اگر می خواهید تغییرات متحولانه انجام دهید، این ۴ عامل را نادیده بگیرید

ما در یک دوران گذار زندگی می­کنیم. فن آوری­های قدرتمندی مثل ابر و هوش مصنوعی به سرعت معنای رقابت را تغییر می­دهند. جنبش ­های اجتماعی مانند MeTo دهه­ ها سوء رفتار را مورد هجمه قرار داده و در حال تجدید نظر در هنجارها هستند. تنش­های زندگی مدرن انتظارات جدیدی در مورد رابطه بین کار و خانه ایجاد می­کنند.

با هر مدیر ارشد و کارآفرینی که صحبت می­کنم تا نیاز به تغییر سازمانی شان را درک کنم، بسیاری از آنها در مورد چگونگی انجام این کار مطمئن نیستند.

آنها معمولا در مدرسه کسب و کار، تحول را آموزش نمی ­دهند و اکثر کتاب­های مدیریتی این چالش را به حداقل می­رسانند و آن را به شیوه­ های احمقانه­ ای مانند “انطباق و یا مرگ” تنزل می­دهند.تغییرات متحولانه

تغییر دشوار است

حقیقت این است که تغییر دشوار است، زیرا وضعیت موجود همیشه تمایل به ماندگاری دارد، اما تحول امکان پذیر است. با این حال، قبل از اینکه بتوانیم تغییر را انجام دهیم، باید بسیاری از آنچه را که فکر می­کردیم می­دانیم فراموش کنیم.

تغییر فقط به این دلیل که می­خواهیم رخ نخواهد داد، ​​و نمی­توان آن را فقط با صرف خواستن به وجود آورد. برای اینکه تغییر واقعی اتفاق بیافتد، ابتدا باید بر اسطوره­ هایی که در مسیر ما قرار دارند غلبه کنیم.

بیشتر بخوانید : چگونه این کارآفرین از ۴۱۱ دلار سرمایه ی بانکی به یک گلخانه ی ۲۳ میلیون دلاری رسید

شما باید با یک انفجار شروع کنید

۱-شما باید با یک انفجار شروع کنید

به طور سنتی، مدیرانی که یک ابتکار جدید را راه می­ اندازند برای شروع بزرگ آموزش دیده ­اند. آنها برای کسب مجوز برای یک بودجه بزرگ به عنوان نشانه ­ای از تعهد سازمانی کار می­کنند.

آنها مدیران بلندپایه را استخدام می­کنند، یک جلسه “شروع مجدد” بزرگ را ترتیب می­دهند و به دنبال حرکت سریع، افزایش مقیاس و ایجاد چند موفقیت سریع می­گردند. همه اینها برای ایجاد حس فوریت و اجتناب ناپذیری طراحی شده است.

این کار به خوبی برای یک ابتکار معمول جواب می­دهد، اما برای چیزی که واقعا تحول ایجاد کند، مطمئنا راهی به سوی شکست است. شروع با یک انفجار بزرگ اغلب در میان کسانی که نیاز به تغییر را نمی­ بینند، ترس و مقاومت ایجاد می­کند.

همانطور که در کتاب خود، Cascades توضیح می­دهم، تغییر واقعی همیشه با گروه­ های کوچکی آغاز می شود که به طور مستحکمی به هم متصل نیستند و توسط یک هدف مشترک متحد می­ شوند.

تغییرات متحولانه

به همین دلیل است که بهتر است با یک تغییر اساسی شروع کنید که نشان دهنده یک هدف مشخص و ملموس است، شامل چندین ذینفع می­ شود و راه را برای تغییر آینده هموار می­کند.

اینطور است که شما اعتبار و شتاب را ایجاد می­کنید. در حالی که تاثیر این تغییر اساسی اولیه ممکن است محدود باشد، ابتکار کوچک، اما موفق، می­تواند نشان دهد که چه چیزی ممکن است.

به عنوان مثال، هنگامی که Experian غول اطلاعات جهانی به دنبال تبدیل شدن به یک شرکت مبتنی بر ابر بود، با APIهای داخلی آغاز کرد که تأثیر محدودی بر تجارت آن گذاشت.

با این حال این دستاوردهای اولیه موجب تحول کامل دیجیتال شد. به همین شیوه، زمانی که شرکت دارویی Wyeth تغییر خود را به سمت تولید ناب آغاز کرد، با یک فرایند در یک کارخانه شروع شد. این کار باعث کاهش ۲۵ درصدی هزینه­ ها شد.

بیشتر بخوانید : ایجاد یک کسب و کار به معنی خلاقیت و نوآوری است

شما نیاز به یک رهبر شایسته و یک شعار کلاسیک دارید

۲-شما نیاز به یک رهبر شایسته و یک شعار کلاسیک دارید

هنگامی که مردم در مورد تغییرات واقعا تحول آفرین فکر می­کنند، یک رهبر کاریزماتیک معمولا به ذهن می ­آید. در حوزه سیاسی، ما به افرادی مانند مهاتما گاندی، مارتین لوتر کینگ جونیور و نلسون ماندلا فکر می­کنیم.

در سمت شرکتی، مدیران افسانه­ای مانند لو گروسترین در IBM و استیو جابز در اپل، چرخش­ های چشمگیری را به نمایش گذاشتند و شرکت­ هایشان را رونق بخشیدند.

با این حال، بسیاری از تحولات موفق، رهبر کاریزماتیک ندارند. جنبش­های سیاسی مانند پورا در اوکراین و اتپور و صربستان رهبر مشخصی نداشتند.

پل اونیلی چرخشی را در Alcoa ایجاد کرد که به اندازه چرخش­ هایی که در آی بی ام و اپل رخ داده بود چشمگیر بود. و اجازه دهید با آن مواجه شویم، لبخند هالیوودی بیل گیتس نبود که مایکروسافت را قویترین شرکت زمان خود ساخت.

تغییرات متحولانه

حقیقت، همانطور که ژنرال استنلی مک کریستال در کتاب جدیدش رهبران، افسانه و واقعیت، توضیح می­دهد، این است که رهبری زیاد در مورد سخنرانی ­های بزرگ و یا شعارهای شلوغ و نه حتی در مورد چگونگی گرفتن صحنه با ظرافت نیست، بلکه درباره این است که چگونه یک رهبر یک مجموعه پیچیده از روابط را مدیریت می­کند و با پیروان خود ارتباط برقرار می­کند.

و حتی زمانی که ما کمی نزدیک­تر به رهبران کاریزماتیک نگاه می­کنیم، می­ بینیم که این چیزی است که پشت صحنه انجام دادند و باعث ایجاد تفاوت شده است.

گاندی اتحاد میان هندوها و مسلمانان و بسیاری از جنبه­ های دیگر جامعه هند را ایجاد کرد. ماندلا در آفریقای جنوبی کاری مشابه انجام داد. مارتین لوتر کینگ جونیور یک شخصیت انفرادی نبود، بلکه فقط یکی از شش حقوق بزرگ مدنی بود.

به همین دلیل است که مک کریستال، که باب گیتس، وزیر دفاع پیشین درباره او گفته است:“شاید بهترین جنگجو و رهبر مبارزی است که تا به حال دیده ­ام،” توصیه می­کند که رهبران باید “اصلاح طلبان فرهنگی” باشند.

نقش رهبر صرفا برنامه ­ریزی و هدایت عمل مستقیم نیست، بلکه الهام بخشیدن و تقویت اعتقادات است.

بیشتر بخوانید : کارشناسان و روانشناسان رهبری، تلاش برای زندگی “بدون پشیمانی” یک ایده وحشتناک است

شما باید یک ائتلاف ایجاد کنید

۳-شما باید یک ائتلاف ایجاد کنید

در حالی که مدیریت ذی نفع حیاتی است، اغلب به یک تمرین در تئوری بازی n نفره تبدیل می­شود که در آن یک اسب رهبر دارای ذهن استراتژیک در میان منافع رقیب به مبادله می­پردازد، تا زمانی که به توافق ۵۱ درصد دست یابد. این ممکن است برای تحریک یک برنامه خاص کافی باشد، اما هر موفقیتی لاجرم کوتاه مدت است.

حقیقت این است که شما نمی­توانید رفتارهای بنیادی را بدون تغییر باورهای اساسی تغییر دهید و برای انجام این کار نیاز به ایجاد ارزش­های مشترک و آگاهی مشترک دارید.

اگر آنچه را که می­خواهید، نخواهند بسیار دشوار است که مردم را به انجام آنچه که می­خواهید وا دارید. از سوی دیگر، اگر همه ارزش­ های اساسی و اهداف کلی مشترک داشته باشند، واداشتن همه افراد به حرکت در یک مسیر آسان­تر است.

تغییرات متحولانه

برای مثال، جنبش LGBT طی دهه­ ها با تلاش برای القای جامعه برای پذیرفتن اختلافات خود با چالش ­هایی مواجه بود. با این حال، هنگامی که این را تغییر داد و شروع به تمرکز بر ارزش­ های مشترک، مانند حق زندگی در روابط متعهد و عاشقانه و ایجاد خانواده شاد و پایدار کرد، افکار عمومی در زمان رکورد تغییر کرد. تفاوت­ها دیگر آنقدرها مهم به نظر نمی ­رسید.

به همین ترتیب، زمانی که پل اونیل در سال ۱۹۸۷ شرکت آلکا را به دست گرفت، شرکت در حال مبارزه برای بقا بود. بنابراین، تحلیلگران هنگامی که در مورد استراتژی او پرسیدند، و وی گفت: “من قصد دارم آلکو را امن­ترین شرکت آمریکا کنم” گیج شدند.

با این حال آنچه که اونیل فهمید این بود که ایمنی بخشی از کیفیت خدمات عملی است. با تمرکز بر ایمنی، خیلی ساده ­تر بود که رتبه و فایل را در هیئت مدیره دریافت کند و هنگامی که نتایج بهبود یافت، ذینفعان دیگر هم به هیئت مدیره وارد شدند. تغییرات متحولانه

بیشتر بخوانید : چهار دلیل که نشان می‌دهند چرا کاهش سرعت پیشرفت، در واقع شما را موفق تر میکند

نلسون ماندلا

۴-شما با چشم اندازی که با آن شروع کردید، پایان خواهید یافت

هنگامی که نلسون ماندلا برای اولین بار به مبارزه با آپارتاید پیوست، یک ملی­ گرای مشتاق آفریقایی بود. او بعدا نوشت “من نسبت به سفید پوستان عصبانی بودم، نه نژادپرستی”.

“در حالی که آماده نبودم که سفید پوستان را به دریا بریزم، خوشحال می­شدم اگر کشتی بخار خود را به خارج می­راندند و قاره را با اراده خود ترک می­کردند.” تغییرات متحولانه

با این حال ماندلا این دیدگاه ­ها را در طول زمان تغییر داد و امروز به عنوان یک شهروند جهانی در یادها ماندگار و مورد احترام است.

در حقیقت محدودیت­های ائتلاف گسترده ­ای بود که او ایجاد کرده بود، که به او کمک کرد تا همدلی را حتی برای ستیزه­ جویانش هم داشته باشد و هنگامی که به قدرت رسید، به او کمک کرد عاقلانه حکومت کند. تغییرات متحولانه

لو گرستنر نیز به این فکر نمی­کرد که منصب او را به عنوان مدیرعامل در IBM به خاطر در آغوش گرفتن اینترنت و نرم افزار متن باز در یادها خواهد ماند.

با این حال تعهدش به مشتریانش بود که او را به اینجا رساند و شرکت او را از آستانه ورشکستگی به دوران جدیدی از رونق بازگرداند. تغییرات متحولانه

و این احتمالا مهمترین چیزی است که ما برای درک تغییرات متحولانه نیاز داریم. برای تاثیر واقعی بر جهان، ابتدا باید خودمان را تغییر دهیم. هر سفر موفقیت آمیز نه با پاسخ، بلکه با سوال آغاز می­شود.

باید یاد بگیرید که چگونه بر روی زمین راه بروید و در طول راه بیاموزید. تنها زمانی می­دانید که شکست خورده ­اید که در همان جایی که شروع کرده ­اید کارتان را به پایان برسانید. تغییرات متحولانه

افشای اطلاعات: در گذشته، Experian برای شرکت در کنفرانس سالانه خود و سفر برای مصاحبه با مدیرانش به من پرداخت کرده است.

منبع : inc.com

ترجمه و ویرایش : مجله آبتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید