یک روش شگفت انگیز برای متقاعد کردن بیشتر دیگران

متقاعد کردن

آیا تا به حال هیچ وقت حس کرده ­اید که هر چقدر تلاش کنید، نمی ­توانید مردم را متقاعد کنید که چیزها را از منظر شما ببینند؟ آیا تا به حال تلاش کرده ­اید کسی رفتار خود را تغییر دهد؟ آیا داشتن قدرت برای تأثیر بر باورهای همکاران خود و وا داشتن آنها به انجام اقدامات خاص فوق ­العاده نیست؟ متقاعد کردن

صرف نظر از شرایط، می­توانید با استفاده از اصول اولیه متقاعدسازی اعتقادات و رفتارهای افراد را تحت تاثیر قرار دهید.

اما قبل از اینکه شروع به طراحی پیام خود کنید، باید این مهارت شگفت انگیز را بهبود بخشید: گوش دادن.

درست است، گوش دادن موثر قدرت شما را برای متقاعدسازی افزایش می­دهد. هیچ کس تا به حال به صدای خود را در هنگام فروشندگی نشنیده است، اما بسیاری از افراد با خود صحبت کرده ­اند. سریع­ترین راه برای افزایش اعتبار و شادکامی شما از طریق گوش دادن موثر است. پنج راه برای این کار وجود دارد. که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.متقاعد کردن

بیشتر بخوانید : ۶ نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

5 راه برای تاثیر مستقیم بر اطرافیانی که به شما گوش می دهند

۵ راه برای تاثیر مستقیم بر اطرافیانی که به شما گوش می دهند :

تمرکز بر گوینده :

تمرکز توجه خود بر روی گوینده. در مورد دستور کار یا مسائل خود فکر نکنید؛ به جای آن، تمام توجه خود را به فردی بدهید که صحبت می­کند.

صبور بودن :

صبر کنید نوبتتان شود. اگر شما فردی هستید که عادت دارد که وسط صحبت گوینده قبل از پایان صحبت­هایش بپرید، تنها نیستید.متقاعد کردن

یک راه برای بهبود این است که پس از اینکه گوینده صحبتش را تمام کرد قبل از اینکه شما پاسخ دهید تا سه بشمارید. هرچه بیشتر این تمرین را انجام دهید، راحت­تر خواهد بود که منتظر نوبت خود بمانید.

قضاوت نکردن :

قضاوت نکنید. گوش دادن با ذهن باز، اعتماد را ایجاد می­کند و مردم را تشویق می­کند که نظراتشان را بیان کنند. سعی کنید پیام­ها را از دیدگاه خود فیلتر نکنید. به یاد داشته باشید اول گوش کنید، سپس ارزیابی کنید.

سوال پرسیدن :

سوال بپرسید. پرسیدن سوال راهی عالی برای شروع گفتگوی دوطرفه است. این کار به شما فرصت می­ دهد نیازها و ارزش­های اعضای تیم خود را شناسایی کنید تا بتوانید یک پیام متقاعد کننده ایجاد کنید.

سوال شما می­تواند به سادگی “کارها چطور پیش می­ روند؟” یا “اخیرا اوضاع کار چطور بوده است؟” باشد. علاوه بر این، از اعضای تیم بخواهید تا زمانی که مشکلی دارند یا نگران هستند صحبت کنند و به آنها بگویید که همیشه به آنها گوش می­دهید. متقاعد کردن

بیشتر بخوانید : ۵ راهکار عملی برای داشتن ذهن یک مدیر موفق

متقاعد کردن

قدردانی کردن :

فهم و قدردانی نشان دهید. یکی از کلیدهای شنیدار موثر اذعان به مطالبی است که سخنران می­گوید.

در اینجا چند راه وجود دارد که می­توانید درک و قدردانی از سخنران را بیان کنید:

هنگام گوش دادن، از عبارات مثبت مانند “فکر جالبی است”، یا، “ممنون که این موضوع را مطرح کردید” استفاده کنید.

خودتان را جای سخنگو قرار دهید و بعد از اینکه صحبت کرد، بیان کنید که احساسات یا ایده­ های او را درک می­کنید. بیان چیزهایی مانند “این باید باعث شده باشد شما احساس کنید که …” یا به اشتراک گذاری تجربیات مشابهی که داشته ­اید، باعث می­شود همکار شما احساس کند که وضعیت او را درک می­کنید.

سخنرانی گوینده را با گفتن “پس دارید می ­گویید که…” بازگو کنید. متقاعد کردن

به یاد داشته باشید، البته، گوش دادن کار می­برد. . . شما باید آنچه را که اعضای تیمتان می­گویند به خوبی بشنوید. اما هرچه بهتر گوش دهید، محیط پذیرش بیشتری را ایجاد می­ کنید به گونه­ ای که افراد تمایل بیشتری به گوش دادن به شما پیدا می­کنند.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله اینترنتی آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید