بازاریابی دهان‌به‌دهان

بازاریابی دهان‌به‌دهان (WOM، WOMM یا تبلیغات کلامی) هنوز هم قدرتمندترین ابزار بازاریابی برای اکثر کسب و کارها است. بر اساس یک مطالعه‌ی جدید که توسط موسسه‌ی ” Global Trust in advertising” انجام شده است، نشان می‌دهد که ۸۳ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند که به توصیه‌های دوستان و خانواده اعتماد می‌کنند.

بازاریابی دهان‌به‌دهان

یک مطالعه‌ی مشابه نیز که چند سال قبل انجام گرفته بود مشخص نمود که ۹۲ درصد مردم به توصیه‌های افراد دیگر حتی غریبه‌ها اعتماد می‌کنند. به طور کلی، ۲۰ تا ۵۰ درصد از خریدها توسط بازاریابی کلامی انجام می‌شود.

بازاریابی دهان‌به‌دهان یک استراتژی فعال است. با این بازاریابی، تمرکز از جمع کردن لایک و فالوور به سوی ارتباط فعال با مشتری تغییر می‌کند. هدف ایجاد سفیران تبلیغاتی برای برندِ کسب و کار شما است.

متاسفانه، فقط چندین شرکت شاخص جهانی استراتژی‌ برای بازاریابی دهان به دهان دارند. در این مقاله می‌خواهیم نکاتی ناب از این شیوه تبلیغاتی موثر یرای شما بیان کنیم.

استراتژی‌های بازاریابی دهان‌به‌دهان

استراتژی اول: محتواهای ایجاد شده توسط کاربران را تشویق کنید

مشتری‌های خود را تشویق به تعامل بیشتر با کسب و کارتان در شبکه‌های اجتماعی کنید، چون این تنها راه اصلی برای مشتری‌ها و مشتری‌های بالقوه‌یتان برای فهمیدن محصولات شما و خدمات‌تان است. محتواهایی با قابلیت اشتراک‌گذاری تولید کنید مانند رقابت‌ها، نظرسنجی‌ها و کوئیزهای جذاب و سرگرم کننده. سپس، مشتری‌های خود را راضی به به اشترک گذاری آنها کنید و بگویید آنرا با هشتگی قابل به اشتراک گذاری، تگ کنند.

این نوع بازاریابی هشتگی، یک راه عالی برای دادن درکی مثبت از کسب و کارتان، بهبود دادن قابلیت جستجوی محتوایتان و تشویق افراد به حرف زدن در مورد برندتان است. بر اساس مقاله‌ی Crowdsspring در این زمینه: انتخاب یک هشتگ مناسب برای یک پست، می‌تواند باعث محبوبیت شدید آن شود، و باعث به دست آوردن لایک‌ها، تویت‌ دوباره، و به اشتراک‌گذاری‌های زیادی شود. همه‌ی این موارد باعث بهتر دیده شدن کسب و کار و محتوای شما می‌شود.

آماندا بوومن که یکی از برترین استراتژیست‌های بازاریابی دهان‌به‌دهان است ،می‌گوید: “بهترین هشتگ را در مطالب شرکت خود مجددا استفاده کنید تا باعث ایجاد آگاهی شوید. مردم می‌توانند با برندهایی ارتباط برقرار کنند که احساس شخصی و معتبری دارند. و همچنین تمایل به اشتراک گذار تجربه‌ی واقعی خود از محصولات برند محبوب‌شان دارند”

هشتگ Aerie، #AerieReal، یک نمونه از تاثیرگذاری مثبت استفاده‌ی هشتگ بر روی شناخت و آگاهی از برند است. کمپانی Aerie با استفاده از هشتگ AerieReal#، توانست مشتری‌ها را تشویق به گذاشتن عکس‌های ویرایش نشده از خود برای کمک به چندین خیریه در آمریکا کرد. طرفداران Aerie با شوق پاسخ داده و عکس‌هایی به ارزش هزاران دلار را به هشتگ این برند به اشتراک گذاشتند.

بازاریابی دهان‌به‌دهان

استراتژی دوم: توصیفات و نقدهایی را اضافه کنید.

توصیفات یا تصدیق‌نامه و نقدها می‌توانند به عنوان پیام‌رسانی قدرتمند برای بازاریابی دهان‌به‌دهانی باشند. پست کردن توصیفات یا نقدها می‌تواند راهی عالی برای به دست آوردن توصیه‌های کلامی بر روی سایت یا صفحه‌ی اجتماعی‌تان باشد. به سایت‌های مرتبط با کسب و کار خود نگاه کنید تا نمونه‌ای از این موارد را ببینید. آن مطلب (نقد) را به سایت یا صفحه‌ی خود بیاوردید و حتما لینک اصلی نقد یا نقد کننده را بگذارید تا باعث اعتبار پست‌تان شود.

یادتان نرود که به دنبال ویدئوها و دیگر رسانه‌های غنی پست شده توسط مشتری‌ها بگردید که بتوانید آنها را دوباره خودتان نیز پست کنید.

استراتژی سوم: انگیزه‌های به اشتراک‌گذاری محتوا به وجود آورید

مردم زمانی ممکن است در مورد شرکت یا محصول شما پست بگذارند که سودی برای آنها داشته باشد. انگیزه می‌تواند به سادگی پیشنهاد تخفیف برای مشتری‌ها در صورت پست کردن محصول شما در شبکه‌ی اجتماعی باشد. می‌تواند انعام‌هایی مانند ذخیره‌سازی اضافه (Dopbox)، ویژگی‌های پرمیوم مجانی (Trello) یا اعتبار نقدی برای خریدهای آینده (Blue Apron) یا یک مورد ترکیبی (۱۰ دلار بدید، ۱۰  دلار بگیرید THredUp). باشد. واجب نیست که مزیتی فقط برای مشتریتان باشد. می‌توانید چیزی ارائه دهید که محبت‌ بر‌انگیز باشد مثلا کار خیریه‌ای برند Aerie.

بازاریابی دهان‌به‌دهان

توصیه‌ای برای بازاریابی دهان‌به‌دهان

تد رایت، مدیرعامل کمپانی فیز می‌گوید ۱۰ درصد از مردم آمریکا دوست دارند داستان‌هایی از تجربیات زندگی خود را با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارند. داستان آنها با نرخی به اشتراک گذاشته می‌شود که می‌تواند به میزان ۸ فاکتوریل دست به دست شود. با برداشتن گام‌های فعال برای وادار کردن افراد برای تعامل با برند و به اشتراک گذاری آن، می‌توانید احتمال تعامل با یکی از این ابر-اشتراک گذارنده‌ها بالا ببرید.

ما در آپتک به شما می‌گویم در کسب و کار خود از استراتژی‌های دهان‌به‌دهان بهره برده و رابطه‌ها‌، مشتری‌ها و درآمد خود را بصورت موشکی افزایش دهید.

منبع : مجله فوربس – (https://www.forbes.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید