حتما برای شما هم پیش آمده است که دستور گرفتن از رئیس تان از مرگ هم عذاب آورتر باشد. اما اگر به شما بگوییم با تغییر نگاهتان می توانید از این تجریه ها و احساسات ناخوشایند بطور کل رها شوید . چه می گویید ؟؟؟

رئیس

پژوهش­ های جدید نشان داده ­است، کارمندانی که مدیران خود را به عنوان همکاران خود در نظر می­ گیرند، شادتر از کسانی هستند که مدیران خود را رئیس و آقابالاسر خود می­ پندارند.

اما آیا در واقعیت می ­توان مدیر را مثل یک دوست و همکار در نظر گرفت؟ این مسئله ممکن است برای شما مسخره بنظر برسد، اما هنوز برای خندیدن زود است. در مقاله­ ای که اخیراً توسط دفتر ملی پژوهشهای اقتصادی آمریکا (National Bureau of Economic Research) منتشر شده است ، می گوید کمی جدی تر به این نظریه نگاه کرد

در طی این تحقیق و میلیون ­ها پاسخی که طی چندین سال متوالی جمع ­آوری شده است، نشان می دهد که میزان افزایش شادی ،سرحالی و کارآمدی که کارمندان در روابط همکار – رئیس تجربه کردند برابر با افزایش رضایتی بود که از دو برابر شدن حقوقشان برای آنها حاصل شده بود.

اکنون چه کسی می ­خندد؟

با توجه به مقاله روزنامه واشینگتن پست (The Washington Post) مشخص شده است ،افرادی که رییس خود را به عنوان آقابالاسر در نظر می­ گیرند، در مقایسه با کسانی که رییس خود را شریک و همکاران خود در کار می­ دانند، در اوایل دهه ۲۰ سالگی و اوسط دهه ۴۰ سالگی خود، رضایت بسیار کمتری از زندگی خواهند داشت.

اما هنوز قابل درک است که شما به امکان ایجاد چنین روابطی در واقعیت بدبین باشید. در واقعیت ثابت شده است که اکثر رؤسا برای هدایت ­کردن افراد به مقاصد جسورانه، مناسب نیستند.

رئیس استارتاپ

رؤسایی که شریک و رفیق کارمندان هستند، به این ویژگی­ ها نیاز دارند

این مسئله تاحد زیادی مستلزم تغییر نگرش ماست. این تغییر نگرش باید هم در کارمندانی که در آرزوی پیدا کردن محیط های کاری بهتر و سالمتر هستند و هم در رؤسایی که بدنبال راه جدیدی برای هدایت کردن کارمندان خود هستند، ایجاد شود. برای الگوسازی رفتارهای شریک – رئیس نیاز به بررسی نمونه های واقعی داریم.

موارد زیر نمونه­ هایی هستند که از طریق بررسی شواهد مورد نظر طی ۱۵ سال گذشته، یافت شده است.

۱- افراد در روابط رییس – شریک ابتدا به بهبود شرایط کارمندان می­ پردازند

چندین بار این مسئله مشخص شده است که تجربیات خوشایند مشتریان کاملاً به تجربیات خوشایند کارمندان بستگی دارد، زیرا این کارمند است که ارتباط با مشتری را ایجاد می کند یا آن را قطع می کند. مدیرانی که به رابطه رییس-شریک باور دارند ، در عمل باعث می شوند که شرایط رشد و توسعه شغلی کارمندان فراهم و موانع رشد آنها برطرف شود و این تنها عامل بهبود عملکرد کارمندان است.

۲- افراد در روابط رییس – شریک با کارمندان خود ارتباط برقرار می ­کنند

اشتباه بزرگ اغلب مدیران تازه کار این است که آنچنان در استفاده انحصارطلبانه از امتیازات و مزیتهای پُست رهبری و مدیریت غرق می شوند که خودشان را از هرگونه ارتباطی با کارمندان دور می کنند.

۳- افراد در روابط شریک – رییس به دنبال کنترل کارمندان نیستند

در نهایت، یک رییس خوب زمانی به یک رییس-شریک عالی تبدیل می شود که کاری را انجام دهد که مخالف حس و شهود است. از کنترل کردن کارمندان خود دوری کند. مدیرانی که به رابطه رییس-شریک باور دارند با به اشتراک گذاشتن قدرت تصمیم ­گیری، محول کردن کارها، ایجاد دسترسی به اطلاعات مهم به کارمندان اثبات می کنند که به آنها اطمینان دارند و بدنبال کنترل کردن آنها نیستند.

رئیس

۴- هدف نهایی افراد در روابط شریک  -رییس بهبود زندگی دیگران است

افراد شریک – رئیس می دانند که نقش آنها بهتر کردن شرایط انسانی کارمندان شان است. وقتی او کارمندان خود را ارتقا می دهد، کارمندان هم کسب و کار او را ارتقا می دهند

افراد رییس – شریک هر روز که از خانه بیرون می روند به این فکر می کنند که امروز چه کاری انجام بدهم تا زندگی یکی از کارمندانم را بهتر کنم؟ آنها انسان هایی هستند که دنیا را تغییر می دهند.

ما در آپتک ایمان داریم مهم ترین سرمایه هر کسب و کاری نیروی انسانی است. پس یک مدیر عاقل هرگز با سرمایه اصلی خود ریسک نمی کند.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید