آنتونی رابینز می‌گوید اگر این مهارت را بلد نباشی به هیچ دردی نمی‌خوری ! قسمت سوم

0
76

تکنیک های رهبری به سبک انتونی رابینز

آیا هر کسی می‌تواند یک رهبر باشد ؟ این را به دو دلیل می‌پرسم .یکی برای کنجکاوی خودم و دیگری برای قضیه عرضه و تقاضا.منظورم این است که اگر همه رهبر باشند پس چه کسی پیرو و کارمند باشد. معلومه که هر دو باید در جامعه وجود داشته باشد.

انتونی رابینز

اما دلیل دوم این است که در مورد توانایی‌های درونی در مقابل توانایی‌های قابل یادگیری چه طور فکر می‌کنید ؟ اول از همه باید بپرسیم که چه منبع کم‌یابی امروزه در جامعه‌مان نیاز داریم که آن هم رهبران بزرگ است. مثلا اگر به شرایط سیاسی الان نگاه کنید ،این را حس می کنید.

امرزوه داریم از رهبران بد ضربه می‌خوریم هم در دولت‌ها و هم در کسب و کارها. آنقدرها ما رهبرای خوبی نداریم و در نتیجه تفکر اولیه برای خیلی از مردم این می‌شود که رهبری حتما یک استعداد درونی است.

ما کسانی را داریم که از وقتی بدنیا می‌آیند، ذاتا آدمهایی ریسک پذیر هستند. اما هر کسی در هر موضوعی می تواند یک رهبر بالقوه باشد. هر کسی باید رهبر زندگی خود باشد. حداقل باید رهبر خانواده‌تان باشید.

انتونی رابینز

“من باور دارم رهبری یک مهارت است .مهارتی که خودتان را به چیزی بزرگ‌تر گره بزنید.”

اگر یک چشم‌انداز بزرگ داشته باشید ، اشتیاق کافی داشته باشید ، پس انگیزه کافی برای عمل کردن به‌ آن هم خواهید داشت.

“رهبری توانایی ناامید کردن ناامیدی‌ها در شکست‌هاست.”

انتونی رابینز

هرکسی می‌تواند اشتیاق پیدا کرده و مهارت‌های تاثیرگذاری را نیز یاد بگیرید. مهارتی که باید یاد گرفت. رهبری می‌تواند سخت باشد.اما می‌توان آن را فرا گرفت. آیا هر کسی می‌تواند رهبر باشد ؟جواب بله است. چون حوزه‌های زیادی برای رهبری کردن داریم و اینطوری نیست که شما رهبر باشید و من پیرو و دنبال شما باشم.

فقط باید بدانم که چی برای من مهم است و آن کار را دنبال کنم. پس یک معادله صفر و یکی نیست ؟ نه ! رهبری من باعث گرفتن جای رهبری کسی دیگر نمی‌شود .اینکه من رئیسم و مردم باید دنباله‌رو من باشند به این معنا نیست که آنها دیگر نمی‌توانند رهبر باشند.

اصلا یک رئیس بزرگ دنبال افرادی برای استخدام می‌گردد که خود یک رهبر باشند. شما می‌خواهید کسانی را استخدام کنید که از شما باهوش‌تر باشند .خیلی‌ها باور نمی‌کنند که این کار امکان پذیر باشد. اصلا یک رهبر چه می‌کند ؟ دنبال نتیجه است ، دنبال پیدا کردن راهی برای پیروزی با هم‌تیمی‌هایش است.

انتونی رابینز

رهبرها نمی‌خواهند همه این کارها را خودشان انجام دهند ،در غیر این‌صورت شما نمی‌توانید پیشرفت کنید.

ما در آپتک ایمان داریم ،رهبری به سبک انتونی رابینز می‌تواند الگویی برای همه موفقیت در همه عرصه‌ها از جمله کسب و کار باشد.

منبع : مجله اینترنتی اینک منتشر شده در حساب کاربری آپارت سایت آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید