۶ نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

هر کسی در یک برهه­ ی زمانی، به فکر تغییر شغل می ­افتد. عوامل زیادی وجود دارد که بر تصمیم ­گیری اثر می­گذارد و باید به دنبال چند علامت هشدار بود که به شما می­گوید، این زمان همان زمان مناسب برای تغییر شغل است یا خیر.

از کجا بدانیم الان وقت گشتن دنبال یک شغل جدید است؟

کدام عوامل هستند که باید بیشترین توجه را به آن­ها اختصاص دهیم؟

 

شما باید هر روز صبح یک سخنرانی انگیزشی برای خود داشته باشید

اگر شما هر روز صبح خود را در حالی بیدار می شوید که باید خود را از نظر ذهنی برای روز کاری­تان آماده کنید، این یک پرچم قرمز بزرگ است. سر کار رفتن لزوما ًچیزی نیست که شما هر روز صبح برای انجام آن هیجان­ زده از خواب بیدار شوید، اما قطعاً نباید این­گونه باشد که احساس ناامیدی هم داشته باشید.

این­که دائم بخواهید به خاطر مریضی مرخصی بگیرید و یا به دنبال داستان سر هم کردن برای سر کار نرفتن باشید، علائم هشدار دهنده ­ی بزرگی هستند که باید به آن­ها توجه شود.

6 نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

چیزهای کوچک، شما را متوقف می­کنند

اگر شما دائماً خود را در حالی میابید که بر سر چیزهای کوچک مانند عادت­ های بد همکارتان آزرده شده ­اید، نشان می­دهد که در واقع یک چیز بزرگتر شما را ناراحت می­کند. یکی دیگر از نشانه ها این است که این چیزها تنها چند دقیقه ­ی کوتاه شما را آزار نمی­دهد، بلکه در تمام روز به شما می­چسبد و روی خلق و خویتان اثر می­گذارد.

اگر زمانی که دفتر را ترک می­کنید، هنوز در مورد این چیزهای کوچک فکر می­کنید، وقت آن است که یک تغییر ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید : ۴ اقدام عملی برای رسیدن به اهداف تان در سال ۲۰۱۹

احساس می کنید گیر افتاده ­اید

احساس این­که در کارتان گیر افتاده ­اید، چیزی است همه در یک برهه­ ی زمانی از سابقه­ ی کاری­شان آن ار تجربه کرده ­اند. هنگامی این مسئله یک مشکل می­شود، که شما دائم این احساس را داشته باشید.

هر زمانی که احساس می­کنید گیر افتاده ­اید، چراکه هیچ خوش­بینی وجود ندارد، و شما باید صبر کنید تا یک نفر از رده­ های بالاتر خارج شود تا فرصت ارتقاء داشته باشید، یا این­که شغلتان دیگر برایتان چالش­ برانگیز نیست؛ این برای شما یک خسارت است.

6 نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

رئیس جدید شما وحشتناک است

تغییر در مدیریت بر پویایی محل کار تأثیر می­گذارد. حقایق بسیاری در این جمله وجود دارد که می­گوید: ” آدم­ها به خاطر رئیسشان شغل­شان را ترک می­کنند نه شرکت­شان”

اگر مدیریت وحشتناک باشد، شغل­تان رنج­ آور خواهد بود. متأسفانه این یکی از عواملی است که شما واقعاً کنترلی روی آن ندارید، به همین دلیل است که یکی از دلایل اصلی تغییر شغلی می­باشد.

بیشتر بخوانید : تنها یک کار را انجام دهید تا بتوانید رهبری بسیار بهتر شوید

حوصله ­ات سر رفته

اگر شما در محل کار کسل هستید، نشان می­دهد که نیاز به تغییر دارید.

فکر کنید که چرا خسته شدید، آیا کار شما به اندازه کافی چالش­ برانگیز نیست؟

آیا شما کارهایی را انجام می­دهید که کمتر از سطح مهارتی شما هستند؟

آیا موضوع به همین سادگی است که مدت زیادی است که بر سر یک کار یکنواخت غیرقابل تحمل بوده ­اید.

 

6 نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

شما حسودی می­کنید

هر زمان که دوستانتان به کارشان اشاره می کنند، حباب­های حسادت بالا می­آید. شما خودتان را در حالتی می­یابید که در حال فکر کردن به این هستید که  آنها چیزهایی بسیار بهتر از شما دارند و آرزو دارید که بتوانید آنچه را که آن­ها دارند را داشته باشید.

گاهی این حس مصداق “مرغ همسایه غازه” است، اما یک نشانه ­ی هشدار هم است که شما باید وضعیت فعلی کار خود را بررسی کنید.

درباره­ ی آن چیزی که به طور خاص حسادت شما را بر می­انگیزد، بی اندیشید. آیا این مربوط به نوع کار است، یا انعطاف­ پذیری و آزادی و یا چیزهای دیگری که آن­ها در محیط کار دارند؟

بیشتر بخوانید : ۵ ویژگی برای تشخیص یک رهبر تمام عیار

بین این­که به طور موقت احساس ناامیدی کنید و یا این­که واقعاً در پایان خط باشید، تفاوت است؛ ولی این تفاوت می­تواند باریک باشد. به همین دلیل است که به شدت مهم است که قبل از تصمیم­  گیری برای اندیشیدن به تمام جوانب، زمان بگذارید.

اگر شما تازه این مقاله را خوانده ­اید و فهمیده­ اید که تمام این نشانه ­ها را تجربه کرده­ اید، در لحظه به دفتر مدیر نروید و شغلتان را ترک نکنید (گرچه ممکن است وسوسه شوید این کار را انجام دهید) بلکه برای این باید برای این کار برنامه داشته باشید.

همین عمل ساده­ ی برنامه­ ریزی کمک می­کند تا بخشی از احساسات نا امیدانه ­ای را که تجربه می­کنید، از بین ببرید و به شما کمک می­کند در مسیر تغییر قرار گیرید. تغییر لزوماً به معنی پیدا کردن یک شغل جدید نیست. تغییر می­تواند به شکل گرفتن یک پروژه اضافی، گرفتن مسئولیت بیشتر یا یک جا­به­ جایی در رده ­های هم­سطح خود باشد.

رضایت کاری

اگر از محل کار خود رضایت دارید، دنبال ارتقاء باشید. اگر موقعیت ارتقاء وجود ندارد، با رئیس خود درباره ایجاد یک موقعیت جدید برای ارتقاء صحبت کنید. ابتکار عمل را برای ایجاد تغییر در دست بگیرید و از چرخه ای که در آن هستید بیرون بیایید.

منبع : forbes

ترجمه و تنظیم از آبتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید