ست گودین

ست گودین به شما می‌گوید چگونه تاثیرگذاری تلاش‌های بازاریابی خود را اندازه گیری کنید؟ بر اساس نظر این متخصص، این فرآیند آسان‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید.

ست گودین

در مورد آخرین روندها، فرصت‌ها و تبلیغات غلوآمیز رسانه‌ها همیشه اطلاعات به‌روز داشته باشید. با اینحال، بر اساس گفته‌ی بهترین نویسنده و بازاریاب معروف، یعنی ست گودین، تلاش‌های بازاریابی شما و اندازه‌گیری تاثیر آنها نباید چندان پیچیده باشد که در حال حاضر هست.

اخیرا، ست گودین در پادکست “مرد خود ساخته” ، از وی پرسیده شد که کارآفرینان چگونه باید تاثیرگذاری بازاریابی خود را امروزه اندازه‌گیری کنند. جواب او ساده‌تر از حد انتظار ولی به هر حال قدرتمند بود.

او گفت شما باید به این سوال پاسخ دهید:

اگر قرار باشد فردا برند شما ناپدید شود، چه کسی واقعا دلش برای شما تنگ می‌شود؟ یا “اگر پادکست یا محتوای شما در زمان برنامه‌ریزی شده اجرا نشود، چند نفر، از شما درباره‌ی آن خبر می‌گیرند؟

این چیزی است که برندهای تاثیرگذار را از برندهای فراموش ­شدنی جدا می‌کند. بر اساس نظریه گودین، اگر برای کسی مهم نباشد که فردا نباشید، پس شما قابل جایگزینی بوده و باید رویکرد خود را برای بازاریابی و برندسازی تغییر دهید و همه‌ی معیارهای دیگر از این مورد پایین‌تر می‌باشند.

اگر مفهوم بالا را به خوبی درک کرده باشید ، باید بدانید این نحوه‌ی اعمال این قاعده بر روی کسب و کارتان در سال ۲۰۱۹ است.

نحوه‌ی اعمال این اطلاعات:

الف) بر روی جامعه تمرکز کنید، نه فقط مشتری‌ها.

به خاطر سطح بی‌نظیر دسترس‌پذیری در کسب و کارهای امروزی، ساختن محصول یا خدمتی که شامل ویژگی‌ها یا مزیت‌هایی باشد که رقیب‌تان نتواند به مصرف کننده‌های شما ارائه دهد، سخت‌تر شده‌است. نحوه‌ی غلبه بر این مانع آسان است. چیزی بسازید که محصولات یا پول نتواند آنرا برایتان به ارمغان بیاورد: یک ارتباط واقعی با مصرف‌کننده‌ها یا جامعه‌ی خود.

ست گودین

برای شروع ایجاد یک جامعه در پیرامون برند خود، انجام یکی از این موارد یا همه‌ی آنها را در سال پیشرو در نظر بگیرید:

  • رویدادهایی برگزار کنید تا باعث جمع شدن مشتری‌هایتان شود.
  • شروع به فروش اقلام با کیفیت کنید که مشتری‌های باوفایتان می‌توانند آنها را پوشیده و استفاده کنند.
  • شرکت خود را هدف-محور کنید، نه فقط سود محور
  • محتوایی جالب ایجاد کنید که مشتری‌های بتوانند به صورت منظم آنرا استفاده یا مصرف کنند.
  • یک گروه یا کانال فیسبوک بسازید که در آن بتوانید عناوین مرتبط با صنعت خود را با مشتری‌هایتا بحث کنید.

با این‌حال، اگر بخواهید یک جامعه بسازید، مهم‌ترین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که همیشه سعی کند تعاملات مشتری به مشتری را تسهیل دهید. شما به تنهایی یا با کارخانه‌تان فقط تا یک حد می‌توانید کارهایی انجام دهید. در نتیجه، جامعه‌ی شما باید متکی بر دنیای بازاریابی دهانی (گفتاری) باشد تا به حد قابل احترامی رشد کند.

ب) مخاطبان خود را محدودتر کنید.

در همان مصاحبه‌ی پادکستی، گودین با گفتن این بر نظریه ،خط بطلانی بر سخنان خلاف بسیاری از بازاریابان گفت.

“کار درست در بازاریابی موفق ، پیدا کردن افراد جدید برای محصولاتتان نیست، بلکه پیدا کردن محصولات جدید برای مشتری‌هایتان است.”

امروزه، کسب و کارها این نعمت را دارند که میلیون‌ها نفر به صورت آنلاین با هم متصل هستند.

نتیجه؟ قابلیت اینکه حتی متوسط‌ ترین کسب و کارها نیز رشد و رونق بیابند ،بسیار زیاد شده است. امروزه، شما قابلیت و مزیت حرف زدن مستقیم با مخاطب اصلی خود را دارید. پس از آن بهره ببرید. برای شروع، نخست مشخص کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند، شخصیت خریدار شرکت خود را بر اساس آن مخاطب‌ها توسعه دهید، و بعد به طور خاص برای آنها بازاریابی کنید. مشکلات آنها را حل و سوال‌هایشان را پاسخ دهید. با اینکار، باعث به دست آوردن اعتماد و پول آنها می‌شوید.

ج) همه‌جا آنلاین نباشید.

همانطور که نیاز نیست که با همه در کمپین­های بازاریابی خود صحبت کنید، نیاز هم نیست که در همه‌جا آنلاین باشید. به همه‌ی چیزهایی می‌خوانید یا می‌شنوید، توجه نکنید. حقیقت این است که نیاز نیست شما در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی فعال باشید تا برند و جامعه‌ای موفق تشکیل دهید.

ست گودین

به جای آن، فقط باید جایی باشید که مخاطبان اصلی شما آنجا هستند. اگر مخاطبان شما مادران میان سال هستند، پس چه نیازی هست که در ردیت یا اسنپ‌چت فعال باشید؟ اگر مخاطبانتان گیمرهای Gen Z هستند، چرا باید پول خود را بر روی تبلیغات فیسبوکی هدر دهید؟

چند ثانیه وقت برای استراحت و باز کردن فکر خود بگذارید. گسترش دادن کل کسب و کارتان به صورت آنلاین، در صورتی که مطابق با سلیقه مخاطبانتان نباشد، ضرر بیشتری خواهد داشت تا اینکه تأثیر مثبتی داشته باشد.

ما در آپتک به شما می‌گوییم به عنوان یک کارآفرین، در همین حالت ساده نیز شما هزار و یک چیز برای نگران شدن دارید. نگذارید علاقه‌های دمدمی بازاریابی به یکی از آنها تبدیل شود. امسال، به جای آن به دنبال ساختن رابطه‌ای معتبر و عمیق با مخاطبان اصلی خود باشید. به زندگی آنها به هر نحوی که می توانید ارزش دهید و با گذر زمان، بازگشت آن بسیار بزرگ خواهد بود. موفق باشید.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com/)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید