کندرا اسکات

کندرا اسکات در دنیای کسب و کار ،کارآفرینی است که کارهایش شبیه به معجزه است. او دنیایی را با دستان خود خلق کرده است که تا پیش از آن تصورش هم برای دیگران غیرممکن بوده است.

کندرا اسکات

داستان کندرا اسکات بعنوان یک طراح جواهر و زیورآلات از زمانی شروع شد که با دو کودک کوچک خود در هنگام رکود بزرگ آمریکا در چند سال پیش طلاق گرفته و از کار بیکار شده بود. او با افتتاح فروشگاه خود در رکود اقتصادی آمریکا یک ریسک بسیار جسورانه کرده بود. کندرا به یاد می آورد : وقتی من این کار را شروع می کردم مردم به من می گفتند که تو باید شهر اوستین را ترک کرده و به لوس آنجلس و یا نیویورک بروی تا برند معتبری برای مد و فشن داشته باشی ولی حسی به من می گفت که همینجا بمانم و همین حرکت هوشمندانه باعث شد کمپانی جواهر فروشی وی به ارزش ۱ میلیارد دلار برسد و خود سهام عمده ای در آن داشته باشد.

کندرا اسکات

در سال ۲۰۰۹ که بحران مالی شرکت را به زانو در آورده بود این نوع موفقیت برای کندرا اسکات دست نیافتنی می نمود. او کسب و کار خود را در سال ۲۰۰۲ با طراحی جواهرات از زیرزمین خانه‌اش شروع کرد و در حالی که بچه سه ماه اش را بر پشتش حمل می کرد به فروشگاه های مختلف می رفت تا صاحبان آنها را متقاعد کند که گوشواره هایش را با قیمت مناسب از او  بخرند.

کندرا اسکات پس از مدتی توانست در بیشتر فروشگاههای زنجیره‌ای در سراسر آمریکا محصولات خود را توزیع کند اما گویی زور رکود و مشکلات اقتصادی از او قویتر بود. باوجود همه موفقیت‌های او در آن زمان حتی شرکای عمده فروش او، سفارشات خود را لغو کردند. او به یاد می‌آورد: “فروش کسب و کارها در آن سال به میزان ۴۰ درصد کاهش یافت و این یک هرج و مرج واقعی بود.

کندرا اسکات که مستاصل و ناامید شده بود و با دو بچه طلاق گرفته بود، تصمیم گرفت ریسک کند و فروشگاه خود را افتتاح کند. او یک نام تجاری برای فروشگاه خود انتخاب کرد و برای این کار نیاز به برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان خود، هم به صورت شخصی و هم آنلاین داشت. تمام بانک ها درخواست وام او را رد می کردند. تا زمانی که یک بانک در تگزاس فرصتی به او داد. اسکات می گوید: “من همیشه فقط با آنها کار می‌کنم. آنها به من به دیده انسان می نگرند نه یک شماره وام“.

راز موفقیت کندرا اسکات

کندرا اسکات

کندرا اسکات فروشگاه خود را در خیابان کنگرۀ جنوبی اوستین، که یکی از مراکز خرید معروف بود افتتاح کرد. اما فروشگاه او از سایر فروشگاه های طلا و جواهر متفاوت بود، فروشگاه هایی که به طور کلی از آنها متنفر بود، با آیتم های محصور شده شیشه ای قفل شده و حراست هایی که دور و بر آن پرسه می زدند.

او می گوید: “من از رفتن به فروشگاه های طلا و جواهر متنفر بودم.” “من می خواستم مشتریان با محصولات من ارتباط برقرار کنند و از آن لذت ببرند، به آنها دست بزنند و همانطور که به پارچه فروشی می رویم آنها را نیز امتحان کنند.” وی زیور آلات معمولی را کنار گذاشت و به جای آن یک “میز فروش -Shopper Bar” ایجاد کرد که خریداران میتوانستند جوهرات و قطعات را مخلوط کنند تا قطعات دلخواه خود را بسازند .

 

اگر اولین فروشگاه کندرا اسکات هوش خرده فروشی او را ثابت کرده باشد، دومین فروشگاه وی در پایبند ماندن به اصول خود به وی درس مهمی داد. در سال ۲۰۱۱، محل فروشگاهش را به رودری درایو بورلی هیلز منتقل کرد، فقط به این دلیل که می دانست کسی در مورد برند وی اطلاعی ندارد. شعبه جدید ورشکسته شد و او تصمیم گرفت فروشگاه دیگری را در تگزاس افتتاح کند. هنگامی که اسکات نخستین دور سرمایه گذاری جدید خود را در سال ۲۰۱۴ آغاز نمود، با استقبال بالای مردم روبرو شد. اسکات می گوید :”دور بودن از این شهرهای بزرگ فرصتی به من داد که ببینم در دنیای مد و فشن چه اتفاقی می افتد و من معنایی جدید به آن ببخشم“.

جهانی شدن کسب و کار کندرا اسکات

در اواخر سال ۲۰۱۶، کندرا اسکات بخشی از سهام شرکتش را به یک شرکت سهامی خاص به نام برکشایرز پارتنر به ارزش ۱ میلیارد دلار فروخت. پس از آن و زمانی که برند خود را با شاخص‌های روز تنظیم کرد وارد بازار جهانی شد. وی اکنون صاحب یک تجارت الکترونیک پر رونق و ۹۲ فروشگاه است که شامل فروشگاه‌های لوکس لندن در سلفریج و فروشگاه ۱۷۰۰ فوت مربعی در سوهو نیویورک سیتی بود.

کندرا اسکات

اما کندرا اسکات بیش‌ترین اعتبار در کسب و کار خود را همان شروع کار خود در اوستین به دست آورد. درست زمانی که بوتیک‌های محلی به او شغل جدیدی داده بودند، کارآفرینان دیگری در اوستین به عنوان مربی به او مشاوره دادند. اکنون اسکات همان کار را برای دیگران انجام می‌دهد و بر روی کسب و کار آنها سرمایه‌گذاری می‌کند و به شرکت‌های کوچک در اوستین، مشاوره می دهد.

کندرا اسکات می‌گوید: ” اوستین، یک نوع تفکر خاص را حفظ کرده‌ و باعث شده ‌است که کارآفرینان شهر با یکدیگر متحد شوند.” “ما دیدیم که با یکدیگر رقابت نمی کنیم بلکه با دنیا رقابت می کنیم، پس چرا به همدیگر کمک نکنیم؟

ما در آپتک ایمان داریم موفقیت حد و مرزی ندارد . مهم ایمان و اراده شماست.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید