مدیر عامل Boxed از پرسشی ساده در مصاحبه ­های شغلی خود استفاده می ­کند تا به سرعت افراد نادان و بدردنخور را تشخیص دهد.

مصاحبه شغلی

چیه هوانگ(Chieh Huang) مدیر عامل کمپانی Boxed، در مصاحبه های شغلی شرکت خود از مراجعان فقط و فقط یک سوال می پرسد ! می دانید آن سوال چیست ؟؟؟

“در مورد خودت بیشتر به من بگو، اما دقت داشته باش، چیزهایی که در رزومه مصاحبه­ ات نوشتی را نگویی.”

دلیل مطرح­ کردن این پرسش از سوی این کارآفرین ۳۶ ساله تایوانی-آمریکایی که کسب و کارش را در سال ۲۰۱۳ میلادی از گاراژ خانه شان شروع کرده است، این است که به گفته خودش، با استفاده از آن می ­تواند افراد نادان و بدرد نخور را تشخیص دهد.

او میگوید که مدیر عامل شرکتی است که ارزش آن بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار است و او قصد ندارد افراد نادان و بدردنخور را استخدام کند. استخدام افراد بسیار باهوش برای برای پیشبرد اهداف شرکت هوانگ اهمیت دارد. برای همین او برنامه خاصی برای مصاحبه های شغلی خود دارد

برای استخدام هر کارمندی در هر سطحی هوانگ شخصا ۳۰ دقیقه وقت برای مصاحبه با او می گذارد. سپس او پرسش مورد نظرش را مطرح می کند و به دقت به پاسخ­ ها گوش می ­دهد. به ندرت رخ می­دهد که مدیر عامل شرکتی که با سرعت بسیار زیاد در حال توسعه و پیشرفت است، خود را درگیر فرآیند مصاحبه شغلی کند، اما هوانگ فرق می کند. او تنها مدیرعاملی است که تک تک افراد را خود مصاحبه می کند و به دقت به جواب هایشان گوش می دهد

او دقیقاً به چه چیزی گوش می­دهد؟ به سخنان همکاران آینده خود. او می­ گوید، ما زمان و ساعت ­های بیشتری را نسبت به دوستان و خانواده خود، با همکاران مان سپری می­ کنیم و نمی ­خواهم زمانم را با افرادی سپری کنم که دوستشان ندارم.

مصاحبه شغلی

در همایش iConic در نیویورک پرسش دیگری از هوانگ شد: به چه سرعتی تشخیص می ­دهید که شخص مصاحبه ­شوند، فرد مناسبی برای استخدام در شرکت شما نیست؟ پاسخ او این بود، بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه.

او می گوید اگر در مصاحبه من نمونه­ های زیادی از جملات “من این کار را انجام دادم” و “من آن کار را انجام دادم” را بشنوم و به اندازه کافی واژه “ما” را نشنوم، به این نتیجه می ­رسم که چنین فردی برای فرهنگ تیمی شرکت Boxed مناسب نیست.

شرکت Boxed که شاید یکی از معروفترین شرکتهای نوظهور در زمینه صنعت تحویل کالاهای خرده­ فروشی است (Boxed با عنوان نسخه دیجتال Costco خوانده می­شود، دارای ۴۰۰ کارمند و شش انبار تکمیلی در سرتاسر آمریکا است). با توجه به گزارشی که در نیویورک تایمز منتشر شد، آنها اعلام کردند که گروه Areon که یکی از بزرگترین شرکتهای زنجیره ­ای خرده ­فروشی در ژاپن است، ۱۱۰ میلیون دلار در شرکت Boxed سرمایه ­گذاری کرده است که این مسئله ارزش این استارتاپ را به ۶۰۰ میلیون دلار رسانده است.

سوال اینجاست درحالی که که شرکت Boxed همچنان به رشد و توسعه روزافزون خود ادامه می ­دهد، آیا رییسی با این همه مشغله که افراد نادان را استخدام نمی ­کند، می ­تواند همچنان به مصاحبه­ کردن با تک تک افراد جویای کار ادامه دهد؟

در آپتک ما ایمان داریم موفقیت جز با تلاش و آموزش حاصل نمی شود ! آموزش با ما ، تلاش از شما
منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید