جف بزوس بنیانگذار سایت آمازون و یکی از برترین و زیرک ترین مدیران جهان در این مصاحبه توضیح میدهد که بیش تر تصمیم های او شهودی و به اصطلاح خودمان دِلی هستند تا عقلی و تحلیلی. جالب است نه ؟ این مصاحبه اختصاصی را با او در آپتک بخوانید:

سایت آمازون

بزوس بعنوان مالک بزرگترین خرده فروشی و انتشارات جهان یعنی سایت آمازون به رازی در مدیریت معتقد است که آن را ”قدرت ایمان“ می‌نامد.

او همیشه در مصاحبه هایش پایبندی به شعار سابق سایت آمازون یعنی “تمرکز وسواس‌ گونه بر مشتری، به‌ جای رقبا  را رمز موفقیت خود و آمازون می داند.

بزوس در این مصاحبه روزهای ابتدایی راه اندازی سایت آمازون را یادآوری کرد و گفت هنوز دوست دارد با مشکلات بزرگ هم به‌ شکلی برخورد کند که گویا کوچک و بی اهمیت هستند.

او می گوید همه را من بعنوان غول دنیای تکنولوژی و تجارت می شناسند و این غول در زمان تصمیم‌گیری های سخت و سرنوشت ساز فقط به قلب خود رجوع می‌کند.

جف بزوس قبل از این مصاحبه در کلوب اقتصادی واشنگتن صحبت می‌کرد، او در آنجا نگرش‌های نوین خود را درباره تجارت عنوان کرد.

او گفت: ”من به قدرت پرسه‌زنی ایمان دارم. بهترین تصمیم‌های من در کار و زندگی با قلب، کشف و شهود، و الهام گرفته شده، نه تحلیل و عقل و منطق. اگر فقط با عقل و منطق خود تصمیم می گیرید، خیلی خوب است. اما باید بدانید همیشه در زندگی مهم‌ترین تصمیم‌های شما با غریزه و شهود، ذوق، و قلب صورت می‌گیرند.

بزوس با لحنی سرشار از غرور و عشق از موفقیت سایت آمازون سخت گفت، و از تمرکز توجه به مشتریان با عنوان اصل و اساس فلسفه کاری خود یاد می‌کند و می گوید:

راز موفقیت آمازون اولین چیزی که ما را تا به‌ حال موفق ساخته است و آن تمرکز وسواس‌ گونه بر مشتری به‌ جای فکر کردن مداوم به رقباست.

آمازون درحال حاضر حدود ۵۰۰.۰۰۰ کارمند دارد، اما بزوس می‌گوید کاملاً به‌ یاد دارد زمانی که آمازون بسیار کوچک بود و فقط ۱۰ کارمند داشت: ”شاید برای شما خنده دار باشد اما برای من انگار دیروز بود که خودم بسته‌ها را به ادارۀ پست می‌بردم، و آرزو داشتم یک کارمند می داشتم تا این کار را انجام می داد. حتی پس از سالها امروز هم من دوست دارم با مشکلات به‌ گونه‌ای برخورد کنم که گویا کوچک هستند. با اینکه آمازون یک شرکت بزرگ است من دلم می‌خواهد قلب و روح یک شرکت کوچک را داشته باشد گویی که مشکلاتش هم کوچک هستند.“

یک رهبر واقعی آنچنان قلب و بینش با بصیرتی دارد که بهترین تصمیم هایش را همواره با آن می گیرد ! فکر نکنید این یک موهبت الهی است که فقط به افراد خاصی داده شده است ! این بینش و بصیرت با تجربه و کسب دانش و مهارت مثل خواندن هر روزه همین مقالات سایت ما در شما ایجاد می شود !!! باور کنید و هیچ وقت آن را دست کم نگیرید

به قول جف بزوس : آنجا که عقل ها از تصمیم گیری عاجز می شوند این قلب ها هستند که بهترین تصمیم ها را می گیرند.

در آپتک ما همواره به دنبال آن هستیم با در اختیار گذاشتن بهترین آموزش ها شما را به بهترین صورت و نقطه پیشرفت تان برسانیم.
منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)
اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید