رهبران کسب‌و‌کار

ممکن است بسیاری از رهبران کسب‌و‌کار متوجه این نکته نشوند، اما اگر می‌خواهید در کار خود موفق و درجه یک باشید باید متوجه این موضوع باشید که چگونه روز خود را آغاز می‌کنید.

رهبران کسب‌و‌کار

آیا هر روز صبح دوش می‌گیرید و چایی یا قهوه می‌نوشید ؟

به نظر نمی­رسد که روال معمول تیم کوک بعنوان مدیرعامل بزرگ‌ترین کمپانی دنیا این گونه باشد.

مدیرعامل اپل اخیرا مصاحبه‌­ای با نشریه Axios انجام داد و در آن کمی درباره نحوه شروع روزهای کاری خود صحبت کرد.

“او می­‌گوید هر روز درست قبل از ساعت ۴ صبح بیدار می‌­شود.”

چگونه می­توان این کار را بعنوان رهبران کسب‌و‌کار به صورت منظم انجام داد؟ اگر قرار باشد که هر روز ساعت چهار بیدار شوم ، حتما باید روزانه مقدار زیادی قهوه و چایی بنوشم و اخلاق درست و حسابی هم سرکار نداشته باشم ؟

کوک، به Axios گفته است:

من دوست دارم ساعت اول صبح را صرف خواندن نظرات کاربران و چیزهایی مثل تمرکز بر شرکای کاری شرکت کنم که برای ما بسیار مهم هستند.

لطفا تصور کنید یکی از مشهورترین مدیران اجرایی دنیا وقتی هنوز هوا تاریک است آنجا نشسته است و مشغول خواندن این مطالب است که برخی از مشتریان از اینکه اپل مدل قلم آیپد را تغییر داده است، ناراضی هستند. یا اینکه چرا iCloud تنها 5 گیگابایت حافظه ابری فراهم می­کند.

آیا از اینکه روز خود را با گوش دادن به صدای چند هزار نفر که در گوش شما غرغر می­‌کنند، شروع کنید حتی اگر افرادی باشند که آخرین نسخه تولیدشده موبایل شما را ستایش می­کنند، لذت می‌­برید؟ با این حال، اگر کوک را قبول دارید، او به ساده‌­ترین ایده اصلی اداره یک کسب و کار می­‌پردازد.

رهبران کسب‌و‌کار

اگر ندانید که مشتریان‌تان در مورد محصول شما چه فکری می­کنند، چگونه می­توانید امیدوار باشید که آنها را خوشحال کنید؟

استیو جابز معروف بود که گاهی اوقات به سؤالات یا شکایت مشتری به صورت شخصی پاسخ می­‌دهد. کوک نیز همین طور است.

حتما نمی‌­توانید باور کنید که تیم کوک که یکی از بزرگ‌ترین رهبران کسب‌و‌کار است ساعت­ها وقت را صرف این کار می‌­کند. با این حال، معتقدم که بسیاری از مدیران عامل هستند که در شرکت­‌هایشان به دیگران تکیه می­کنند تا به آنها بگویند که مشتریان چه فکری می­کنند. ممکن است تصور کنید که دیگران ممکن است وسوسه شوند، تا حقیقت را ویرایش کنند. یا، بدتر، صرفا به تحقیقات بازاری که بر اساس تعصبات کاری انجام شده‌­اند بسنده کنند.

با این حال، به عنوان مدیرعامل، نمی­توانید اجازه بدهید این اتفاق بیفتد. نمی­توانید از مشتریان خود فاصله بگیرید.

بهترین مثال در این زمینه داگ پارکر مدیر عامل شرکت هواپیمایی آمریکا است. وقتی که معلوم شد که هواپیمای او صندلی­‌های بیشتر و دستشویی­‌های کوچک­تری را در هواپیمای  Boeing 737 MAX دارد و مسافران از پرواز با آن ناراضی هستند .پارکر به راحتی پذیرفت که باید قبل از عرضه این هواپیما شخصا با آن پرواز می‌کرده است تا نسبت به راحتی آن مطمئن می‌شده است.

این به این معنا نیست که کوک دنبال سود نیست. چند نفر که به طور مرتب با اپل کار می­کنند، گفته‌اند که او به شدت بر روی موضوعاتی که به پول مربوط می­شود حساس است.

رهبران کسب‌و‌کار

با این حال تیم کوک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رهبران کسب‌و‌کار می­داند که کسب و کار او بستگی به افراد واقعی دارد که به لحاظ احساسی نسبت به نام تجاری او متعهد هستند. بنابراین تلاش می­کند تا مطمئن شود که از احساساتشان آگاه است.

حتی اگر بهترین زمان برای انجام آن ۴ صبح باشد.

ما در آپتک ایمان داریم رهبران کسب‌و‌کار زاده نمی‌شوند بلکه با دانش و تلاش دنیای خود را می‌سازند.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید