ترسیم یک تصویر مثبت و واقع ­بینانه از شرایط کسب و کار، انگیزه ­ها را بالا نگه می­دارند تا کارمندان خود را استوار و نه نامطمئن، نگه دارند. آن­ها آن­چه را که واقعاً در جریان است را به اشتراک می­گذارند و انتظاراتشان از افراد را مجدداً تعیین می­کنند تا کارمندانشان را متمرکز نگاه دارند.

۳-من کاملاً مطمئن نیستم که به کدام مسیر بروم. شما اگر جای من بودید، چه میکردید

مدیران تأثیرگذار از نظراحساسی حاضر هستند و احساساتشان را با خود به محیط کار می­آورند. آنان در هنگام نیاز، درخواست کمک می­نمایند و فضا را برای اختیار و اعتماد دیگران باز می­کنند تا دیگران نیز آزاد باشند چنین کنند. با واقع ­گرایانه بودن و از نظر احساسی صداقت داشتن و اجازه دادن به اعضاء گروه که آن­ها نیز چنین باشند، گروه، بهتر همکاری می­کند و ارتباط برقرار می­نماید.

بیشتر بخوانید : رازی که رؤیاهای کارآفرین را به واقعیت تبدیل می کند

9 عبارت که از مدیران تأثیرگذار می شنوید

۴-از من درباره­ ی همه­ چیز بپرسید

هاب اسپات  HubSpot ، یک شرکت جهانی بازاریابی دیجیتال اتوماتیک؛ معنای شفافیت در تجارت را جا­به ­جا کرده است. دارمش شاه Dharmesh ، یکی از بنیان­گذاران و مدیران فنی هاب­ اسپات؛ مقاله ­ای را در صفحه ی خود در ویکی wiki منتشر کرده­ است که عنوان آن “از دارمش ­شاه درباره­ ی همه چیز بپرس” است و دقیقاً همان­ چیزی است که هاب­ اسپاتی­ها انجام داده ­اند، منظور ایجاد بحث­ های مستقیم با مدیران ارشد فناوری خود است. حتی با وجود انتقادها، شفافیت در شرکت به عنوان یک ارزش تجاری، در نظر گرفته می­شود. هاب­ اسپات چندین جایزه برای فرهنگ شرکت خود گرفته است.

۵-من برای پیشرفت به شما نیاز دارم. این­گونه است که کارها درست پیش می­رود

هنگامی که یک موضوع حساس، مانند عملکرد یکی از اعضاء تیم؛ پیش می­ آید، مدیران کارآمد مستقیم بر سر قسمت سخت بحث نمی­پرند و سایر اعضاء را در مقام دفاع از خود قرار نمی­ دهند. آن­ها بحث را از نقاط مثبت، قدردانی از آن­چه که در حال حاضر به خوبی در جریان است و نقاط مثبت اعضاء تیمشان که به راستی آن­ها را تحسین می­کند؛ باز می­کنند.

این کار کمک می­کند که ساده ­تر وارد قسمت­ های توبیخی بحث شوید، منظور آن­ قسمت­ هایی است که محل نگرانی است و دوست دارید به طور خاص کارایی در آن قسمت­ ها بهبود یابد.

بیشتر بخوانید : راهکار به یادداشتن نکات مهم مطالعه از بیل گیتس

۶-من بدون شما نمی ­توانستم انجامش دهم

این تقریباً بهترین روش برای گفتن متشکرم است. قدردانی از تلاش ­های یک شخص دیگر برای بالا رفتن و فراتر از آن، به خصوص اگر توسط یک رهبر یا مدیر صورت گیرد، خوب به نظر می­رسد و یک فرهنگ تیمی قوی را استحکام می­بخشد. این عمل ساده ­ی تشویق، یک تقویت­ کننده ­ی روانی است که امواج اعتماد را در سراسر سازمان بخش می­کند.

۷-این به وضوح اشتباه من بوده است

مدیران کارآمد پشت سر خود و وضعیت خود پنهان نمی ­شوند و مسئولیت کارها را بر گردن دیگران نمی­ اندازند. آنان نسبت به دیگران پاسخ­گو هستند و مشکلاتشان را گردن می­ گیرند. این کار الگویی برای کارمندانشان است که صادق باشند و اشتباه کردن نترسند.

9 عبارت که از مدیران تأثیرگذار می شنوید

۸-از دست من کاری برای شما بر می­ آید

رهبران تأثیرگذار رهبران خادم هستند. آن­ها نیازهای کارمندانشان را برطرف می­کنند تا اطمینان حاصل کنند، موانع راهشان حذف شده است و آن­ها در مسیر موفقیت قرار دارند. با این کار مدیران آن­ها را مستعد موفقیت در اهداف بالاتر می­ کنند. اما همه این­ها از مشخصه­ های انسانی اهمیت دادن و نگران بودن برای سایرین آغاز می­شود. و سؤال اول آن­ها همیشه این است: “کاری از دست من برای شما بر می­آید؟”

بیشتر بخوانید : راز اینکه سریع تر افراد را به بله گفتن مجبور کنید

۹-من به شما اعتماد دارم

رهبران تأثیرگذار این موضوع را با اعتماد به نفس کامل عنوان می­کنند، چراکه آنان به افرادشان و توانایی ­های آن­ها برای انجام کار؛ اعتقاد و اعتماد دارند. آن­ها از سر راه افراد کنار می­روند و به ایشان اجازه می­دهند هدایت کارشان را بر عهده بگیرند و از مغزهای خدادادی­شان برای آفرینش و نوآوری استفاده نمایند.

به همین دلیل است که یک بار استیو جابز Steve Jobs گفت:

(( بی معنی است که افراد باهوش را استخدام کنید و بعد به آن­ها بگویید چه کار کنند، ما افراد باهوش را استخدام می­کنیم تا آن­ها به ما بگویند چه کار کنیم ))

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله اینترنتی آبتک 

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید