رهبران موفق کسب و کار

“کارآفرینی یک ماراتن روانی است.”

امروزه استراتژی­های روانی مورد استفاده در ورزش حرفه‌­ای به منظور افزایش کارایی ورزشکاران به دنیای کسب و کار منتقل شد. ورزشکاران حرفه‌­ای به خوبی می‌­دانند که آنها نیز باید قبل از اینکه از جانب دیگران حواسشان پرت شود، وضعیت ذهنی و احساسات خود را مدیریت کنند. در این مقاله می‌خواهیم به رازهای تبدیل شما به یکی از رهبران موفق کسب و کار بپردازیم.

رهبران موفق کسب و کار

همین امر برای رهبران موفق کسب و کار در راستای موفقیت صادق است. آنها می­دانند اصول وقتی که به طور مداوم اعمال شوند، بازده سرمایه گذاری را به ارمغان می‌­آورند.

انگیزش، تمرکز، اهداف روشن، انعطاف پذیری و مدیریت استرس، همگی خواسته­‌های ذهنی هستند که هر کسی که در تلاش است در زمینه خود بهترین باشد، باید آن را بدست آورد. در اینجا چهار مهارت اصلی ذهنی قهرمانان ارائه می­‌شود که برای تبدیل شدن به یکی از رهبران موفق کسب و کار باید آنها را کسب و تقویت کنید.

۱ – هنگامی که ماه را هدف گرفته‌­اید به ستاره­‌ها برسید.

اگر شما یک هدف درآمد ۲۵.۰۰۰ دلاری را تعیین کرده‌­اید، آیا برنامه‌­هایی را تنظیم می­‌کنید که فقط برای شما و تیم شما همان مقدار درآمد ایجاد کند؟ یا چشم انداز تیم خود را در رسیدن به ۳۰۰.۰۰۰ دلار تعیین می‌کنید؟ اهداف اصلی خود را در نقطه‌­ای فراتر از آنهایی که به شما گفته می­شود، تنظیم کنید. هدفی که برای شما تعیین شده است یک هدف فرعی می‌­شود که شما در طول راه برای رسیدن به هدف اصلی به آن دست می­‌یابید.

۲ – مهارت‌­های تصویرسازی و تجسم ، پیشرفت شما را سرعت می­‌بخشند

اگر هنوز تاثیرات عمیق تصویرسازی و تجسم را که می­توانند بر عملکرد کسب و کار شما داشته باشند تجربه نکرده ­اید، باید بگوییم متاسفانه از موفقیت خیلی دور هستید. تصویرسازی خیلی بیشتر از بستن چشمان و تصور موفقیت است.

رهبران موفق کسب و کار

تجسم و تصویرسازی موثر باید برنامه ریزی شده، متوالی و تثبیت شده باشد. سیستم فعالسازی رتیکولار (RAS) در ساقه مغز شما اطلاعاتی را فیلتر می­کند که شما را برای دستیابی به آنچه که روی آن تمرکز می‌­کنید هدایت می­‌کنند. بنابراین، شما می­خواهید در مورد آنچه در ذهن شما غالب است مراقب باشید. در اینجا سه ​​مرحله کلیدی برای قرار دادن شما بر مسیر درست ارائه می­‌شود:

توالی­‌های فیلم را ایجاد و تمرین کنید: رویاهایی را به یاد آورید که واقعی به نظر می­رسند. فقط تصاویر فوری نیستند. هدف شما این است که تجسم و تصویربرداری از نتایج و دستاوردهایی را که می­خواهید، هماهنگ کنید. با چشم بسته، می­خواهید انیمیشن خلق کنید. عکس­ها را دنبال هم بچینید تا شبیه به یک صحنه فیلم همانطور که رویای زنده­ای را تجربه می­کنید به حرکت درآیند.

رهبران موفق کسب و کار

همه حواس خود را بکار ببندید: تجسم­‌های خود را تا حدی که ممکن است واقعی کنید. به تجسم­های خود بو، طعم، لمس و جزئیات صدا تزریق کنید.

هنگامی که این کار را انجام می‌­دهید، گردش عصبی خود را فعال و بهتر تربیت می­کنید، که تفکر، رفتار و توجه شما را در جهت اهداف کسب و کار شما ترغیب می­کند.

به طور مرتب، ترجیحا روزانه تمرین کنید: دکتر سرینی پیلای، روانپزشک دانشکده پزشکی هاروارد، توضیح می­دهد که مزایای عمیقی برای انجام رویاپردازی سازنده و مفید عمدی روزمره وجود دارد. پردازش حافظه کاری در مغز شما می­تواند مشکلات را بهتر حل کند و ایده‌­هایی را خلق کند که به طور معمول در شرایط تحت فشار نمی‌­توانید داشته باشید.

۳ – تزکیه درونی را برای انعطاف پذیری بیشتر تمرین کنید.

به عنوان یکی از رهبران موفق کسب و کار ، مواجهات استرس‌زای بیشتری را نسبت به زیردستانمان تحمل می­‌کنید. اعمال استراتژی­هایی که به طور مداوم توانایی ما را در مقابله با سختی و استرس‌ها بیشتر کند لازم است. در اینجا سه راهکار را برای شما بیان می‌کنیم:

به طور منظم مکث کنید: در زبان انگلیسی به آن “پودینگ عملکرد” می‌گویند در واقع تکنیکی برای کاهش سرعت برای سرعت گرفتن بیشتر در کسب و کار است. متوقف ساختن فرایند تفکر شما باعث افزایش توجه شما می­‌شود و احساس اضطراب را درون شما کاهش می­‌دهد. شما یک ابزار روان‌شناختی را در کار خود وارد می­کنید تا گفتمان انتقادی را از مارپیچی بودن متوقف کنید و حداقل احساسات منفی را در یک حالت جوش و خروش حفظ کنید.

در زمانبندی این مکث بهتر شوید و ناظر واکنش­های خود باشید: شرایط معمولی را در نظر بگیرید که از لحاظ ذهنی و احساسی پر شده­اید. وقتی احساس ناراحتی، عصبانی یا خفگی می ­کنید؟ حتما از این راهکار استفاده کنید.

رهبران موفق کسب و کار

به محض اینکه متوجه شدت این واکنش­‌ها شدید، مکث کنید و به تماشای گفتگوی داخلی خود بپردازید. چه کلماتی استفاده می­کنید؟ آیا واکنش فیزیکی دارید؟ دلشوره دارید؟ پرش انگشت؟ تنگی قفسه سینه؟ از تصمیم گیری یا نتیجه گیری اجتناب کنید. ماموریت شما در این لحظه این است که به سادگی ناظر خود باشید و اطلاعات جمع آوری کنید.

هنگامی که به مشاهده خود می­‌پردازید، فورا مهارت­های تحلیلی مغز چپ خود را درگیر می­‌کنید. فقط این جابجایی، شدت فعالیت نیم کره راست مغز شما (بخش احساسی) کاهش می­ یابد. ظرفیت ذهن شما دارای آزادی بیشتری برای تفکر واضح و معقول است.

همانطور که در تزکیه خود مهارت کسب می­ کنید، متوجه می­شوید این عوامل استرس­‌زا به شدت قبل شما را تحت تاثیر قرار نمی‌­دهند. دیگر شما را کنترل نخواهند کرد زیرا قدرت آنها را مدیریت کرده‌­اید.

۴ – تمرین خوشبینی از طریق چارچوب­‌بندی مجدد ذهن و در عین حال تأیید و تصدیق نکات منفی.

رهبران موفق کسب و کار بر اساس تعریف، معمولا یک شیوه تفکری دارند که تیم تحت رهبریشان ندارد. کار ما این است که جایی که دیگران می­ترسند به دنبال پیشرفت، رشد و موفقیت کسب و کار بروند گام برداریم. حتی ریسک‌­های کم می­توانند به شکست­های عمیقی تبدیل شود که باعث ایجاد آشفتگی­‌های احساسی و ذهنی می­‌شوند که ما و تیم­های ما را شکست می­‌دهند.

رهبران موفق کسب و کار

به محض اینکه به خودتان اجازه دهید یک اشتباه یا شکست را بپذیرید، به هرگونه آشفتگی طولانی مدتی که تجربه کرده‌­اید پایان خواهید داد.

از نقطه اعتراف: “این تقصیر من است، من گند زدم و تاثیر آن فاجعه آمیز بود” تنها راهی که پیش روی شما می­ماند، رو به بالا رفتن است.

 

خوشبینی را تمرین کنید تا خود و تیم خود را، با در نظر گرفتن پاسخ به سوالات زیر به جلو ببرید:

درس­هایی که از این کار گرفتید چه بود؟

چه تغییراتی می­تواند انجام شود تا از بروز نتیجه مشابه جلوگیری شود؟

چه دیدگاه‌­ها، ایده‌­ها و امکاناتی از این نتیجه نامطلوب ناشی شده است؟

 

رهبران موفق کسب و کار

رهبران موفق کسب و کار همیشه به دنبال پاسخ به این سوالات هستند. جستجوی شما برای این پاسخ­ها، ذهنیت رشد شما (و تیم شما) را بهبود می­بخشد. ایده­ ها و احتمالات دوباره چرخ­های بهره وری را به چرخش در خواهند آورد.

انرژی باز کسب شده شما و تیم شما را دوباره در مدت زمان کوتاهی به نگاه به آینده امیدوار خواهد کرد.

در این چهار مهارت ذهنی ماهر شوید و به یکی از رهبران موفق کسب و کار بی برو برگرد، و نه تصادفی تبدیل شوید.

ما در آپتک ایمان داریم این رهبران موفق کسب و کار هستند که آینده دنیا را با دستان خود می سازند.

منبع : مجله اینترپرنیور– (https://www.entrepreneur.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید