کایلی جنر ۲۱ ساله  امروزه بی تردید سلطان شبکه های اجتماعی است 

شبکه های اجتماعی

 

او با بیش از 250 میلیون فالوئر (دنبال­ کننده) در شبکه ­های اجتماعی و امپراتوری ۹۰۰ میلیون دلاری آن، نمی­ توان انکار کرد که کایلی جنر به هنر استفاده از رسانه­ های اجتماعی مسلط شده است تا بر محبوبیت خود بیفزاید و برند مواد آرایشی خود را به هر روز بیشتر از دیروز بفروشد. در این راستا، او از کانال برند شخصی خود، فروش تجاری به مصرف­ کننده را هدف قرار داده است، و به طور مداوم محتوای جذابی را خلق می­ کند و آن را به طور موثر در کانال­ های رسانه ه­ای جدید منتشر می ­کند. ما در آپتک پرده از اسرار کایلی جنر بر می داریم.

در این مقاله برای کسانی که می­ خواهند مانند کایلی شوند و اعتبار برند شخصی و حضور رسانه ­ای خود را گسترش دهند، پنج درس رسانه ای برای یادگیری از کایلی جنر ارائه می ­شود.

برای شناخته شدن در شبکه های اجتماعی مخاطب خود را بشناسید

کایلی به عنوان یک عامل موثر جهانی و جوان­ ترین عضو از یکی از معروف­ ترین خانواده­ ها در جهان، بازار مد و زیبایی را به انحصار خود در آورده است. او دموگرافیک (خصوصیات اجتماعی) هزاره و نسل ژن زد (Z) را هدف قرار داده است که به روندهای جدید علاقه دارند و با تلوزیون و شبکه های اجتماعی بزرگ شده­ اند. به همین دلیل با دنبال­ کنندگان خود به نحوی صحبت می­ کند که با دوستان و خانواده ­اش صحبت می ­کند و توزیع محتوای خود را بر  Snapchat، Instagram و YouTube متمرکز کرده است. با توجه به تحقیقات جمعیت ­شناسی در بازاریابی، اینستاگرام به عنوان پلت­فرم برتر برای کشف برند، یوتیوب به عنوان پلت فرم برتر برای توصیه کاربران به خرید، و اسنپ­چت (Snapchat ) به عنوان پلت فرم برتر برای ثبت تجارب خرید شناخته شده است. کایلی، بر روی این شبکه های اجتماعی با استراتژی فروش و برند خود تمرکز می­کند تا یک رویکرد جامع در مورد اجرای رسانه­ای تبلیغات خود داشته باشد – و مطمئن شود که مخاطبان خود را به حداکثر می­رساند. جایگاه­ یابی و انتقال پیام برند کایلی­کازمتیک (KylieCosmetics ) نشان­ دهنده دانش وی از این جمعیت است و محصولات خود را حول این دیدگاه­ ها تولید می­ کند از جمله “در روز چهارشنبه کیت رژ لب مات” – مرجعی برای دختران طبقه متوسط ​​– و به زبان عامیانه “Damm Gina Gloss.” را از طریق همین کانال­ های بازاریابی انتشار داد.

نکته: مخاطبین هدف خود را برای ایجاد یک استراتژی رسانه­ای عمیق درک کنید. تمرکز اساسی بر جایگاه­ یابی و پیام­ دهی برند داشته باشید که با جمعیت هدف مرتبط باشد.

 

شبکه های اجتماعی

برای ایجاد تصویر ذهنی از برندتان در شبکه های اجتماعی محصولات خود را تبلیغ کنید

قدرت برند KylieCosmetics در این است که دنبال کنندگان او در رسانه ­های اجتماعی طرفدار واقعی هستند. می­ خواهند تمام زیر و بم زندگی روزانه او را بدانند از اینکه چه چیزی برای صبحانه درست می ­کند، تا باشگاهی که روز تولدش را جشن می­ گیرد یا عکس­ های فرزندش، استورمی. از آنجایی که مخاطبانش تک تک استوری­ های Snapchat یا پست ­های Instagram  او را دنبال می­ کنند، او از این موارد به نفع خود استفاده می­ کند و مطالب خاصی درباره مجموعه ­های جدیدش بیان می­ کند. به ازای هر سه چهار عکسی که در Instagram زندگی شخصی او را نشان می ­دهد، محصولی را ارائه می­ کند که تعداد زیادی نظرات و لایک  می­ خورد. در Snapchat، به دنبال­ کنندگان خود تمام جنبه­ های پشت صحنه تولید KylieCosmetics را با سفر به کارخانه خود نشان می ­دهد، و به طرفداران خود می­گوید که چه زمانی تولید یک مجموعه جدید شروع می ­شود و فروش محصولات خود را با عکس ­های سلفی تبلیغ می کند.

نکته: جذابیت، محتوای معتبری که جامعه شما را جذب کند را با محصولات خود همراه کنید تا باعث افزایش فروش شود. دنبال کنندگان خود را به درون زندگی روزمره خود بکشید تا با شما ارتباط برقرار کنند، و بخواهند محصولات شما را خریداری کنند. به طور استراتژیک در مورد محتوا و تعداد پست­ هایی که ایجاد می­ کنید و محتوای شخصی دارند و تعداد پست­ هایی که با هدف فروش هستند، فکر کنید.

برای ماندگاری در شبکه های اجتماعی افرادی که از شما نفرت دارند را نادیده بگیرید

کایلی با ترول­ ها درباره محتوای اجتماعی نظر می ­دهد، و نشان می­ دهد که شما باید از فشار منفی خارج شوید و روی دیدگاه و رویای خود تمرکز کنید. فروش 630 میلیون دلاری از زمان عرضه در سال 2016، این خود داده­ ها و اعداد و ارقام هستند که می­ توانند افراد منزجر را خاموش کنند. با نادیده گرفتن نظرات منفی، او می ­تواند بر روی ارائه محصول به جامعه ­ای تمرکز کند که از وی تمجید می ­کنند و هنگامی که محتوای مخاطبین خود را در کانال های شبکه های اجتماعی پاسخ می ­دهد یا مجددا پست می­ کند، ارتباط ویژه­ ای با آنها ایجاد می­ کند.

نکته: هر فرآیند کارآفرینی موانعی خواهد داشت، اما آنقدر ادامه دهید تا به کسب و کارتان ایمان بیاورید و به همه انتقادهای صحیح توجه کنید. به بازخورد از جامعه برای بهبود محصول و محتوای خود گوش کنید، اما به یاد داشته باشید پاداش جامعه ­ای که می­ خواهد موفق شوید را با پیشنهادات و تجربیات ویژه بدهید. به طور کلی، بهتر است به پست کردن مطالب خود ادامه دهید تا اینکه اجازه دهید منفی بودن شما را از اشتیاق بیاندازد.

 

شبکه های اجتماعی

برای بقا در شبکه های اجتماعی شریک افراد موثر باشید

کایلی در حال حاضر یک شبکه از افراد تأثیرگذار دارد، اما دسترسی خود به این افراد را بوسیله مجموعه مشترک با مادر خود، کریس و خواهرانش، کیم، کلو، و کورتنی، به حداکثر می­ رساند. با راه­ اندازی هر یک از این مجموعه­ های مشارکتی، یک کمپین دیجیتالی در مقیاس بزرگ با فیلم­ های یوتیوب و پست ­های رسانه ­های اجتماعی همراه است – چرا که هر یک از کارداشیان­ ها دارای میلیون­ها دنبال­ کننده است. جدای از خانواده، او همچنین از افراد تاثیرگذار حوزه زیبایی مانند MakeupShayla و Nicol Concilio به منظور ایجاد اعتماد خارجی برای برند مواد آرایشی خود از طریق پست­های این افراد بر روی Instagram و آموزش­های یوتیوب کمک می­گیرد که در این پست­ ها نظرات خود را درباره مواد آرایشی به اشتراک می ­گذارند.

نکته: افراد اثرگذار را در حوزه فعالیتی خود پیدا کنید که اثرگذاری آنها فراتر از جامعه پیرامون شما باشد، تا بتوانند از طریق محتوای رسانه­های اجتماعی برای محصول یا خدمات شما اعتبار ایجاد کنند. می­توانید افراد اثرگذار را به روش­های مختلفی پیدا کنید. از جمله: کار با موسسات تأثیرگذار، استفاده از برنامه­های تأثیرگذار که برندها و تأثیرگذارها را به یکدیگر متصل می­کنند، جستجو هشتگ­ها برای پیدا کردن اثرگذارهای مربوط به صنعت خود و سپس تماس با آنها از طریق ایمیل یا پیام در کانال­های اجتماعی برای شروع یک رابطه است.

برای هر چه بیشتر معروف شدن در شبکه های اجتماعی از محتوای موثر برای آموزش استفاده کنید

کیلی از استوری Snapchat یا آموزش یوتیوب استفاده می­کند تا از ویدئوی شبکه­ های اجتماعی برای آموزش جامعه­ اش استفاده کند. او مجموعه­ های خود را با امتحان کردن هایلایترها و یا سایه چشم­ های مختلف بر روی دست خود و راهنماهای ویدئویی آرایش در YouTube به نمایش می­ گذارد. با مرحله مرحله کردن آرایش به روش ساده، دنبال کنندگان او می ­توانند یاد بگیرند و قدم به قدم مراحل را پیش بروند تا آرایش مشابهی را انجام دهند. ویدئوهای آموزش آرایش او در یوتیوب دارای میلیون­ها بازدید است، که نشان می­ دهد که جامعه ­اش علاقه­ مند به یادگیری نحوه بازسازی ظاهر و پیدا کردن ترفندهای جدید آرایش است.

نکته: از ویدیوهای رسانه اجتماعی استفاده کنید تا جامعه خود را با بهترین نحوه استفاده از محصولات خود آشنا کنید. این می­ تواند از طریق آموزش­ های یوتیوب یا IGTV باشد که به تازگی راه اندازی شده است. از ویدیوی طولانی برای کمک به دنبال کنندگان خود برای آشنایی بیشتر با محصول یا خدمات خود به نحوی استفاده کنید که قابل درک و سرگرم کننده باشد.

درس­ هایی عملی برای موفقیت در شبکه های اجتماعی

با درک اینکه چگونه کایلی توانست از طریق تولید محتوای مداوم در پلت­فرم­ های متعدد شبکه های اجتماعی که به جامعه او آموزش می دهند و آنها را هیجان زده می ­کنند، برند خود را به سطح بعدی ببرد، می ­توانید از نحوه عمل او به منظور گسترش کسب و کارتان تقلید کنید. این پنج درس درباره محتوا و جامعه می ­تواند منجر به افزایش وابستگی به برند و فروش در شبکه های اجتماعی آن شوند و در این صورت شبکه های اجتماعی به یک کانال بازاریابی تبدیل می ­شوند که نتیجه باورنکردنی را به ارمغان می ­آورند.

ما در آپتک همراه شما هستیم تا با آموزش برند سازی در شبکه های اجتماعی هر چه بیشتر خود را معرفی کنید و به موفقیت های بیشتری برسید.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید