این یک روش مبتنی بر علم است که به شما کمک می­کند در چند ثانیه بفهمید که آیا دیگران به شما علاقه و اعتماد دارند یا نه

آیا شما یک تأثیر اولیه­ ی عالی می­گذارید؟ علم می­گوید این آن روشی است شما چگونه می­توانید به این سؤال پاسخ دهید و مطابق با آن سازگاری پیدا کنید.

ترفندهای بسیاری وجود دارد که چگونه افراد می­توانند تأثیر اولیه­ ی خوبی بر جا بگذارند. با درک این نکات، می­توانید اعتماد به نفس بیشتری در این­باره داشته باشید که افراد شما را دوست خواند داشت، که بسیار عالی است.

چرا که علم نشان داده است که افرادی که انتظار پذیرفته شدن دارند، احتمال بیشتری دارد که مورد پذیرش قرار گیرند. (این یک پیشگویی است که اگر خودباوری داشته باشیم، احساس خوشحالی بیشتری خواهیم داشت.)

ولی یک نکته وجود دارد : اگر بخواهید یک تأثیر اولیه ­ی عالی داشته­ باشید، می ­دانید که چه باید بکنید، ولی سخت است که بگویید آیا در عمل هم توانسته­ اید که تأثیر اولیه ­ی خوبی بر جا بگذارید یا نه. چگونه می­توانید در آن لحظه بگویید که افرادی که با آن­ها برخورد داشته ­اید، احساس خوشایند و دوستانه­ ای داشته ­اند.

بیشتر بخوانید : ۶ نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

اعتماد و علاقه

علم پاسخ می­دهد

بر اساس تحلیل­ های ثانویه بر روی بیش از ۵۰ مطالعه که “رابطه ­ی بین خودپنداری افراد نسبت به جذابیت بین فردی، و رفتار انجام شده” را مورد بررسی قرار داده بودند، شش نشانه­ ی غیر کلامی که بیانگر این است که شما ارتباط خوبی برقرار کرده ­اید، عبارت است از:

۱-    لبخند

۲-    حفظ تماس چشمی

۳-    خندیدن

۴-    آغاز کردن موضوعات جدید برای مکالمه

۵-    نگاه داشتن فاصله ­ی فیزیکی

۶-     بیان غیر کلامی احساسات با حالت ­های ناخودآگاه چهره

بیشتر موارد بالا، منطقی به نظر می­رسد. لبخند زدن، خندیدن، ایجاد تماس چشمی، ادامه دادن مکالمه­ ای که آغاز شده است، فاصله نگرفتن و … .

بله ممکن است در ابتدا عجیب باشد که افراد حالت ­های چهره ­تان را که ناشی از بیان غیر کلامی احساساتتان است، را تکرار کنند، اما تحقیقات نشان داده است که تقلید ناخودآگاه و یا حتی آگاهانه ­ی حالت­ های چهره­ ی دیگران به این معنا است که ما حداقل بخشی از احساساتی را که آن­ها ابراز می­کنند، را درک می­کنیم.

مکانیزم انتقال بازخورد

از آن­جایی که ما احساساتمان را به صورت غیرکلامی بیان می­کنیم، تکرار این حالت­ های چهره، روی احساسات ما نیز تأثیرگذار است که ناشی از “مکانیزم انتقال بازخورد” می­باشد.

به طور خلاصه، تقلید حالت­ های چهره­ ی من به این معنا است که شما احساسات من را درک می­کنید.

و اگر شما از همان ابتدا بخواهید از قدرت زبان بدن به سود خود استفاده نمایید، آگاهانه حالت­ های چهره ­ای را  به خود بگیرید، که افراد با آن احساس می­کنند که ارتباط مثبت بوده است.

بیشتر بخوانید : رازی که رؤیاهای کارآفرین را به واقعیت تبدیل می کند

این را در ذهنتان داشته باشید، بر اساس یافته­ های محققین؛ این­ها فراتر از این است که افراد شما را عاشقانه دوست داشته باشند یا نه.

هنگامی­که ما درگیر این رفتارها می­شویم، تأثیر کمی بر خواسته ­ها و احساسات رمانتیک ما دارد و یا بر آن­ها بی­تأثیر است. این رفتارها زمانی اتفاق می ­افتد که ارتباطی بین پزشک و بیمارانش، والدین و فرزندانشان و یا فروشنده با مشتریانش؛ شکل می­گیرد.

وقتی ما کسی را دوست داریم، طوری رفتار می­کنیم که به ما اعتماد کند. از این نقطه نظر، علت این­که ما درگیر این رفتارها می­شویم، این است که میزان اشتراکات، وابستگی متقابل و تعهد نسبت به یک توافق را افزایش دهیم.

این به خوبی هدف هر نوعی از ارتباط یا حتی هر نوعی از رفتار متقابل، را نشان می­دهد.

 تأثیر اولیه­ ی عالی

برای داشتن یک تأثیر اولیه­ ی عالی، چه باید کرد؟

در ابتدا، آن­چه را که می­توانید کنترل کنید را کنترل کنید. وقتی یک نفر را ملاقات می­کنید، اطمینان حاصل کنید که سیگنال ­های درست را می­فرستید. مطمئناً، زبان بدن شما بخش بنیادی کسی است که شما هستید.

شانس این است که شما حتی راجع به این­که چگونه بایستید، بنشینید و یا حرکت کنید، فکر نمی­کنید. قطعاً بهتر است این­کار را کنید، چون دیگران به صورت غریزی پیام­های غیرکلامی که می­فرستید را دریافت می­کنند.

و همین­طور شما هم این­کار را می­کنید. گرچه به شدت عجیب است ولی شما هم سیگنال­ های غیرکلامی خود را دریافت می­کنید: وضعیت بدن و صورت شما تأثیر بسیار شدیدی بر چگونگی فکر، احساس و عملکرد شما دارد.

پس به سیگنال­ هایی که از دیگران دریافت می­کنید، دقیق توجه کنید. به چگونگی پاسخ­ های افراد نگاه کنید، و سپس تغییراتی را که لازم است تا آن پاسخ­ ها در برخورد اول از افراد دریافت کنید، اعمال کنید.

بیشتر بخوانید: راهکار به یادداشتن نکات مهم مطالعه از بیل گیتس

و اگر مطمئن نیستید، به این صورت به آن بیاندیشید.

ما همه افرادی را که ما را دوست دارند، دوست داریم. اگر شما خالصانه به من نشان دهید که از دیدن من خوشحالید، من به صورت ناخودآگاه از شما خوشم خواهد آمد.

و من لبخند خواهم زد، تماس چشمی برقرار خواهم کرد، مکالمه را ادامه خواهم داد، و این­ها همه ­ی کارهایی است که به شما کمک می­کند راحت برخورد کنید و خودتان باشید.

که به این معنا است که هر دومان تأثیر اولیه ­ی خوبی گذاشته ­ایم.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : آبتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید