رهبر عالی

“کارکردن با افرادی که شما را به چالش می­کشند و می­توانید از آن­ها یاد بگیرید، شما را به یک رهبر عالی تبدیل می­‌کند.”

کاری که می توانید برای تبدیل شدن به یک رهبر عالی انجام دهید چیست؟ افرادی پیدا کنید که شما را به چالش بکشند. اگر دور و برتان پر از افرادی باشد که بهترین و درخشان‌­ترین افراد در کار خود هستند و انتقادپذیر باشید، به یک رهبر برتر تبدیل خواهید شد.

رهبر عالی

رهبری که دارای هوش هیجانی بالا باشد، محیط کاری را ایجاد می­کند که در آن تنوع اندیشه‌­ها تشویق می­شود. این نوع رهبران به صراحت می‌­فهمند که عنوان آنها به این معنا نیست که همه پاسخ­ها را همیشه می‌­دانند. در عوض، می­ دانند که داشتن یک تیم در اطراف خود که به راحتی آنها را به چالش بکشند، تفکر بهتر را ممکن می­‌سازد و به طور چشمگیری نتایج کسب و کار را بهبود می‌بخشد.

این که آیا شما هوش هیجانی بالایی دارید یا نه، در اینجا سه ​​ایده وجود دارد که توسط مدیرجهانی آقای James Kerr و بنیانگذار کمپانی N2Growth در این مقاله مطرح شده است که می­توانید از آنها برای شکل دادن به تیم خود برای به چالش کشیدن و ایجاد یک رهبر بهتر استفاده کنید:

تیمی ایجاد کنید که دیدگاه‌­ها و تفکرات گوناگونی دارند

فقط افرادی را که به نظر کپی شما هستند، استخدام نکنید یا ارتقا ندهید. در عوض، به دنبال افرادی که فکر و عمل متفاوت دارند باشید.

در اینجا، پس زمینه‌­ها و داستان­ های زندگی می­تواند نقش مهمی ایفا کند. یکی از مواردی که به مشتریانم توصیه می­کنم این است که از کاندیدای شغلی در مورد داستان­های زندگی آنها بپرسند. پاسخ‌­های کاندیداها به سوالاتی در مورد نحوه رسیدن آنها به جایی که اکنون هستند شنیدنی است. سعی کنید افرادی را به تیم خود اضافه کنید که روایت و تجربه زندگی متفاوتی داشته باشند.

از افرادی که از تیم شما نیستند برای ارائه نظر دعوت کنید و هنگام جستجوی نگرش­‌های تازه نگران نباشید

به یاد دادرم، مدیری که به او مشاوره می­دادم، می­خواست ایده­‌های جدیدی را به تیم توسعه محصولش وارد کند. درباره یک تدارکات پر انرژی شنیده بود و از او خواسته بود که در یک جلسه طوفان مغزی که با تیم او برنامه ریزی شده بود شرکت کند.

او ۱۰ دقیقه بیشتر آنجا نبود که یک مفهوم طراحی را معرفی کرد، که بعد از اجرا، هزینه‌­های بسته بندی و حمل و نقل را به میزان قابل توجهی کاهش می­‌داد. از آنجایی که هیچ تجربه رسمی طراحی محصول نداشت، اما فرآیندهای بسته­‌بندی و حمل و نقل را درک می­کرد، می­توانست نسبت به طراحان به طور متفاوتی درباره محصول فکر کند. در نتیجه، توانست تغییر طراحی محصولی را پیشنهاد کند که باعث صرفه­‌‌جویی در پول شرکت شد و تیم تولید هرگز به تنهایی نمی­توانست آن را شناسایی کند.

رهبری نباشید که به طور تصادفی به تیم خود نکات منفی القا می­‌کند

همه این گونه رهبران را در عمل دیدیم. آنها کسانی هستند که به ندرت یک نقطه نظر را می­‌پذیرند و اغلب ایده ­های جدید را از بین می­برند و می‌­گویند که هرگز در عمل کار نخواهند کرد.

رهبر عالی

در عوض به عنوان یک رهبر عالی یک محیط کار همکارانه ایجاد کنید تا بهترین ایده‌­ها بتوانند به اشتراک گذاشته و به کار گرفته شوند. می‌­توانید این کار را با تایید ایده‌­های جدید در زمان ارائه توسط تیم خود و تشویق همکاران برای به چالش کشیدن تفکرات شما هر زمانی که بر این باورند که ایده بهتری می­تواند ارائه دهند انجام شوند.

شکی نیست که افرادی که می­­توانند ایده­ها و دیدگاه­های تازه­ای را برای تیم شما به ارمغان بیاورند بسیار ارزشمند هستند. آنها می­توانند به شما کمک کنند تا ببینید که بزرگترین مسائل و بزرگترین فرصت­ها در کجا وجود دارند. بله، شما بعنوان یک رهبر عالی باید به دنبال استخدام افرادی باشید که در تخصص های مورد نیاز کارشناس باشند. با این حال، مطمئن شوید که متفاوت از شما فکر می­کنند. هنگامی که تیم تشکیل شد، بگذارید ذهنیت خود را بیان کنند. به این ترتیب، تیمی را خواهید ساخت که می­تواند بینش‌­های منحصر به فردی را برای حل مسائل ارائه دهد و به شما در تبدیل شدن به بهترین رهبر کمک کند.

در آپتک ایمان داریم رهبر عالی شدن فقط به استعداد ذاتی نیست ! نیاز به آموزش و دانش دارد.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید