رهبران برجسته

رهبران برجسته دنیای کسب و کار مسلما کارهایی انجام می‌دهند که هیچ مدیر عادی انجام نمی‌دهند ! مهم این است شما از این رازها آگاه شوید و آن‌ها را در کسب و کار خود بکار ببندید! ما برای اولین بار در آپتک این رازهای مدیران برجسته که خلاصه ده‌ها مقاله است را برای شما افشا می‌کنیم.

رهبران برجسته

در اقتصاد اجتماعی، ما در عصری زندگی می کنیم که اعتماد و شفافیت ارزش های جدیدی به شمار می‌آیند. اینها جز موهبت هایی هستند که در تار و پود فرهنگ های کاری دنیا حک شده است. ولی این موهبت ها از کجا می‌آیند؟ از نظر من این موهبت‌ها از وجود رهبران برجسته‌ ای ریشه می‌گیرد که چراغ دنیای کسب و کار را روشن کرده است.

وقتی در جزئیات دقیق تر می شویم، خصوصیات غیر قابل انکاری وجود دارد که این رهبران برجسته با آن شناخته می شوند. این خصوصیات نیز سلسله‌وار در سازمان آنها به کارمندانی می رسد که هر یک به نوبه خود برای رسیدن به هدفی مشترک و کار کردن انگیزه پیدا می‌کنند.

در حقیقت، خصوصیاتی وجود دارد که رهبران برجسته را از مدیران عادی متمایز می سازد. رهبران برجسته کارهایی را انجام می دهند که مدیران عادی از آن می ترسند. در پایین با برخی از این کارها و رازهای پشت پرده آنها آشنا می‌شویم:

“رهبران برجسته کارهای تیمی انجام می دهند.”

مدیرانی که کارمندان خود را به خاطر انجام کارهای اشتباه اخراج می کنند و با هدف برنده شدن به هر قیمتی جلو می روند، در نهایت و در اغلب موارد به ضرر سازمان آنها تمام می‌شود. رهبران برجسته مردم را در راه رسیدن به اهدافشان از سر راه بر نمی دارند، به دنبال فخرفروشی و جلب توجه نیستند؛ آنها به کارمندان خود کمک می‌کنند تا تمام کارها را خودشان انجام دهند نه اینکه کارها به اسم آنها تمام شود.

“رهبران برجسته هیچ وقت اعتماد را نقض نمی‌­کنند”

رهبرانی که فرهنگ شرکتی شفاف و باز را سرلوحه کار خود قرار می دهند همیشه از خود می پرسند آیا رفتار من اعتماد را بین کارمندان افزایش می‌دهد؟ برای نگه داشتن امنیت روانی و حفظ ارزش های مشترک و عدم نقض آنها اعتماد ستون اصلی است که هر فردی در سازمان باید به آن وفادار بماند

“رهبران برجسته به کارمندان خود ایمان دارند”

 استیو جابز در مصاحبه اش با مجله رولینگ استون گفته است: آنچه برای رهبران برجسته مهم است ،داشتن اعتماد به کارمندان است. اعتماد یعنی اینکه آنها خوب و باهوش هستند و اگر ابزار کار مناسبی در اختیار آنها قرار گیرد کارهای جالبی انجام می دهند.

رهبران برجسته

جابز بعد از اینکه به عنوان بزرگ‌ترین رهبر دنیای کسب و کار نیز شناخته شد، اهمیت داشتن ایمان به کارمندان را سرلوحه کار خود قرار داد و به توانایی های آنها برای نوآوری باور داشت.

“رهبران برجسته به دنبال ایجاد روابط حسنه هستند”

آنا مک مورفی، رئیس بخش کارکنان، فرهنگ و سرگرمی شرکت استیل هاوس روش کلیدی را معرفی کرد که در این شرکت جریان دارد. او گفت : “اگر تیم‌تان را به خوبی بشناسید، می توانید با آنها کار کنید تا پتانسیل خود را در یابند، به آنها امکان دهید که کنجکاوی ذهنی خود را دنبال کنند که در نهایت به رشد خلاقیت در سطح گروهی تبدیل می‌شود. اگر به تیم‌تان اعتماد کنید، می فهمید که با نیات خوب تصمیمات خوبی را می گیرند و این به انجام کارهای جذاب می انجامد.”

“رهبران برجسته عشق را به صورت عملی نشان می‌­دهند”

رهبران برجسته برای این موفقند که ترس را از سازمان بیرون کرده و عشق را به آن وارد می کنند. این روش دور از ذهن، امید واهی دادن نیست. این روش مانند اعتماد، حس تعلق خاطر، احترام، همدردی و محبت است. به بیان ساده، هر کجا عشق به معنای واقعی عملی شده باشد محیط کاری خوبی را برای کارمندان فراهم می آورد.

رهبران برجسته

ما در آپتک ایمان داریم رهبران برجسته رهبرانی خودساخته هستند که رازهای موفقیت بسیاری را در سینه‌های خود حمل می‌کنند. ما این رازها را برای شما افشا می‌کنیم تا با عمل کردن به آنها مسیر موفقیت خود را کوتاه و سریع کنید.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید