آنتونی رابینز : وقتی هیچ ایده ای برای کارآفرینی نداریم چکار کنیم؟

0
96

کارآفرینی به سبک آنتونی رابینز

ما در inc توجه زیادی به کارآفرین‌ها و معرفی راز و رمز پیشرفت آنها داریم. در این قسمت می‌خواهیم از کارآفرینی به سبک آنتونی رابینز بگوییم .

یک سوالی که خیلی مداوم از کارآفرین‌ها می‌پرسیم بزرگ‌ترین چالش‌تان در کار چیه ؟؟ بطور عجیبی خیلی از کسانی که می‌خواهند کارآفرین بشوند ،می‌گویند ما ایده‌ای درست نداریم. این برام خیلی عجیب است. چون اگر شما ایده درستی ندارید چطور میشود اسم شما را کارآفرین گذاشت.

آینده شغلی

حالا می‌خواهم بدانم نظر تو در مورد ایده‌ای که باهاش موفق بشوند و بتواند کسب و کار خود را با آن بسازند ،چیست ؟ تو همیشه سعی می‌کنی به مردم الهام بدی ،اما این ایده‌های درست برای کسب و کار از کجا می‌آیند ؟

خب استیو جابز می‌گوید ،بهترین ایده آن است که دزدیده شود. چون می‌دانید که خودش ماوس را اختراع نکرد، کیبورد هم مال شرکت زیروکس بود. اون فقط اومد آن را برای خودش دزدید. من می‌گویم ایده StarBuks‌ هم کپی شده است. دیوید شوارتز یک شرایط استثنایی در ایتالیا دید و گفت این ایده خوب را میشه کپی کرد .

برگشت آمریکا و آن ایده را در آمریکا ایجاد کرد. شما هم مثل آن مجبور نیستید که اصل و مبدا یک ایده باشید. می‌توانید یک نمونه ببنید که جواب میده و فقط بهتر از آن را اجرا کنید. می توانید یک جایی یک کاری را ببینید و جایی بیاریدش که این ایده وجود ندارد.

این تفکر درست نیست که باید حتما یک ایده جدید داشته باشید. من می‌توانم کلی ایده‌های جدید را معرفی کنم که خبری از مبتکران آن ایده‌ها نیست. دو کار می‌گویم که باید برای موفقیت اینها را انجام دهید. یکی اینکه مشتاقانه بری دنبال کاری و جدی دنبالش بگردید و اینکه دقیقا بدانید دنبال چی دارید می‌گرید ! من دنبال چیزی هستم که زندگی‌ام را تغییر می‌دهد و در مورد آن مشتاق هستم.

این یکی و دوم اینکه سوال‌های درست را ایجاد کنیم. پس اگر می‌خواهید در سازمان‌تان خلاقیت ایجاد کنید ،باید به روش درستی افرادتان را آموزش بدهید. دلیل پیشرفتم این است که همیشه نظرات جدید را از طریق گفتگوهای بیشتر و نظرات جدید می‌شنوم. چند سال قبل یک مولتی میلیاردر را می‌شناختم که الان دوستم هست. از او در مورد مهم‌ترین جنبه کسب و کارش پرسیدم. هر سال شخص جدیدی را وارد مدیریت می‌کنم.

انتونی رابینز

گفت دلیل این کارم این است که افراد جدید با خود ایده‌ها و نظریات جدید وارد کار می‌کنند و یک تکان حسابی به شرکت می‌دهند. همچنین گفت گاه یک شخص مهم را با افکار قدیمی از شرکت بیرون می‌کنم. اگر می‌خواهید صداهای تازه در شرکت‌تان بشنوید ،باید سوال‌های جدیدی بپرسید. یک سوال همیشگی‌ام از کسب و کارها این است که الان شما مشغول چه کاری هستید؟ واقعا خودتان فکر می‌کنید دارید چه می‌کنید ؟

رازهای کارآفرینی به سبک آنتونی رابینز

این را از مارک بنیاف شنیدم که خودش از استیو جابز شنیده بود. استیو جابز بهشون گفته بود چطور اپل را از بحران افتصادی نجات داده است. استیو از مارک پرسیده بود ،خوب ما داریم چه کاری انجام می‌دهیم. مارک هم گفته بود ،خوب ساخت کامپیوترها.

استیو گفته بود که مشکلت همین‌جاست ! حتی اسم شرکت‌هامون هم کامپیوتر باهاشون نیست. جابز گفته بود کاری که ما می کنیم اینکه مردم را به علاقه‌مندی هاشون وصل می کنیم و این کار را به زیبایی و هنرمندی انجام می‌دهیم. همین دیدگاه باعث شد آیتونز را بزنند و وارد کار ساخت گوشی بشوند. طوریکه اپل الان یک شرکت موبایل‌ساز هست بیشتر.

اگر اسمش را می‌گذاشتند شرکت کامپیوترسازی اپل ، دیگر ثروتمندترین شرکت تاریخ دنیا نمی‌شد. همین تفکر باعث ایجاد سوالات ،افراد و تجریبات جدید در این شرکت شد.

به عنوان مثال توییتر فقط یک تجربه بود ! چند تا آدم روی این پروژه کار می‌کردند و یکهویی این شد. مثلا چه کسی می‌خواهد ۱۴۰ حرف متن بنویسد. کی اصلا برایش اهمیت دارد ؟ شما باید تجربیات مختلفی داشته باشید و بدانید بیشترشان جواب نمی‌دهد.

اگر افراد ،سوالات و تجربه‌های جدید داشته باشید ، به جواب‌های جدید هم می‌رسید.اما اکثرا مردم همان کار همیشگی را انجام می‌دهند.

ما در آپتک ایمان داریم ،کارآفرینی به سبک آنتونی رابینز می‌تواند راهگشای همه استارتاپ‌ها باشد.

منبع : مجله اینترنتی اینک منتشر شده در حساب کاربری آپارات سایت آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید