اثبات قابلیت رهبری

اثبات قابلیت رهبری نیاز به شناخت درست قابلیت‌ها و مهارت‌های رهبری و مدیریت دیگران دارد. ما برای شما برای اولین بار از رازهای آن سخن می‌گوییم.

اثبات قابلیت رهبری

اگر من به شما بگویم که شما می‌توانید مهارتی توسعه دهید که به شما مزیتی در مذاکرات و گفتگوها بدهد، چه فکری می­کنید؟ از آن ویژگی‌­هایی که به شما قدرت کنترل یا تسلط بر یک گفتگو را می­دهند، صحبت نمی­کنم، بلکه منظور من مزیتی است که به شما امکان آگاه­بودن از احساس و تفکر دیگران را می­دهد.

نشانه اثبات قابلیت رهبری

خب می توانید این مورد را امتحان کنید؛ به این پدیده انتقال فکر یا همدلی (empathy) می‌گویند.

برای فهم بهتر این ویژگی رهبری، همدلی (انتقال تفکر) واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که ما دنیا یا یک شرایط خاص را از دیدگاه یک فرد دیگر تجسم می‌کنیم.

این چیزی است که پژوهشگران بعضا آن را “ذهن‌ خوانی” هم می‌خوانند. این حس شامل داشتن مهارت در خواندن احساسات دیگران و زبان بدن آنها است. حتی پژوهش‌‌ها نشان می دهد که همدلی، قدرت و پتانسیلی تاثیرگذاری بر افراد را ایجاد می کند.

در یک مطالعه‌ی DDI انجام شده بر روی بیش از ۱۵.۰۰۰ رهبر در بیش از ۳۰۰سازمان در ۲۰ صنعت و ۱۸ کشور، همدلی یا انتقال تفکر که قابلیت گوش دادن و پاسخ دادن به خواسته های افراد است، به عنوان حیاتی‌ و ضروری‌ترین عامل ارتباط موفق بیان شده است.

رومان کرزناریک، نویسنده‌ی کتاب “همدلی: چرا مهم است، و چگونه باید به آن دست پیدا کرد؟“، آن را به این شکل توصیف می‌کند: “همدلی بنیاد همکاری تیمی، طراحی نوآورانه‌ی خوب و رهبری هوشمندانه است. همدلی در مورد کمک به دیگران جهت داشتن احساس خوب و درک شدن است.

کل این موضوع نشانه‌هایی از نبوغ و زیرکی در خود دارد، چون وقتی شما دیدگاه کسی را که با او در حال صحبت هستید، درک می­‌کنید، در سریع‌ترین حالت با آن شخص تعامل می‌کنید.

آنا مک‌کورفی (Anna McMurphy)، رئیس بخش‌های فرهنگی و سرگرمی در موسسه SteelHouse، به من توضیح داد که همدلی، یکی از کلیدی ‌ترین اصول “عشق در عمل” است که وی آن را انجام داده و به گفته‌ی خودش فرهنگ شرکت بزرگ SteelHouse است:

به نظر من رهبرها نمی‌توانند “عشق رهبری” را نشان دهند، چون آنها بیشتر بر روی ذهنیت “فقط کارمان را انجام بدهیم” متمرکز هستند. وقتی که چنین رهبرانی با عجله برای رسیدن به هدفی تلاش می‌کنند، همدلی ممکن است کلا نادیده گرفته شود. آنها وقتی برای این نمی‌گذارند که ببینند اعضای تیمشان چه احساس یا تفکری دارند. و با اینکه شاید به هدف مورد نظر دست بیابند، ولی هزینه و تاوان آن روحیه است که می‌تواند در نهایت تاثیری بسیار سنگین داشته باشد.

اثبات قابلیت رهبری

پتانسیل واقعی همدلی را دست کم نگیرید. توصیه‌ی من برای خواننده‌هایی که دارای نقش مدیر هستند، این است که شروع به توسعه‌ی یادگیری و آموزش این مهارت برای رهبران بکنند تا مزیتی رقابتی داشته باشند. توانایی شما برای همدلی کردن، برای همکاری موفق تیمی ضروری است و تاثیر و تفاوتی بزرگ در عملکرد همکارانتان خواهد داشت.

در آپتک ما ایمان داریم شما می‌توانید اثبات قابلیت رهبری خود را با نشانه‌های دیگری نیز نشان داده و تثبیت کنید.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید