چگونه می­ توانید، هنگامی­که یک رهبر تمام عیار را می­بینید، او را تشخیص دهید؟

به دنبال ۵ ویژگی بگردید که کارکنان دوست خواهند داشت.

 

برای من یک شرکت را پیدا کنید که در آن کارکنان، شغل خود را دوست دارند و من به شما نشان می دهد که این­ها همان افرادی هستند که به طور دلخواه و مشتاقانه از رهبران خود پیروی می­کنند تا به بهترین­ ها دست پیدا کنند.

ارتباط بین این ­دو ساده است:

رهبران مورد اعتماد و انسان محور (منظور کسانی است که بدون ترس، رهبری می­کنند) مساوی است با کارکنان شاد و تعامل ­گرا

 

این تحقیق به طور کامل تأیید می­ کند که هنگامی که کارکنان شاد و تعامل­ گرا دارید، تلاش­ های داوطلبانه در راستای بالا و پایین در راستای محورها، آزاد می­شود و این برای تجارت خوب است.

بنابراین، اگر شما به دنبال شناسایی رهبران آینده برای هدایت شرکت خود رو به جلو هستید، آیا می­دانید باید به دنبال چه چیزی باشید؟

من با برخی از مدیران و کارآفرینان الهام بخش جهان، مصاحبه ­هایی کردم تا بهترین نمونه ­های آن­چه که یک رهبر واقعی انسان­ها باید داشته باشد را استخراج نمایم. برای بررسی این موارد همراه آپتک باشید:

۱- یک مبارز تنها نباشید

جان استین مدیر عامل بترمنت ، یک مشاور مالی خودکار است که حدود ۱۵ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند، که بین مشاوران روبو بیشترین است. فلسفه رهبری شخصی استین چیست؟

“هنگامی­ که رهبری می­ کنید، مجبور نیستید آن را به تنهایی انجام دهید. شما می­توانید بر روی دیگران تکیه کنید تا به شما در تبدیل ایده ­هایتان به موفقیت کمک کنند.

هنگامی که یک شرکت را هدایت می­ کنید، نیاز به یک تیم عالی از افراد واقعاً باهوش دارید تا به شما کمک کنند، یک مفهوم را به یک موفقیت تجاری تبدیل کنید.”

بیشتر بخوانید :  ایلان ماسک از آینده شرکت تسلا پرده برداشت

۲- به شدت شفاف باشید

اگر از صد رهبر بخواهم که در یک اتاق به ایستند و ویژگی­ هایی که تعیین­ کننده­ ی چگونگی رهبری آن­ها است را فریاد بزنند، شفافیت می ­تواند باعث شود که بیشتر آن­ها عقب­ نشینی کنند. البته در رابطه با شین دان این­گونه نیست، او کارمند ارشد توسعه­ ی بارهای متحرک مدل میناپولیس است.

تجارتی که پیش­گام تجربه ­ی دوچرخه­ سواری با بیش از ۴۰ موقعیت دارای مجوز و ده­ها مزیت می­باشد. من از دان پرسیدم که شفافیت برای او به چه معنا است:

“به این معنا است که در تمامی جنبه­ های تجارتمان، با تیممان؛ رو راست و صادق باشیم. اعداد و هدفمان از انجام کارها را پنهان ننماییم. همه باید معیارهای ارزشی ما را بدانند، و احساس کنند که برایشان مهم است که خوب و بد را ببینند، و این به همه کمک می­کند تا بر مبنای فهم متقابل برنامه ­ریزی کنند، نه این­که فقط یک ژست رهبری باشد که به همه بگوید رژه بروید”.

۳- گوش دادن فعال را تمرین کنید تا مشکلات را حل کنید.

اینگر الن نیکولایزن ، بنیانگذار نیکیتا مو، قبل از این­که خود را یک کارآفرین چندملیتی خود ساخته بداند، خود را یک انسان می­داند. پدر نیکولیزن یک الکلی بود و خودش در سن ۱۵ سالگی مادر شد. او با دختر خود با بی خانمانی مبارزه کرد و به سختی کار کرد تا دخل و خرجش را جور کند.

این تجربیات از زندگی وی به عنوان یک بزرگسالان جوان بود که او را شکل داد و او را مجبور نمود تا مهارت­ های لازم برای موفقیت در دنیای کسب و کار را توسعه دهد.

بیشتر بخوانید : درس های رهبری از جف بزوس و استیو جابز

از زمانی­که وی کف سالن مو را جارو می­زند تا زمانی­که تصمیم گرفت سالن خود را باز کند، نیکولایزن ایده ­ی خود را به سرعت گسترش داد، و نیکیتا مو به یکی از سودآورترین سالن­ های زنجیره ­ای مو در جهان، با بیش از ۱۵۰ موقعیت دارای امتیاز تبدیل شد.

  • هنر گوش کردن

برای نیکولایزن، رهبری و گوش دادن به دیگران دست در دست هم دارند. اما نه صرفا گوش دادن تنها، نیکولایسن توضیح می دهد:

“در همان اوایل ، آموختم که “مردم تا زمانی­ که ندانند شما چقدر اهمیت می­دهید، برایشان مهم نیست که چقدر می دانید.” به عنوان رهبران، ما باید نشان دهیم که ما اهمیت می­ دهیم و باید گوش دادن فعال را تمرین کنیم. به این معنا که تنها به شنیدن کلمات بسنده نکنیم و به زبان بدن، تن صدا و غیره نیز گوش بسپاریم.”

در یک لحظه، به یاد آوردم که یک علامت سوال بزرگ را در دفترم قرار داده­ ام. من می خواستم به اعضای تیمم نشان دهم، که من واقعاً از نظرات و مطالب آن­ها در مورد مسائل و چالش­ ها قدردانی می­کنم.

ایجاد یک سازمان : با این کار، ما یک سازمان ایجاد نموده ­ایم که راه­ حل­ها، و نه مشکلات؛ آن را هدایت می­کنند. این علامت سؤال راه را برای بخشی از فلسفه ­ی رهبری ما به وجود آورد: “ما همیشه به دنبال راه حل هستیم! هر مشکلی همیشه با حداقل دو راه حل پیشنهادی خوب دارد!”

۴- محیط کار را به گونه ­ای بسازید که امنیت و آسایش همه کارکنان را شامل شود

در نرم افزار اولتیمیت که در فهرست “۱۰۰ تا از بهترین شرکت­ها برای اشتغال” در سال ۲۰۱۸، در مجله­ ی فورچون رتبه ­ی ۳ را کسب نموده است؛ کارکنان در صدر قرار دارند.

ویوین مزا ، رئیس دفتر منابع انسانی نرم­ افزار اولتیمیت، تعهد بی قید و شرط شرکت را برای اطمینان از این­که همه احساس امنیت می­کنند، را برای خودشان پذیرفته است و در تمام جنبه های زندگی در اولتیمیت، به اشتراک گذاشته است:

بیشتر بخوانید : رهبری موفق به سبک آنتونی رابینز

  • مزایای مشابه

در طول سال­ها، در حین این­که ما سودهای به دست آمده خود را ارزیابی می­ کردیم، برای من مهم بود که مزایایی مشابه افراد متأهل، را برای افراد مجرد نیز ارائه دهیم، تا واقعاً محل کارمان، همه­ ی افراد را در نظر بگیرد.

من همچنین فکر کردم مهم است که کمک­های خدمات درمانی، عمل­ های گران مانند IVF و شیمی درمانی را نیز پوشش دهد. علاوه بر موارد قبلی، پوشش خدمات درمانی ما شامل کودکان به فرزندخواندگی گرفته شده، تا PTO برای پدران نیز باشد و هم­چنین مجموعه­ های متنوع از مزایای دیگر اضافه شود تا همه­ ی افراد احساس کنند که در نظر گرفته شده ­اند و هم در محیط کار و هم در بیرون آن به آن­ها اهمیت داده شده است.

۵- کارکنان و خریداران را در یک رابطه ­ی عمیق­ تر و شخصی­ تر، به هم مرتبط کنید

به داستان مشاور مالی شرکت بترمنت برمی­گردیم، استین به من گفت که آن­ها محیطی را ایجاد نموده ­اند که مشتری را به شرکت می­دوزد و آن­ها را با بیش از یک راه به کارکنان متصل می ­سازد. استین می­گوید:

” هر چه شرکتمان توسعه یافت، ما کارکنان را در تمامی سطوح ؛ تشویق نمودیم که با مشتریان در تعامل باشند تا ایده ­های جدید برای بهبود ساختارمان بیابند.

هنگامی­که ما بازخورد مشتری را دریافت می­ نماییم، را­هکارهایی برای قرار دادن مستقیم راه حل­ها را مسیر تولید می­ یابیم.

امروز، همه­ ی کارمندان بترمنت ملزم­ اند که یک روز را با خطوط تلفنی سرویس مشتریان کار کنند، در نتیجه هر کس می­تواند به مشتریانی که ما برایشان محصول تولید می­کنیم، عمیق ­تر اهمیت دهد و نیازهای وی را بهتر متوجه شود.”

منبع : inc.com

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید