بر اساس مطالعه­ ی ام ­آی­ تی MIT بر روی ۴۰۰ هزار انسان، این ترکیب تشکیل ­دهنده ­ی رازی است که رؤیاهای کارآفرینان را به واقعیت تبدیل می­کند.

اگر می­خواهید فراتر از تنها داشتن رؤیا بروید، شما این یک مورد را نیاز دارید. اشتباه نکنید، این یک مورد پول نیست.

این می­تواند باز کردن یک نانوایی، نوشتن یک کتاب، فروختن­ کارهای دستی در اتسیEtsy (نام یک فروشگاه آنلاین )، و یا ساختن یک شرکت نوپای نرم­ افزاری میلیون دلاری باشد. اما هر شکلی که داشته باشد، پیش از نظرسنجی (بدون در نظر گرفتن موارد خارج از قاعده)؛ نشان داده شد که بیشتر ما در آرزوی کارآفرین بودن هستیم.

پس چه چیزی افرادی را که عمل می­کنند را از کسانی که تنها آرزو می­کنند، جدا می­کند؟ چه چیزی یک علاقه­ مند تفننی و یا یک فرد تازه ­کار را به سمت ایجاد یک کسب و کار، سوق می­دهد؟ در یک مطالعه که اخیراً توسط ا ن­آی­ تی بر روی ۴۰۰ هزار نفر انجام شد، یک پاسخ قطعی ارائه گردید و پاسخ آن چیزی نیست که ممکن است انتظارش را داشته باشید.

بیشتر بخوانید : راهکار به یادداشتن نکات مهم مطالعه از بیل گیتس

رازی که رؤیاهای کارآفرین را به واقعیت تبدیل می کند

منابع مالی، شخصیت؟ نه، آن راز، دوستان هستند

این مطالعه زمانی آغاز شد که هی­جان کیم Hyejun Kim، نامزد PHD دانشگاه ام ­آی­ تی به یک منبع داده ­ی غیر منتظره برخورد. Ravelry.com، که یک سایت سرگرمی محبوب بود که خودش را “فیس­بوک برای بافندگان”، می­دانست. از نقطه ­نظر بافندگانی که از این سایت استفاده می­کردند، سایت روورلی این شانس را فراهم می­ آورد که الگوها و نظرات، با افراد علاقه­ مند به اشتراک گذاشته شود.

برای کیم، این یک معدن طلا از اطلاعات درباره­ ی افرادی بود که از یک علاقه­ مند تفننی به یک کارآفرین تبدیل شده بودند. با بررسی دقیق داده­ های بیش از ۴۰۰ هزار نفر از بافندگان و برگزاری ۹۹ مصاحبه با کاربران، کیم امیدوار بود بتواند بفهمد چرا هنوز برخی از افراد باقی مانده ­اند، در حالی­که سایرین در مسیر راه ­اندازی کسب و کار خود حرکت کرده­ اند.

راز کشف نشده

ممکن است فکر کنید، مهم­ترین عامل در کارآفرین شدن شخصیت است و یا شاید راز اصلی در منابع مالی باشد، چراکه هم حساب­های بانکی پر و هم ترازهای مالی ناامیدکننده، به افراد کمک می­کند که تغییر ایجاد نمایند. هر دو فرضیه منطقی به نظر می­رسد، اما هر دو غلط است.

چه چیزی بزرگ­ترین عامل پیشرفت در افرادی بوده است که از یک تازه­ کار به یک حرفه ­ای تبدیل شدند؟ به طور خلاصه، دوستان حمایتگر. در هنگام مصاحبه درباره­ی آن­چه به آن­ها کمک کرد تا این جهش­ ها را انجام دهند، کاربران بیشتر از همه به عزیزانی اشاره کردند که آن­ها را حمایت و جاه ­طلبی ایشان برای کارآفرینی را تشویق کرده ­اند. داده ­ها نیز این یافته ­ها را تأیید می­کند.

بیشتر بخوانید : راز اینکه سریع تر افراد را به بله گفتن مجبور کنید

رازی که رؤیاهای کارآفرین را به واقعیت تبدیل می کند

بر اساس گزارش واشنگتن پست Washington Post : (( تحلیل اطلاعات بر روی ۴۰۱۱۶۸ نفر از کاربران از سال­های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ که توسط کیم انجام شد، پشت این نظریه است. کسانی که به گروهی تحت عنوان “متصل کردن n نفر به هم” برای تولید کارهای دستی گروهی، پیوسته بودند؛ ۲۵ درصد بیشتر از دیگر کاربران، مستعد آغاز یک کارآفرینی بودند. این موضوع حتی برای محل­ های زندگی، تجربه، سطح مهارتی و بهره­ وری­های مختلف افراد درست بود.

چرا ارتباطات اجتماعی در دنیای واقعی، انقدر مهم است؟

تحلیل­ های بعدی نشان داد که این به آن علت نبوده است که آنان به بافندگان در ایجاد مهارت­های فنی کمک کرده ­اند. آن­هایی که کارآفرین شدند، گاهی سطح متوسطی از مهارت داشتند. در عوض، این ارتباطات شخصی برای آن­ها نقش تقویت­ کننده ­ی اعتماد به نفس را داشت که به آن­ها کمک کرده است، رؤیاهایشان را به واقعیت تبدیل کنند.

شبکه­ ی اجتماعی شما، سلاح مخفی­تان است

شبکه­ ی اجتماعی شما، سلاح مخفی­تان است

گرچه در این مطالعه نگاه تنها بر روی بافندگان بود، اما همان­گونه که مقاله ­ی واشنگتن پست اشاره می­کند، متخصصین کارآفرینی دیگر که به طور شگفت ­زده ­ای کار کیم را ستایش می­کنند، می­گویند این تنها درباره­ ی کارهای دستی نیست. در واقع، یک تحقیق دیگر در زمینه­ ی علوم شبکه نشان داد که یک شبکه­ ی بزرگ اجتماعی بزرگ و حمایتگر، یکی از بزرگ­ترین نشانه­ های پیشرفت کاری در هر زمینه ­ای است.

برای دوستان و اعضاء خانواده­ ای که آرزوی کارآفرین شدن را دارند، پیام واضح است:

تأثیر خوتان را به عنوان یک رهبر انگیزشی دست کم نگیرید. شما می­توانید برای افرادی که دوستشان دارید، یک تفاوت فاحش ایجاد کنید که آیا به دنبال آرزوهای بزرگ و ترسناک خود بروند یا نه.

بیشتر بخوانید : پنج عادت که مغزتان را جوان نگه می دارد

در عین حال، کسانی که به طور مخفیانه تمایل دارند شغلشان را آن­گونه که دوست دارند، ایجاد نمایند؛ نباید تنها نگران یک نقشه ­ی تجاری غیر منعطف و تعادل دخل و خرج حساب بانکی باشند. اجرای کار مهم است، اما حمایت اجتماعی نیز به همان اندازه ضروری است. بالا بردن خود به سمت یک زندگی جدید، نیازمند کمک­ های تعداد زیادی بازوهای قدرتمند است. اطمینان حاصل کنید که اطراف خودتان را با افرادی که شما را تقویت و حمایت می­کنند، پر شده باشد.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله اینترنتی آبتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید