اهداف دور و دراز را فراموش کنید و با تغییر آن­چه که می­توانید تغییر دهید، شروع کنید.

اقدامات برای رسیدن به هدف در سال 2019

با نزدیک­ شدن به سال نو، بسیاری از کارشناسان مشاوره­ هایی درباره­ ی موضوعات مختلف مانند چگونگی کاهش ۵۰ پوند وزن، ملاقات و ازدواج با مرد رویاها، چگونگی ثروتمند شدن و غیره؛ ارئه می­دهند.

اگر چه ممکن است افراد در زمان سال نو به این موضوعات جذب و علاقه­ مند شوند، اما من در طی سالیان بسیار، به عنوان یک درمانگر یاد گرفته ­ام که چنین اهدافی به سختی به واقعیت می­ پیوندد. در حقیقت، دل ­بستن به این وعده ­ها بیشتر شبیه یک فرمول برای رسیدن به شکست است.

آن­چه که جواب می­دهد، این است که ساده بگیرید و ساده­ نگری گاهی مستقیم ­ترین راه دستیابی به موفقیت است.

در کتاب من که به تازگی ویرایش و منتشر شده است، به نام “نترس باش، زندگی خود را در ۲۸ روز تغییر بده” (۹ام ژانویه ­ی ۲۰۱۹)؛ ابزارهای عملی برای توسعه ­ی یک اندیشه­ ی مثبت، ایجاد یک برنامه­ ی عملی و واضح، تشکیل یک تیم حمایتی و رهبری یک زندگی سالم؛ به خوانندگان معرفی شده است. به ندرت دیده ام که موفقیت بدون این عناصر اساسی، رخ دهد.

در این مطلب چهار راه ­کار برای کمک به حرکت به سوی اهداف تان در سال نو، ارائه شده است. در ادامه همراه آپتک باشید تا این ۴ مرحله را مرور کنیم.

۱کاربرد رسانه ­های اجتماعی در زندگی خود را کاهش دهید

کاهش کاربرد شبکه های اجتماعی در زندگی

متأسفانه، رسانه ­های اجتماعی و تکنولوژی برای بسیاری از افراد، تبدیل به مسکن­ های احساسی شده است. در حالی­که، بی­ شک فناوری و رسانه ­های اجتماعی، از طریق دسترسی سریع و راحت به سراسر جهان؛ زندگی را راحت ­تر کرده است، اما از طرفی باعث شده است که ما به جای اتکا بر توانایی ­های مغزی، به شدت وابسته ­ی ماشین­ ها باشیم.

منظور من به هیچ وجه رها کردن این رسانه­ ها نیست، بلکه می ­خواهم به شما در یافتن راه­ هایی برای ایجاد تعادل بین زندگی در رسانه ­های اجتماعی و زندگی واقعی کمک کنم و شما را متوجه این نکته نمایم که این رسانه ­ها ممکن است به جای کمک به شما، به مغزتان آسیب بزند.

بیشتر بخوانید :سه نکته کلیدی برای رشد پایدار کسب و کار

در همین حین که در حوادث اجتماعی و حرفه ای قرار دارید، سری به روش­ های قدیمی برقراری ارتباط بزنید، بدون تلفن؛ به وسوسه­ ی خود برای فرستادن یک پیام یا عکس غلبه کنید تا مانع از لذت این لحظه ­ی بی­ نهایت ارزشمند که باید با چشمان باز از آن لذت برید؛ نشود

۲-بیشتر مواقع، نه بگویید.

با گفتن نه در بیشتر مواقع، حتماً احساس بهتری خواهید داشت. اغلب ما نیازهای دیگران را به جای نیازهای خود، در اولویت قرار می­دهیم، که مطمئناً منجر به اضطراب، ناراحتی و از دست دادن آنچه واقعاً برایمان اهمیت دارد؛ می­گردد. بنابراین خودخواهی کنید و اولویت­ های خود را به جای خواسته­ های دیگران، در صدر قرار دهید.

اگر شما خواسته ­های دیگران را در اولویت قرار دهید، می­بینید که بهره­ وری هایتان  از بین می­روند و رنج جایگزین آنها می­شود. شاید باید از وارن بافت یاد گرفت، که گفت:

“تفاوت بین افراد موفق و افراد بسیار موفق این است که افراد بسیار موفق تقریباً به همه نه می­گویند”

۳-زمان را بهینه مصرف کنید.

با تمایز بین وظایف و فعالیت­های ضروری و اختیاری، می توانید زمان خود را بهینه سازی کنید. در اول روز که سرحال و پرانرژی هستید، به کارهای ضروری­تان بپردازید. حتماً ۱۵ دقیقه زودتر از معمول بیدار شوید. این کار به شما ۷۵ دقیقه زمان بیشتر در هفته­ی کاری­ تان می­دهد.

این­که ما چگونه در مورد زمان فکر می­کنیم، نیز می­تواند تأثیر داشته باشد. به عنوان مثال، “من خیلی سرم شلوغه” و “زمان برای هیچ چیز ندارم”، نظرات منفی است که مطمئناً به شما احساس در هم شکستگی می­دهد، در حالی که جملات “من به خوبی از زمانم استفاده می­کنیم” و یا ” من ­در یک روز می­ توانم کارهای زیادی انجام دهم و اطمینان دارم که امروزه به کارهای هدفمند خواهم پرداخت “، می­تواند منجر به افزایش بهره­ وری خواهد شد.

بیشتر بخوانید : روش هایی برای مدیریت بهتر پول

۴-کنترل خودتان را به دست بگیرید

کنترل خود را بدست بگیرید

گاهی اوقات در دست گرفتن کنترل به معنای توجه به این نکته است که در واقع چیزهایی هستند که می­توانید تغییر دهید و آن­ها را کنترل کنید. واقع بین باشید.

یک نفر نمی تواند به تنهایی اقتصاد دنیا یا یک کشور یا منطقه را تغییر دهد، اما شاید چیزهایی وجود داشته باشد که می­توانید انجام دهید تا از سلامت اقتصادی خانواده خودتان اطمینان حاصل کنید. برای مثال می­ توانید یک خریدار باهوش باشید، پس ­انداز کنید و با درایت سرمایه­ گذاری کنید.

  • احساس نا امیدی

به جای اینکه در یک وضعیت خاص، احساس قربانی بودن و ناامیدی کنید، دهان خود را باز کنید، اقدام کنید و کاری کنید. در مورد اقدامات عملی که می توانید برای محافظت از خود و حرکت از ضعف به قدرت و از ترس به شجاعت، بردارید؛ فکر کنید.

مانند بسیاری از موقعیت ­ها، قوه­ ی ادراک، کلید است و آن از درون ذهن شما آغاز می­ شود. بنابراین دفعه ­ی بعد که خود را در موقعیتی یافتید که در آن احساس کردید که هیچ کنترلی ندارید، زمانی را به تغییر تفکر خود اختصاص دهید. در این صورت، از تغییراتی که رخ می­دهد، شگفت­ زده خواهید شد.

به یاد داشته باشید، هیپچ نکته و مورد جادویی در مورد سال نو وجود ندارد. هر هفته و هر روز فرصت جدیدی برای تغییر است. همین امروز شروع کنید.

 

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش از مجله آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید