احتمالاً چیزهایی که راجع به نوشیدن قهوه در زمان کار شنیده ­اید، اشتباه است.

زمان

ممکن است قبلاً شنیده باشید که جیک نپ و جان زراستکی، دو طراح یوتیوب و جی­میل در حال انتشار کتابی راجع به مدیریت زمان به نام صرف زمان: چطور باید بر روی آنچه هر روزه اهمیت دارد، تمرکز کنید، است.

با اینکه کاملاً مطمئن نیستم که دنیا به کتاب دیگری در رابطه با مدیریت زمان نیاز داشته باشد (زیرا به نظر می ­رسد که اکثر اینگونه کتاب­ ها ایده ­های یکسانی را بیان می­ کنند)، ولی مقاله ­ای که به تازگی در وب سایت CNBC منتشر شد نشان می ­دهد که نپ و زراتسکی ممکن است حرف­ های تازه­ ای در مورد نقش قهوه در مدیریت زمانی کارهای روزانه داشته باشند.

ظاهراً کتاب آنها که سر و صدای زیادی پیدا کرده است، مورد انتقاد واقع شده است، و این امر به دلیل مطرح­ کردن یک ایده عجیب در رابطه با مدیریت زمان است. آن­ها در این کتاب گفته ­اند که گشت ­زدن در رسانه ­های اجتماعی یک عامل مهم اتلاف وقت است. با اینکه این موضوع کمتر مورد بحث قرار گرفته است اما نکته­ ای است که می­ توان در آینده بیشتر به آن پرداخت.

همچنین نپ و زراستکی در حال بررسی نقش قهوه در مدیریت زمان هستند و به نظر می­ رسد که مطالب جدیدی را در این رابطه در کتاب خود ارائه کرده­ اند که کلیت آن به صورت زیر است:

۱ -برای مدیریت زمان ،روز کاری خود (نه روز خود) را با نوشیدن قهوه آغاز کنید.

زمان

برای اینکه از اولین فنجان قهوه­ ی خود بیشترین سود را ببرید، آن را هنگامی که تازه بیدار شده­اید یا در زمان تردد به محل کار خود ننوشید. بلکه، صبر کنید تا به محل کار خود برسید. دلیل آن ساده است.

زمانی که از خواب بیدار می ­شوید، بدن شما کورتیزول آزاد می­ کند، هورمونی که مشابه با کافئین عمل می­ کند. اضافه­ کردن کافئین به کورتیزول می ­تواند استرس ایجاد کند (شما دچار آوردوز انرژی می­ شوید). به هر حال، پس از حدود دو ساعت، سطح کورتیزول بدن شما افت می ­کند، و حالا بهترین زمان برای صرف یک نوشیدنی کافئین ­دار است. یعنی شما باید روز کاری خود را با یک وقت برای نوشیدن قهوه شروع کنید، ولی اکثر مردم کار دیگری انجام می دهند و اولین فنجان قهوه را هنگامی که از خواب بیدار می شوند، می­ نوشند و فنجان دوم خود را حدود ساعت ۱۰:۳۰ صبح (زمان مرسوم نوشیدن قهوه) می­ نوشند.

۲ – برای مدیریت بهینه زمان ،نوشیدن دومین فنجان قهوه را پس از ناهار تعیین کنید.

اکثر مردم سعی می­ کنند تا پس از ناهار سخت کار کنند و تصور می­ کنند که خستگی آن­ها با خوردن نهار کمتر می ­شود. با این حال، از دیدگاه حفظ سطح انرژی، نوشیدن قهوه ۳۰ دقیقه پس از ناهار معقول­ تر است.

شما معمولا برای نوشیدن قهوه تا زمان افت انرژی پس از ناهار (معمولاً حدود 2 بعدازظهر برای بیشتر مردم) صبر نمی ­کنید. همان­ طور که نپ و زراتسکی بیان کرده­ اند: “نکته جالبی که در مورد قهوه وجود دارد این است که اگر شما صبر کنید تا زمانی که خسته می ­شوید آن را بنوشید، دیگر خیلی دیر شده است” و زمان دقیقی برای نوشیدن آن وجود دارد که 30 دقیقه پس از ناهار است و نباید بیشتر از آن صبر کرد.

زمان

۳ – اگر بدنبال مدیریت زمان ،درست پس از نوشیدن فنجان دوم قهوه، چرت بزنید.

احتمالاً نپ و زراتسکی با ارجاع به تحقیقات دانشگاهی گسترده “چرت انرژی” نیم­روزی را به عنوان یک منبع انرژی روزانه در نظر گرفته­ اند. البته آنها چرت را نه به عنوان جایگزینی برای فنجان قهوه دوم، بلکه به عنوان روشی برای کسب انرژی بیشتر در نظر گرفته ­اند

این منطق آنان است: کافئین حدود نیم ساعت زمان لازم دارد تا تاثیر کامل خود را بر روی سیستم بدن شما داشته باشد. بنابراین، اگر درست پس از اینکه دومین فنجان خود را نوشیدید، یک چرت ۱۵ دقیقه ­ای داشته باشید، با احساس طراوت پس از یک خواب کوتاه و همین ­طور با انرژی که از کافئین گرفته ­اید، بیدار خواهید شد.

نیازی به گفتن نیست که شرایطی که بیان شد، چیزی نیست که اکثر مردم از آن پیروی می­ کنند و مطلبی است  که با آنچه تاکنون راجع به قهوه، چُرت ­زدن و مدیریت زمان خوانده­ ام، تفاوت دارد. اگر کل کتاب آنها حاوی توصیه­ هایی شبیه به این موارد باشد، کتابی است که حتماً باید آن را خواند.

در آپتک اعتقاد داریم رمز موفقیت یک مدیر کسب و کار مدیریت بهینه زمان است.
منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید