چگونه این کارآفرین از ۴۱۱ دلار سرمایه ی بانکی به یک گلخانه ی ۲۳ میلیون دلاری رسید

کریستیانا استمبل Christina Stembel موفق به راه ­اندازی کسب و کار گل­خانه ای خود با سرمایه ­ی کم  و بهبود این صنعت، شد. ولی این هدفی بود که به قیمت تمام پول او بود.

در سال ۲۰۱۰، کریستین استمبل به دنبال ماجراجویی بود. او می خواست کسب و کاری را راه بی اندازد که در عین بزرگ بودن، پایدار؛ و در عین رشد سریع، نیازمند سرمایه ی کم باشد.

او تمرکز خود را بر روی دسته های گل­، با هدف برتری در بازار اف ­تی­ دی FTD و پرو فلاورز ProFlowers قرار داد (سایر شرکت­های به تازگی مطرح شده­ ی سان فرانسیسکو، مانند بلوم­دت BloomThat و بوگز کو Bouqs Co بعدتر وارد میدان شدند.) برای استمبل شروع به کار بدون سرمایه ­گذاری خارجی، عادی به نظر می­رسید اما کمتر از دو سال بعد از شروع کار، حساب­ های بانکی­ اش خالی بود و از دفتر کار خانگی­ اش بیرون شد.

خوشبختانه، به محض این­که شرایط سخت شد، او یک نشانه از این دریافت کرد، که ورق در حال برگشتن است. بر اساس آن­چه که به کریستین لاگوریو چافکی  Christine Lagorio-Chafkin گفت، داستان از این قرار بود:

بیشتر بخوانید : ۹ عبارت که از مدیران تأثیرگذار می شنوید

کارآفرین موفق با راز ثروت ۲۳ میلیون دلاری

از داشته هایمان شروع کنیم

من از سرزمین محصولات کشاورزی در ایندیانا آمده بودم که در آن کشت ذرت و سویا برای وجود جامعه حیاتی بود. هنگامی که به سانفرانسیسکو رفتم، عاشق فرهنگ کارآفرینی شهر بودم که در آن افراد درباره­ ی آن­چه که حدود ۲۰ سال در صنعت تغییر نکرده بود، فکر می­کردند و آن را بهبود می­ بخشیدند. من می­خواستم وارد آن شوم. در حدود ۵ ایده ­ی کسب و کار در هفته داشتم.

من می­خواستم این کسب و کار به آن صورتی باشد که به آن فکر کرده ­ام، که یک تأثیر مثبت بر جهان داشته باشد و می­خواستم یک مشکل را با روشی جدید حل کنم. اما من در عین حال می­خواستم که قادر باشم که یک کار با سرمایه­ ی کم را شروع کنم.من ۴۹ هزار دلار داشتم. به کشاورزی برگشتم. می­دانستم که در کالیفرنیا، تا اوایل دهه ۹۰، گل بخش بزرگی از محصولات کشاورزی بوده است.

تجربه تلخ

فروش عمده گل یک صنعت بزرگ با یک مدل شکست­ خورده بود و برای بیش از ۲۰ سال، هیچ کس وارد کسب و کار آن نشده و در این مدت مختل شده بود. هنگامی­که می­خواستم گل­های مادرم را ارسال کنم، از تمام تجربه ام و عاقبت خسته­ کننده ­اش بیزار بودم. من می دانستم که می توانم آن کار را بهتر کنم و برای مصرف­ کنندگان جوان­تر و باهوش­تر، انجام دهم.

من به خودم دو سال، یا تا زمانی که پولم تمام شود فرصت دادم، تا ببینم آیا این ایده کارآمد است با نه. همه­ ی کسانی که می­شناختم شان فکر می­کردند، من عقلم را از دست داده ­ام اما من فکر می­کردم آن­ها هم ناامیداند. چون در غیر این­صورت ممکن بود من مغز سرشان را با ایده­ های تجاری ­ام بخورم.

بیشتر بخوانید : چگونه بفهمیم دیگران به ما علاقه و اعتماد دارنند

کارآفرین موفق با راز ثروت ۲۳ میلیون دلاری

تلاش و پشتکار بی وقفه

من از ۳ صبح بیدار می­شدم، به بازار گل می­رفتم، گل­ها را به خانه می ­آوردم و کارم را از میز ناهارخوری­ ام شروع می کردم. فضا به اندازه ­ی ۱۰۰ فوت مربع بود. من خودم از یوتیوب نحوه­ ی تزئین گل­ها را آموختم و پس از آن تزئینی را که سلیقه خودم بود را درست می­کردم. سپس، تمام بعد از ظهر را باید با دسته گل­ها، به کافی­ شاپ­ های اطراف شهر می­رفتم.

اگر کافی­ شاپی به من اجازه می­داد که دسته­ گل­ها را آن­جا بگذارم، کارت­ های بازاریابی را در کنارش قرار می­دادم. من هر هفته می­رفتم و می­دیدم چند تا کارت برداشته شده است تا بفهمم آیا تزئین گل­ها مناسب بوده است یا نه. پنج فروشگاه استارباکس Starbucks  در مناطق پرجمعیت سانفرانسیسکو، تقریباً تمام تجارت نوپای من را پوشش می­داد.

من در تمام دو سال اول، هیچ بودجه ­ی بازاریابی نداشتم. بنابراین من هر شب با دسته گل و کارت­ها، به دو یا سه رویداد شبکه ­ای هم می­رفتم و از آن­ها اجازه می­گرفتم که دسته ­گل را را روی میز ثبت نام و یا نیز ارائه قرار دهم. این روش کاملاً یک روش چریکی یا بازاریابی دهان به دهان بود.

نا امید نشدن

بعد از یک سال و نیم، تنها ۴۱۱ دلار در بانک باقی مانده بود. که واقعاً کم بود. من حتی از قهوه به چای لیپتون روی آوردم چون هر چای کیسه ای تقریباً ۶ سنت بود، در حالی­که هر فنجان قهوه چند دلار قیمت داشت. سپس صاحبخانه­ ی من، که یک وکیل شرکتی بود، متوجه شد که من در داخل آپارتمانم مشغول اداره­ ی یک کسب و کار هستم.

سخت نیست که بگویم: من در روزهای سرد، از پنجره­ های بزرگ نشیمن به عنوان یک خنک­ کننده­ برای گل­ها استفاده می ­نمودم. آن­ها را باز می­کردم و با پرده ­های ضخیم، مسدود کردم تا گل­ها سرد شوند. من مجبور شدم کسب و کار را به بیرون از خانه منتقل نمایم و این کار را نیز انجام دادم، اما حالا باید دو اجاره بها پرداخت می­کردم. بنابراین سخت بود.

بیشتر بخوانید : رازی که رؤیاهای کارآفرین را به واقعیت تبدیل می کند

کارآفرین موفق با راز ثروت ۲۳ میلیون دلاری

شروع سخت

اما من کوچکترین فضای ممکنی را که می توانستم، در بازار گل سانفرانسیسکو اجاره کردم، و به نحوی درست در آن زمان، سفارشات به اندازه کافی افزایش یافت که درآمدم کفاف پرداخت صورت­ حساب­ها را بدهد. هرگز هیچ هزینه کمکی از بیرون دریافت نکردم، بنابراین هر حرکتی که انجام می­دادم باید بلافاصله سودآور می­بود.

مدت زیادی طول نکشید که تعداد سفارشات از بیشترین تعداد دسته­ گلی که می­توانستم در یک روز درست کنم، که در حدود ۴۰-۵۰ تا بود؛ بیشتر شد. من اولین کارمندم را استخدام کردم و این فوق العاده بود اما وحشت ­آورترین لحظه هم بود. در این لحظه این فقط “شاید در این هفته کم­تر بخورم” نیست، بلکه افراد دیگری هم هستند که برای معیشت خود به شما تکیه کرده­ اند.

برندینگ

درست همان زمان من مجبور شدم که تجارت خود را از آپارتمانم به بیرون منتقل کنم، در پایان سال ۲۰۱۲، یک لحظه ­ی خیلی روشن وجود داشت. همانطور که به سمت ماشینم رفتم تا چند دسته گل را برای بعدازظهر بیرون بیاورم، گروهی از خانم ­ها از کنارم رد شدند و مرا دیدند . پرسیدند: ((آه، آیا گل­های فارم­گیرل Farmgirl  [نام تجاری دسته­ گل­های من] هستند؟”))

آن­ها از روی علامتی که من دور گل­ها پیچیده بودم، متوجه این نکته شدند و من به آن­ها گفتم: ((بله این­ها گل­های فارم­گیرل هستند.)) و یکی از آن­ها گفت: ((من عاشق فارم­گیرلم.))

بیشتر بخوانید : راز اینکه سریع تر افراد را به بله گفتن مجبور کنید

من به داخل ماشینم رفتم واز تعجب چشمانم گرد شده بود. این اولین باری بود که دیدم یک نفر محصول و نام تجاری من را شناخته است. آن­ها تنها با نگاه متوجه این نکته شدند، این چیزی است که همیشه تلاش می­کردم انجام دهم، این­که مطمئن شوم که تفاوت ایجاد می­کنم. آن لحظه­ بود که احساس کردم دستاوردی داشته ­ام.

موفقیت نهایی

سال گذشته، ما ۲۳ میلیون دلار درآمد داشتیم. درکسب و کار من ۱۰۰ کارمند داریم که در یک انبار بزرگ در محله­ ی پورتررو Potreroفعالیت می­کنند. ما روزانه هزاران دسته ­گل را به سراسر ایالات متحده ارسال می­نماییم.

و این نکته که هر کسب و کار موفقی روزی از صفر شروع کرده و به قله های موفقیت دست یافته است.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله اینترنتی آبتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید