ارزش کسب و کار

وارن بافت بسیاری از درها و گره‌های ناگشوده دنیای کسب و کار را برای بسیاری از افراد باز کرده است و همچنان خواهد کرد. افزایش ارزش کسب و کار رسالت وجودی اوست.

ارزش کسب و کار

وارن بافت مثل EF Hutton یک تاجر قدیمی است. وقتی صحبت می­کند، مردم به او گوش می­دهند. و مردم به این دلیل گوش می­دهند که او به خوبی صحبت می­کند و می‌­نویسد. در این مقاله که به قلم اسکات متیوز نویسنده معروف نوشته شده است ُآخرین توصیه او را برای شما بیان می‌کند.

وارن بافت برای افزایش ارزش کسب و کار در توصیه به جوانانی که تازه وارد بازار شده اند ،می‌گوید :

بر روی خودتان سرمایه­‌گذاری کنید. یکی از راه­های آسان افزایش ۵۰ درصدی ارزش شما این است که مهارت­‌های ارتباطی خود را تقویت کنید. اگر نتوانید ارتباط برقرار کنید، مانند آن است که به یک دختر در تاریکی چشمک می‌­زنید: هیچ اتفاقی برای شما نمی‌­افتد. ممکن است تمام توان فکری جهان را داشته باشید، اما باید توانایی انتقال آن را هم داشته باشید.

بافت بارها گفته است که دیپلم کالج یا دیپلم فارغ التحصیلی خود را به دیوارهای اداره خود آویزان نکرده است، اما گواهینامه خود را از زمانی که دوره ارتباطات دیل کارنگی را تکمیل کرده است، به دیوار می­زند زیرا زندگی او را تغییر داده است. بافت گفت: “قبل از اینکه آشکارا بر روی مهارت­‌های ارتباطی خود کار کنم، وقتی در دبیرستان و کالج بودم از صحبت در جمع­های عمومی وحشت زده می­‌شدم. نمی­توانستم این کار را انجام دهم. منظورم این است که از دلشوره حس تهوع پیدا می­‌کردم.”

پس چگونه می­توانید در گروهی از رهبران سریع و غیرمعمول قرار گیرید؟

در صورتی که برای ثبت نام در یک دوره کامل آماده نیستید، در اینجا دو روش قدرتمند ارائه می­شود که می­توانید بلافاصله شروع کنید:

بیان خود را “روشن و مختصر” کنید.

هنگامی که برای نخستین کتاب خود «Make It Matter» تحقیق می­کردم، نظرسنجی از بیش از ۱۰۰۰ مدیر اجرایی نشان داد که مشکل شماره ۱ در ارتباطات، عدم وضوح و دقت است. من یک مخفف برای کمک به شما برای کاهش تعقیب و حفظ ارتباطات قوی شما پیشنهاد می­کنم:

 • با فکر کردن شروع کنید، نه صحبت کردن. “من با صدای بلند فکر می­کنم” دشمن روشن و مختصر بودن است.
 • به سرعت به ایده اصلی بپردازید. سرگردان نباشید، در غیر این صورت مخاطبانتان سرگردان خواهند ماند.
 • زیاد به جزئیات نپردازید. بیشتر از حد توضیح ندهید. فقط آنقدر که لازم است مطلب بیان کنید.
 • با مخاطبان ارتباط بر قرار کنید. به این موضوع فکر کنید که با چه کسی صحبت می­کنید و چرا، و رویکرد خود را مطابق با آن هماهنگ کنید.
 • آماده شوید. “بال و پر دادن” و وضوح مانند مار و مغول (دشمنان مخرب) هستند.

یک نینجای غیر کلامی باشید.

ارزش کسب و کار

خیلی از ارتباطات ما بدون صحبت هستند. این بسیار مهم است که به ارتباطات غیرکلامی مسلط شویدُ که می­توانید تمرین کنید. من از این یادآوری برای حفظ نشانه­ های غیر کلامی در ذهن استفاده می­کنم و از از بین رفتن مهارت­های غیر کلامی ضعیف جلوگیری می­کنم:

 • بیان با صورت – مراقب این مهارت باشید.
 • تماس چشمی – تماس چشمی مداوم را حفظ کنید (بدون اینکه چشمتان به اطراف بخزد).
 • فضا – مقدار مناسب فاصله بین خود و دیگران را حفظ کنید.
 • تن صدا – به دقت به تن صدای افراد گوش دهید.
 • حرکات خاص – نسبت به نشانه­هایی مانند تپش مشت و یا لرزش هیجانی انگشتان انگیز هوشیار باشید.
 • چارچوب واقعی ذهنی – که باید در هنگام ارتباط به آن توجه کنید.

بنابراین، چه هدف شما افزایش ارزش خالص خود و یا فقط مرتبط بودن شما است، سال ۲۰۱۹ را سالی قرار دهید که مهارت­های ارتباطی خود را به سطح بالاتری برسانید.

در آپتک ما ایمان داریم موفقیت در افزایش ارزش کسب و کار در گرو دانش و اراده است . دانش از ما ، اراده از شما.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید