موفقیت در رهبری

اگر از محققان دانشگاه هاروارد بخواهید تا یک راز برای موفقیت در رهبری به شما بگویند ، قطعا می‌گویند این موردی که به شما می‌گوییم را پنهان نکنید تا روی دور موفقیت بیفتید!

موفقیت در رهبری

رسیدن به موفقیت در رهبری برای هر کسی کاری دشوار است. ولی چرا وقتی به موقعیت رهبری در کسب و کار دست پیدا می‌کنیم با ندانم کاری‌هایمان آن را به خطر می‌اندازیم؟ تحقیقات آلیسون وود بروکز از دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که ما ناخود آگاه کارهایی را انجام می دهیم که آنها را پنهان می کنیم.

 بروکز به ایده‌ای خاص در زمینه موفقیت در رهبری رسیده است که نام آن را “حسادت بدخواهانه” گذاشته است .

چنین حسادتی باعث ایجاد رفتارهای مخرب می‌شود زیرا رقیبان سعی می کنند رهبران موفق را تضعیف و یا در هم بشکنند. همچنین این امر سبب می‌شود کارکنان همکاری کمتری داشته باشند و حس کار تیمی مختل شود.

در یک پژوهش از شرکت کنندگان خواسته شد مطلبی را در مورد موفقیت رهبران بخوانند و احساس حسادت خود را نسبت به این رهبران بیان کنند. دفعه بعد یک گروه دیگر از شرکت‌کنندگان این پاراگراف را خوانده، اما این بار در انتهای مطلب چند خط اضافی در توضیح شکست‌های آنان داده شده بود. فکر می‌کنید نتیجه چه شد؟ هیچ کس دیگر حسادت نکرد !

کار بروک مزایای در میان گذاشتن شکست های کارآفرینان با مردم را نشان داد. کارآفرینانی که در مسیر موفقیت‌شان چالش ها را می پذیرفتند، نسبت به آنهایی که صرفا در مورد موفقیت‌هایشان بحث می کردند بیشتر مقبول بودند.

همانطور که بروکز توضیح می‌دهد این‌کار بهتر از پوشاندن عیب هاست:

اگر فرد بسیار موفقی هستید، دستاوردهایتان نمایان است. برای دیگران درس گرفتن از اشتباهاتی که داشته اید جالب و آموزنده است. آنچه در مورد این پژوهش جالب است این است که ما می خواهیم نفرتی که همراه با حسادت است را دور کرده و در افراد احساس مثبت همراه با تحسین و ستایش ایجاد کنیم. یکی از راه های انجام اینکار تصدیق نقاط ضعفتان می باشد!

اگر تحسین را به حسادت ترجیح می دهید دست خود را به نشانه تایید بالا ببرید.

موفقیت در رهبری

برای اینکه قوه تحسین را در خود بالا ببرید اینها سه موقعیتی هستند که می توانید شکست ها و چالش ها را با دیگران در میان بگذارید.

  • بیان اشتباهاتی که از خودتان شروع می‌شود را به عنوان تمرین تیم سازی تلقی کنید

نتیجه تحقیقات دانشمندان هاروارد نشان می‌دهد ،گاهی اوقات نمی توانید کاری را انجام دهید جز اینکه لغزشهایتان را با دید شوخ طبعی و خود سرزنش گری سازنده ببینید. همین امر نقطه اشتراکی بین ما ایجاد می کند زیرا همه این موقعیت ها را تجربه کرده ایم.

  • در اجتماعات عمومی در مورد چالش ها و استراتژی ها بحث کنید

احتمالا با تمرین و مشق های نظامی آشنایی دارید. فرمانده در جلوی سربازان می ایستد و استراتژی های خود را در قالب دستورات بیان می‌کند. همین امر سبب ایجاد سیلی از نظرات مثبت می گردد. این یک فرصت از دست رفته ای را برای رهبر نشان می‌دهد که آسیب پذیری را تصدیق کرده و اشتباهات شخصی را بپذیرد. انجام اینکار نشان می‌دهد که اشتباه کردن مشکلی ندارد (تا زمانی که از آنها درس بگیرید).

  • شکست را می پذیرند

در این تحقیق رهبران زیادی شرایطی را توصیف کرده‌اند که در سازمان آنها پذیرفتن شکست زمان برده و همین امر باعث شده بصورت سلسله‌وار اشتباهات خود را تکرار کنند.

موفقیت در رهبری

در آپتک ما ایمان داریم موفقیت در رهبری ریشه در تلاش و دانش شما دارد. دانش از ما تلاش از شما

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید