آیا مایل هستید تصمیمات زیرکانه‌تری بگیرید و رهبری بهتر باشید؟ پس ایده سایرین را بپذیرید.

 

اگر همواره کارها را به روشی خاص انجام داده‌اید، شناسایی روشی بهتر برای انجام کارها می‌تواند دشوار باشد در واقع اینکه در این شرایط سخت اقتصادی و تلاطم بازار رهبری بهتر برای کسب و کار خود باشید ،نیاز دارد تغییرات اساسی در خود ایجاد کنید. چشم‌اندازی که از سوی یک مشتری یا حتی غریبه ارائه می‌گردد می‌تواند روحی تاره به کسب و کار شما بدمد و شما را دارای بینشی عمیق تر کند. درواقع، اغلب وجود شخصی با دیدگاهی متفاوت برای تشخیص فرصت‌ها برای تغییر و مزیت راهبردی ضروری است. دیدگاه آن‌ها می‌تواند به شما در دریافت معانی و نتایج مختلف از مجموعه مشابهی از واقعیات کمک نماید. پس هیچ گاه از انتقادات و پیشنهادات نترسید حتی اگر بهترین باشید این شعار ما در آپتک است .

هنگام برخورد با سایرین با دیدگاه های متفاوت ، می‌توانید قدرت تفکر و رهبری خود را به چالش بکشید و متوجه شوید واقعا به قول معروف “چند مرده حلاج هستید؟”. به دنبال این باشید که با افرادی که نقش محوری در وضعیت شما ندارند به‌طور منظم صحبت کنید- آن‌ها را از وضعیتی که با آن مواجه هستید آگاه کنید، دیدگاه های آنها را بشنوید، بررسی کنید که چرا چنین دیدگاهی دارند و چگونه به نتایج خویش رسیده‌اند- این باعث می‌شود چارچوب فکری شما گسترش یابد و منجر به تصمیم‌گیری های بهتر گردد. در تیم مدیریتی آپتک ما به برای رسیدن به این هدف به اصول زیر قلبا معتقد هستیم و در جهت رسالت وجودی مان با شما عزیزان در میان می گذاریم :

رهبری بهتر

۱- برای رهبری بهتر شدن ،بیش‌ازحد در دسترس دیگران باشید

اطمینان حاصل کنید که با بنا کردن یک «منطقه امن» در پیرامون خود مردم تشویق می‌گردند که تفکر واقعی خود را به اطلاع شما برسانند و نه آن چیزی را که فکر می‌کنند شما مایل به شنیدن آن هستید( به طور عامیانه با کارمندان و مشتری های خود طوری رفتار کنید که برای گفتن حقایق و اشکالات از شما نترسند !! تا می توانید به از ایجاد فضای چاپلوسی و پاچه خواری جلوگیری کنید). کارکنان خود را تشویق کنید با شما در ارتباط باشند و وقتی از آن‌ها سؤال می‌کنید با صداقت و بدون ترس به شما جواب بدهند (البته کاملا بستگی به رفتار شما دارد) . طبق کتاب پیشرفت رهبری آقای ماکسول این مهم ترین اصل برای تبدیل شدن به رهبری بهتر در کسب و کارتان است.

رهبری بهتر

۲-برای رهبری بهتر شدن به دنبال افرادی حقیقت گو و با تجربه باشید.

اطمینان پیدا که همواره به افراد باتجربه دسترسی دارید که از شما مهارت‌های مختلف بیشتری را دارند .شما باید با آن‌ها هنگام تصمیم‌گیری‌های مهم حتما مشورت کنید. مربیان مسلط و با تجربه به شما کمک می‌کنند که از مهارت‌ها و دستاوردهای آن‌هابهره‌مند شوید.

رازهای رهبری بهتر شدن

۳- برای رهبری بهتر شدن به صورت منظم با کارکنان خود جلسه تشکیل دهید

به‌طور منظم از گروه خود به روش‌های مختلف بخواهید که مشکلات و شرایط فعلی را بررسی نمایند تا به بهترین راه حل ها را پیدا کنند، در عین اینکه برای آن‌ها فرصت یادگیری از یکدیگر را فراهم می‌آورید. از قدیم گفتند : یک دست صدا ندارد !

رهبری بهتر

۴- برای رهبری بهتر شدن ، آگاه و به روز باشید

در گروه های تخصصی مربوط به کسب و کارتان بویژه در شبکه های اجتماعی بویژه در Linkedin عضو شوید و از آخرین اخبار و دستاوردها مطلع باشید . غرور بی جا نداشته باشید که همه چیز دان هستید !

رهبری بهتر

۵- برای رهبری بهتر شدن ،از متخصصین سؤال کنید

مشاورین نیز می‌توانند دیدگاه‌ها و ایده‌های نویی ارائه نمایند. به دنبال مشاورینی باشید که با آن‌ها همکاری می‌کنید و از آن‌ها بپرسید که در سایر زمینه‌ها شاهد عملی شدن چه دستاوردها و راه حل های خلاقانه ای بوده‌اند. ازآنجاکه اغلب مشاورین متخصص تجربه های اجرایی زیادی دارند، احتمالاً دارای افکاری هستند که ارزش‌دارند آن‌ها را مدنظر قرار دهید. برای تبدیل به رهبری بهتر شدن نیاز نیست در هر کاری متخصص باشید ،بلکه برای هر کاری مشاوران متخصص داشته باشید.

رهبری بهتر از بقیه است که عادت به شنیدن نظرات دیگران داشته باشید .اگر از زمره افرادی هستید که به‌راحتی پذیرای پند و اندرز نیستند ممکن است وقت آن باشد که سپر دفاعی خود را کنار گذاشته و بدانید همه چیز را همگان دانند.

در آپتک ما همیشه به خِرد جمعی همدیگر احترام می گذاریم و ایمان داریم هیچ کاری بدون همراهی و همفکری دسته جمعی به ثمر نمی رسد . ما ایمان قلبی خود را به شما می گوییم . انتخاب با شماست ! ما همیشه همراه شما هستیم.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید