اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing

بازاریابی از طریق اینفلوئنسر ها امروزه بازار بسیار خوبی برای بازاریابان است. بسیاری از شرکت­ها – از جمله شرکت من – در حال توسعه مارک ­های جدید با در نظر داشتن بازاریابی اثرگذار به عنوان کانال فروش شماره یک هستند. دلیل آن ساده است: مصرف کنندگان به افرادی که به آنها احترام می­گذارند رو می­ آورند و منتظر توصیه­ هایشان هستند.

از مشاهیر و ورزشکاران تا متخصصان صنعت و شخصیت­ های محلی، شما توانایی استفاده از نفوذ این افراد برای توصیه محصول و یا خدمات خود و معرفی آن به مخاطبان خود را دارید.

بازاریابی با کمک اینفلوئنسرها به خوبی کار می­کند، اما تنها زمانی که درست انجام شود. مهم نیست که بر روی چه سیستم عامل ­هایی تمرکز کنید – اینستاگرام، فیس‌بوک، توییتر یا یوتیوب

در این مطلب پنج موردی که لازم دارید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که کمپین بعدی شما بازدهی را که به دنبال آن هستید ارائه می­کند آمده است.

بیشتر بخوانید : دو ایده ای که می تواند بلافاصله باعث بهبود زندگی شما شود

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing

۱-کاملا شفاف باشید

اطمینان حاصل کنید که از هر اینفلوئنسری که برای تبلیغ پیشنهاد خود استفاده می­کنید بسیار واضح باشد که تبلیغات است. یک هشتگ ساده #ad این ترفند را انجام می­دهد – و پلتفرم ­هایی مانند اینستاگرام Instagram و فیس بوک کار را برای اینفلوئنسرها آسان می­کنند که پست را به عنوان مشارکت پرداختی مشخص کنند.

دو دلیل وجود دارد که چرا این موضوع مهم است. اول، مصرف کنندگان هنگامی که بحث محتوای تبلیغاتی باشد بسیار باهوش­تر از سال­های قبل هستند. اگر آگهی بدون آنکه به وضوح به عنوان تبلیغات مشخص شده باشد ارسال شود، نظرات اغلب بر علیه شما خلاصه می­شوند. این یک وجهه بد برای نام تجاری شما و همچنین اینفلوئنسر است.

دوم، FTC در مورد تاییدیه­ ها بازی نمی­کند. برای ترک همه شک و تردیدها بر روی میز، توصیه می­کنم راهنمایی به روز شده FTC را بخوانید.

بیشتر بخوانید : چهار دلیل که نشان می‌دهند چرا کاهش سرعت پیشرفت، در واقع شما را موفق تر میکند

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing

۲-اجازه دهید که اینفلوئنسر به نحوه ارائه پیشنهاد مطابق میل خود عمل کند

در حالی که شما ممکن است محصول یا خدمات خود را کاملا بشناسید، مخاطبان اینفلوئنسر را بهتر از آنچه که آنها می­شناسند نمی­شناسید. من می­بینم مارک ­های خیلی زیادی به ایجاد محتوای – ویدئو و تصویر – می­پردازند و از اینفلوئنسر می­خواهند آن را پست کند.

این کار خوب جواب نمی­دهد زیرا مانند یک انگشت بزرگ بیرون می­زند. بوی یک آگهی را می­دهد. برای بهترین نتایج، کنترل کامل نحوه تبلیغ محصول یا خدمات خود را به اینفلوئنسر بدهید. اجازه دادن به آنها برای معرفی محصول به مخاطبان خود راه طبیعی است که منجر به پاسخ بهتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اگر می خواهید تغییرات متحولانه انجام دهید، این ۴ عامل را نادیده بگیرید

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing

۳-مخاطب خود را شناسایی کنید

دنبال کردن تعداد دنبال ­کننده ­ها را کنار بگذارید. بی­ اهمیت است. فرض کنید شما موارد با کیفیت بالا از آیفون با باتری اضافی اضطراری را می­فروشید. به جای نزدیک شدن به یک مدل اینستاگرام با ۳٫۵ میلیون دنبال کننده، به دنبال یک میکرو اینفلوئنسر بگردید که کانال یا وبلاگ YouTube بررسی تکنولوژی­های روز دارد. مخاطبان آنها، صرفنظر از اندازه، بیشتر به پیشنهاد شما واکنش نشان خواهند داد.

همچنین، هزینه این پست تبلیغاتی، اغلب کسر کوچکی از مبلغی می­شود که به یک اینفلوئنسر بزرگتر می­پردازید. هنگامی که یاد بگیرید چگونه این میکرواینفلوئنسرها را شناسایی کنید، این امکان را به شما می­دهد تا تلاش خود را گسترش دهید و بازدهی خوبی را ببینید.

بیشتر بخوانید : ایجاد یک کسب و کار به معنی خلاقیت و نوآوری است

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing

۴- اهداف خاص و روش سنجش موفقیت کلی داشته باشید

نمی­توانید فقط پول و محصول را به چند ایفلوئنسر بسپارید، عقب بنشینید و انتظار داشته باشید که فروش به سمت شما سرازیر شود. نیاز به یک برنامه دارید.

در حالیکه اینستاگرام محبوب­ترین پلتفرم برای بازاریابی اثرگذار در حال حاضر است، یکی از سخت­ ترین پلتفرم­ها در اندازه­ گیری موفقیت و نتایج نیز هست. اینستاگرام اجازه درج لینک در پست­ها را نمی­دهد، بنابراین اکثر کمپین­ ها اغلب به لینک بیو ارجاع می­دهند و یا مخاطبان را به دنبال کردن حساب شرکت راهنمایی می­کنند.

در حالی که ویژگی «استوری» اینستاگرام به حساب­ های تأیید شده یا افرادی که حداقل ۱۰۰۰۰ طرفدار دارند اجازه می­دهد لینک درج کنند، پست ­های معمولی همچنان در ردیابی با مانع روبرو می­شوند. پیوندهای پیگیری دلربا در اینستاگرام به خوبی عمل نمی­کنند، بنابراین پیشنهاد می­کنم کد کوپن را برای اهداف ردیابی درج کنید.

اگر یک اینفلوئنسر کدی را درج کند که تخفیف ارائه می­دهد، نه تنها افراد بیشتر را جذب می­کند، بلکه همچنین به شما کمک می­کند تا مشخص کنید که چقدر کسب و کار از طریق هر یک از اینفلوئنسر هایی که در حال حاضر درگیر در کمپین شده ­اند ایجاد شده است. همچنین می­توانید از ردیابی کد کوپن به عنوان راهی برای دادن پاداش به اینفلوئنسرهای برتر استفاده کنید – اغلب تلاش ­هایی کمی بیشتر را در تبلیغات آنها خواهید دید.

بیشتر بخوانید : راز اینکه سریع تر افراد را به بله گفتن مجبور کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing

۵- درک کنید که رویکرد یک مرحله‌ای، شکست خواهد خورد

بر اساس تجربه من، برندهایی که می­گویند بازاریابی اثرگذار خوب جواب نمی­ دهد فقط پس از یک یا دو کمپین این نتیجه­ گیری را می­کنند. اگر منتظر نتایج فوری هستید، زمان و پول خود را هدر ندهید.

اگر نگاهی به برندهایی بیاندازید که از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing شکوفا شده ­اند، متوجه خواهید شد که قراردادهای بلند مدت با تاثیر گذاران با عملکرد برتر دارند. چرا؟ زیرا اغلب برای تور کردن مخاطبین نیاز به چندبار تحریک است.

مصرف کنندگانی که به پیشنهادات تبلیغاتی روی می­ آورند، این کار را به این دلیل انجام می­دهند که به توصیه فردی که محصول یا خدمات را به آنها معرفی می­کند، اعتماد می­کنند و دستیابی به این سطح از اعتماد اغلب نیاز به چند بار تکرار و معرفی دارد.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید