در مقاله قبلی با جِف بزوس مالک آمازون و راه و روش های کارآفرینی او آشنا شدیم حالا در ادامه می خواهیم با روش ها و تکنیک های خاص مدیریتی او بیشتر آشنا شویم.

جِف

جِف با خنده می‌گوید: “امروز تجربه زیادی در سخت ­افزار داریم، اما آن زمان، این مهارت‌ها را نداشتیم. باید صبور بود. تنها یادگیری مهارت نیست که به زمان نیاز دارد، بلکه برای شکوفایی واقعی آن محصول، نیز ممکن است به زمان نیاز باشد“.

به عبارت دیگر، اگر شما مهارت­ هایی را که آمازون در حال حاضر در حال یادگیری آنهاست مورد بررسی قرار دهید، به ایده صحیحی از اینکه این شرکت به زودی فروش چه چیز را آغاز خواهد کرد، دست خواهید یافت.

و اکنون جِف بزوس در حال کسب دانش در عرصه مراقبت ­های سلامتی است. صنعت مراقبت‌های درمانی، بزرگترین صنعت آمریکا (۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی) و یکی از ناکارآمدترین آنهاست. سال گذشته، جِف همراه با بافت و جیمی دیمون، مدیر عامل اجرایی شرکت جی­پی مورگان چیز، اعلام کردند که این سه شرکت تلاش­ های خود را روی هم گذاشته و با استخدام مدیر عامل اجرایی مشهور، آتول گاونده، اقدامی غیرانتفاعی برای تحویل خدمات درمانی بهتر و با هزینه کمتر به کارکنان خود، اجرا خواهند نمود، با این نیت که به یک مدل مقیاس ­پذیر و قابل ­تکثیر دست پیدا کنند. این چیز کوچکی نیست، چون تعداد کارکنان این سه شرکت در مجموع، ۱.۲ میلیون نفر است. اگر وابستگان آنها را هم به این رقم بیافزایید، این کار، مثل راه­ اندازی یک پروژه آزمایشی برای تمام مردم ایالت های اریگان یا کانتیکت خواهد بود.

عقیده جِف بزوس در این زمینه، در خصوص مقاصد آمازون، تزلزل­ ناپذیر است و پیش از اینکه حتی سوال کامل شود، به سرعت پاسخ می‌دهد: “همان­طور که شما می دانید این یک اقدام غیرانتفاعی و بسیار متفاوت است“. وارن بافت میلیاردر معروف که این مسئله را چند ماه پیش برایم توضیح داده بود، به نوبه خود موافقت می‌کند: “بعد از اطلاعیه ای که گفته بود “می­خواهیم به شما بپیوندیم”، و ما پاسخ داده بودیم: “نیازی نیست به ما بپیوندید. اگر ما به چیزی دست یافتیم، آن را از ما بدزدید”، افراد به سمت ما سرازیر شدند”. عبارت “،اگر به چیزی دست یافتیم” کلیدی است. بافت افزود: “مثل کلمبوس که سفر خود را آغاز کرد، ما نمی ­دانیم که دقیقا به کدام سمت می ­رویم، اما امیدواریم که قاره دیگری باشد و در مقطعی، از صحنه خارج نشویم”.

اما حتی اگر آنها در کره زمین با هم مسابقه دهند، جِف پیروز می‌شود، با توجه به اینکه آمازون در حال جلا دادن به مهارت ­های خود است که تقریباً یک پنجم اقتصاد داخلی را در بر می ­گیرد. جِف بزوس می­گوید: “در حالی که هر پیشرفت مهمی که با حضور بافت و دیمون به دست آید، همچنان در همان بنیاد غیرانتفاعی خواهد بود، اما هر یک از شرکت‌ها می‌توانند اقدامات خود را دنبال کنند“. بزوس از پیش، این کار را آغاز کرده ­است. در ژوئن، آمازون موافقت کرد تا تقریباً ۱ میلیارد دلار به پیل­بک (شرکت نوپایی که نسخه­ های روزانه را در پاکت تحویل می ­دهد)، بپردازد. تمام این‌ها چیزهایی است که آمازون در آنها عالی است: اجرای کار، سفارشی­ کردن و قابل ­اعتماد بودن. و این، گامی دیگر به درون محدوده مراقبت‌های درمانی محسوب می­ شود.

همچنین، جِف در حال فراگیری در زمینه تبلیغات است. جدیدترین گزارش عملکرد سه­ ماهه آمازون، نشان ­دهنده رقمی شگفت ­انگیز است: آمازون امسال به سمت پشت سر گذاشتن مبلغ ۸ میلیارد دلار درآمد تبلیغات حرکت می­ کند که تقریبا دو برابر مجموع سال گذشته است، و چرا که نه؟ گوگل احتمالاً می­ داند شما به خرید چه چیز علاقه دارید، شاید فیسبوک بتواند نتیجه بگیرد که به خرید چه چیز گرایش دارید، اما آمازون دقیقا می ­داند که شما چه چیز خریده ­اید و یا قصد خرید آن را نشان داده­ اید.

این امر سبب مطرح شدن مسائل گوناگونی می­ شود. بزوس فراوان در مورد دغدغه نسبت به مصرف­ کننده می­ گوید، اما مشتریان کمی هستند که بخواهند با تعداد بیشتری تبلیغ هدف قرار بگیرند. بزوس می­ گوید: “اعتمادی که آمازون در میان مشتریانش ایجاد کرده ­است، ضامن این است که شرکت از حد و مرز عبور نخواهد کرد“. و در عوض، مشتریان فایده این تردید را به او اعطا می‌کنند. او می‌گوید: “این اعتماد بسیار ارزشمند است و در نتیجه، شما هرگز کاری انجام نخواهید داد که آن را در معرض تهدید قرار دهید. این چیزی است که به شما اجازه می‌دهد کسب و کار را توسعه دهید”. اگر بزوس می‌تواند در آن مسیر حرکت کند، بنابراین می‌توان به سادگی تصور کرد که تبلیغات “انحصاری” فیسبوک و گوگل، پذیرای یک رقیب سوم خواهد بود.

جِف

هنگامی که در بین ساختمان­ های سیاتل قدم می­ زنید، جالب­ ترین ساختمان محله آمازون (با عرض معذرت از یک ساختمان کروی جدید و فوق­ العاده که طراحی شده تا به عنوان مجلس نمایندگان شرکت عمل کند)، یک فروشگاه مواد غذایی است که در پایین برج روز اول ظاهر می­ شود. فروش ۱۳ میلیارد دلاری فروشگاه ­های هول­فودز آمازون در سال گذشته، تنها دومین اقدام جالب مرتبط با خواروبار در آمازون بود. اولین آنها Amazon Go، یک پروژه آزمایشی در محوطه­ ای به مساحت ۱۸۰۰ فوت مربع است که برای خریدهای حضوری و غیرمجازی، در ژانویه بازگشایی شد.

احتمالا Go که یک فروشگاه مواد غذایی است، آمازونی­ ترین چیز آمازون است. جِف همیشه بر صرفه­ جویی تاکید کرده ­است و در اینجا می ­توانید ببینید که کارکنان او (و معدودی از ساکنان سیاتل و توریست­ها) ناهار خود را از آمازون می­ خرند و از این طریق، داده­ های زیادی را در اختیار شرکت قرار می­ دهند تا با کمک آنها مهارت ­های خود را صیقل دهد. مهم ­تر از همه این­که هنگامی که جنبه ­های مختلف عملیات‌های گوناگون آمازون در پروژه Go با هم ترکیب می­ شوند، مشخص می ­شود که چه چیز امکان ­پذیر است. Go دربردارنده دانشی است که در اثر خریدهای صورت­ گرفته در فروشگاه ­های هول­فودز به دست آمده ­است. در اثر قابلیت­ های سخت ­افزاری و الگوریتم پیچیده آمازون که با ترکیب فناوری­ های AI، دوربین و حسگر تعیین می ­کند که چه چیز از قفسه ­ها برداشته شده (و دوباره در آنها گذاشته شده ­است) و چه کسی این کار را انجام داده ­است. همی ن­طور، از طریق سیستم پرداخت آمازون، تراکنش ­های صورت گرفته، پس از ثبت ورودی ­ها توسط اپلیکیشن شرکت، کنترل می ­شود. در اینجا، برداشتن یک شیر کاکائو در مسیر بیرون رفتن، بدون عبور از هیچ­گونه قسمت پیشخوان، اسکن و یا کارت­خوان، مشابه سرقت برداشت می­ شود. اگر مراقبت‌های درمانی و تبلیغات نمایانگر ستون‌های گسترش بخش عمودی آمازون هستند، Go نشان می­ دهد هنگامی که آمازون تمام قطعات را در کنار هم قرار می ­دهد، چه مواردی از نظر افقی امکان‌پذیر است.

در مقاله قسمت چهارم در آپتک با آموزه های نابی از جِف بزوس آشنا شوید که از زبان هیچ کس نخواهید شنید.

منبع : مجله فوربس – (https://www.forbes.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید