سریع­تر عمل کن. بیشتر کار کن. فشار. حتی فشار بیشتر

این جملات برای شما هم آشنا به نظر می­رسد؟ رسانه­ های اجتماعی پر از افراد تأثیرگذار (اینفلوئنسر)، کارآفرین و “مربی” هستند که انجام اقدامات عملی پرشور را به هر قیمتی تبلیغ می­کنند. به نقطه ­ای رسیده ­ایم که در آن انگار فشار بیشتر به خود و حتی فقط صحبت از فشار، مهم­تر از تولید نتیجه واقعی است.

اگرچه من خودم قطعا به این موضوع افتخار نمی­کنم، ولی از هنگام شروع کسب و کارم خیلی سخت کار کردم. برای سال­ها ۸۰ تا ۹۰ ساعت در هفته کار کردم. من “فشار” را با “بهره‌وری” اشتباه گرفتم و “کار کردن” را با “نتیجه‌گرفتن”.

سخت کار کردن و فشار یا بهره وری

من تمرین ذهنی نداشتم. زمان برای سفر، سرگرمی، دوستان و خانواده نداشتم. فکر می‌کردم که اگر سخت­تر کار کنم و ساعت ­های بیشتری کار کنم، موفق­ تر خواهم شد. اشتباه می‌کردم، و در سال ۲۰۱۷، خودم را به نقطه ­ای رساندم که از بین رفته بودم و رنج کشیده بودم.

پادزهر ذهنیت “همیشه پرشور باش”، تمایل به “کندبودن” است. به نظر دیوانگی است، اما کند بودن می­تواند تفاوت بین موفقیت یا شکست، یا بین شکوفایی و فرسودگی شغلی باشد.

در حالی که برخی از افراد مشهور کسب و کار و تأثیرگذاران رسانه ­های اجتماعی، چه واجد شرایط باشند و چه نباشند، شیوه زندگی پر فشار را ترویج می­کنند، رهبران موفق و کارآفرینانی که در واقع در زندگی خود نتیجه خلق می­کنند، می­دانند که کند کردن ریتم زندگی، پایه و اساس موفقیت آنها را ایجاد می­کند.

در اینجا چهار دلیل وجود دارد که چرا کم کردن سرعت در واقع می­تواند به شما کمک کند که میزان موفقیت خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید : رازی که به شما میگه کارآفرین ها چطور رویاشون رو تبدیل به واقعیت میکنند

 شما تمرکز بیشتری خواهید داشت

۱- شما تمرکز بیشتری خواهید داشت

اگر در مسیر اشتباهی قرار داشته باشید، فایده فشار بیشتر بر خودتان چه خواهد بود؟ افراد بسیاری به طور خستگی ناپذیر در مسیری کار می­کنند که نتایجی را که می­خواهند به آنها نمی­دهد. مثل دویدن روی یک تردمیل … شما کار می­کنید، اما به هیچ جایی نمی­روید. سرعتتان را کم کنید و زمانی برای تمرکز بیشتر بخرید. اگر بیش از حد مشغول دویدن با سر رو به پایین باشید، نمی­توانید ببینید که کجا می­روید.

برای اصلاح این شرایط، هر هفته یک ساعت را برنامه ­ریزی کنید تا شرایط خودتان را “بررسی کنید”. در مورد اهداف خود تجدید نظر کنید و چالش­ها و فرصت ­هایی که در مقابل شما قرار دارند را مشاهده کنید. در مورد آنچه که برای شما مناسب است و آنچه که فایده‌ای ندارد و جایی­که می­توانید انرژی خود را در هفته آینده متمرکز کنید، فکر کنید.

۲- اگر مرده باشید، نمی­توانید فشار بیاورید

در حالی که این عنوان اغراق آمیز است، باید نکته آن را بگیرید: اگر توانایی انجام کار نداشته باشید، نمی­توانید کار کنید و زندگی را که می­خواهید خلق کنید. بعدش چه؟ فشار آوردن به هر قیمتی می­ارزد؟

اگر هدف شما موفقیت باشد، باید تمایل داشته باشید زمانی را برای پرداختن به آنچه که ذهن، بدن و روح شما برای سالم ماندن نیاز دارد، کنار بگذارید. هنگامی که هر روز ۲۴ ساعت است، واقعا بهانه ­ای نیست که مراقب خود نباشید، ورزش نکنید، غذای سالم درست نکنید و یا مجله مورد علاقه خود را نخوانید.

به طور متوسط هر فرد در هر روز ۵۳ دقیقه از وقت خود را صرف بررسی اینستاگرام می­کند، این زمان شامل فیسبوک، اسنپچت و لینکداین نمی­شود. شما در هر روز به همان اندازه که اپرا وینفری وقت دارد وقت دارید ولی او در همان زمان مدیتیشن می­کند. مارک بنویف (مدیرعامل Salesforce)، آریانا هافینگتون، بیونسه و جف وینر (مدیر عامل شرکت LinkedIn) نیز همین کار را می­کنند. اگر آنها بتوانند این کارها را انجام دهند، شما هم می­توانید.

بیشتر بخوانید : ۶ نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

 شما قدرت احساسات را مهار می­کنید

۳- شما قدرت احساسات را مهار می­کنید

بسیاری از مردم فواید احساسات خود را نمی­ بینند. احساسات یک راهنمای هستند، و به شما کمک می­کنند فهرستی از آنچه در درون و در اطراف شما اتفاق می­افتد، و چگونگی پاسخ بهتر به آنها داشته باشید. افراد موفق احساس می­کنند و احساسات خود را مدیریت می­کنند و به آنها اجازه نمی­دهند که رفتارها و اقدامات بدی را به وجود آورند.

یک ورد وجود دارد که این را به خوبی بیان می­کند: اگر می­توانید آن را نام ببرید، می­توانید آن را تسخیر کنید. با کاهش سرعت، می­توانید احساساتی را که تجربه می­کنید حس و آنها را توصیف کنید. با انجام این کار، می­توانید آنها را پردازش کنید و اجازه دهید شما را به یک پاسخ سالم هدایت کنند.

به عنوان مثال، خشم یک احساس قوی است. به شما می­گوید که چیزی اشتباه شده است، و هنگامی که آن را مهار کنید، انرژی برای تغییر آن را فراهم می­کند. اگر شما همواره برانگیخته و در حال هیجان باشید، خشم بیشترین منفعت را از شما می­برد و شما بر اساس آن عمل می­کنید. اثرات نامطلوب می­تواند پیشرفت شما را خنثی کند و شما را از موفقیت دلخواهتان باز دارد. کم کردن سرعت به شما کمک می­کند تا احساسات را به فعالیت­ هایی هدایت کنید که به خوبی در خدمت شما هستند و منجر به موفقیت می­شوند.

شما تصمیمات بهتری خواهید گرفت

۴- شما تصمیمات بهتری خواهید گرفت.

اگر یک تصمیم بتواند تمام کارهایی را که بر روی آنها سرمایه­ گذاری کرده ­اید، بر باد بدهد، کار پر فشار چه مزیتی خواهد داشت؟

به بیان ساده، ذهن شما مانند موتور خودرو است: اگر همیشه پدال خود را به کف بچسبانید، موتور بیش از حد گرم می­شود و خراب می­شود. هنگامی که سرعت را کم می­کنید و زمان برای استراحت و مدیتیشن بوجود می ­آورید، پایه ذهنی خود را برای استرس ذهنی پایین می­ آورید. هنگامی که ذهن شما در حال مسابقه نیست، آزاد است که اطلاعات به دست آورد، شرایط را ارزیابی کند و تصمیم خوبی بگیرد.

اگر موفقیت نیازمند تصمیم­گیری خوب است، و کاهش سرعت به شما کمک می­کند که تصمیمات بهتر بگیرید، پس ببینید که چگونه می­توانید زمان بیشتری را برای کاهش سرعت سرمایه­ گذاری کنید.

بیشتر بخوانید : یک افسانه ی قدیمی ژاپنی که میتواند راز یک زندگی طولانی، سالم و کامل باشد

این توصیه به شما کمک خواهد کرد که بهتر، سریع­تر، موثرتر و پایدارتر کار کنید. همچنین از خودتان و فرایند در یک سطح جدید لذت خواهید برد.

مزایایی را که در بالا توضیح داده شد را در نظر بگیرید و یک قدم ساده را در جهت کاهش بیشتر سرعت در زندگی خود پیدا کنید. ببینید که چگونه جواب می­دهد، و سپس سعی بیشتری کنید. به عنوان کسی که همیشه برای حرکت و تغییر عجله داشته است، می­توانم به شما بگویم که زمانی که بین فشار و کندی تعادل برقرار کنید زندگی بسیار بهتر است.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله آنلاین آپتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید