داستان زنی که با تنهایی جنگید و برترین کارآفرین زیر ۳۰ سال مجله فوربس شد

0
121

این مقاله داستان زندگی تایس اسکای – thais sky  بنیانگذار مجموعه Amplify Collective است. داستان زنی که با تنهایی و شرایط سخت مهاجرت جنگید و تبدیل به برترین زن کارآفرین زیر ۳۰ سال مجله فوربس شد. او یکی از مشهورترین سخنرانان ،نویسندگان و مربیان کوچینگ در دنیا است.

“داستان زنی که سختی را خسته کرد.”

من تا پیش از آن در خانواده بزرگی با پدربزرگ ها ،عموها ،عمه ها ،خاله هایم زندگی می کردم. ولی بعد از آن ناگهان خودم را در یک ماشین ،در یک کوچه در یک کشور خارجی خودم را تنها دیدم.

تایس اسکای

جایی که هیچی از آن نمی دانستم و این ترسناک ترین و عجیب ترین لحظه زندگی ام بود.آن لحظه بود که تازه فهمیدم چقدر تنها هستم. من همراه با مادر و پدر ناتنی ام زندگی می کردم بدور از پدر و فامیل و آشنایان. من حمایت همه را از دست داده بودم و با یک غریبه که حتی زبان آن را نمی دانستم در یک خانه زندگی می کردم. هیچ کدام نمی توانستیم باهم ارتباط برقرار کنیم.

تصور کنید هفت سال تان باشد و از هر چیزی که برای شما قبلا آشنا بوده است دور شده باشید.

تایس اسکای

آن لحظه باعث شد خیلی سریع رشد کنم و برای اولین بار در دو سالگی به ژاپن مهاجرت کرده بودیم. بعد برگشتم برزیل و بعد هم آمریکا.

در آن مهاجرت ها بود که فهمیدم وقتی می خواهید وارد یک کار جدید بشوید ،باید هر چیزی که از قبل می دانستید را فراموش کنید.

اگر می خواستم خودم را با آمریکا وفق بدهم ،باید همه چیزم را فراموشم می کردم حتی زبان بومی ام را.

این خیلی برای من سخت بود زیرا اگر در همه ابعاد وجودی ام تغییر نمی کردم ،نمی توانستم خودم را با شرایط جدید وفق بدهم.

تایس اسکای

من در حوزه کارآفرینی فهمیدم اتفاقات خیلی سریع رخ می دهد و شما نمی توانید یک جا ثابت و پیوسته بمانید. نمی توانید به یک محصول پایبند بمانید. حتی نمی توانید به قید و بندها و شرایط بازار هم اعتماد کنید. باید به شدت سازگار و تغییر پذیر باشید.

من فهمیدم این اتفاق می تواند هم نقطه ضعف شما باشد و هم نقطه قوت شما. فقط بستگی به خودتان دارد. من ” تایس اسکای ” فقط در هر شرایطی سریع سرپا می شدم و روی آن متمرکز می شدم و به جلو رفتن ادامه میدادم.

تایس اسکای یکی از صدها زن موفقی است که نه تنها توانستند سرنوشت زندگی خود را متحول کنند بلکه آینده را نیز تغییر دادند.

منبع : مجله اینترنتی Business Rock Star منتشر شده در آپارات وب سایت آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید