یک نصیحت بی نظیر از شهید خان ،یک عمر آسودگی

0
133

یک نصیحت بی نظیر از کارآفرین پاکستانی – بریتانیایی آقای شهید خان – Shahid Khan بشنوید، یک عمر موفقیت را مهمان زندگی خود کنید.

 

“در هر کاری که می خواهید وارد شوید ،  قوانین و روش های آن کار را بیاموزید.”

باید بدانید در این دنیا قوانین برای هر کاری گاه تا ۴۰۰ سال نیز تغییر نخواهند کرد ،اما روش ها مدام عوض خواهند شد.

همین الان می توانید یک سری به سایت فوربس بزنید و جستجویی در مورد بهترین کتاب هایی که در کل تاریخ مکتوب بشری در مورد “کسب و کار” نوشته شده است ،بکنید .

شک ندارم نتیجه جستجوی شما کتاب “در جستجوی برتری” خواهد بود .اگر این کتاب را بخوانید ، به شما پیشنهاد می دهد : اگر می خواهید موفق باشید باید شبیه General Motors ، Polaroid یا Kodak باشید .

حتما می پرسید این چه حرفیه ؟ مگه دیوانه شدید ؟ این شرکت ها همگی از دنیای تجارت حذف شدند ! چطور می توانند الگوی مناسبی برای  ما و کسب و کارمان باشند ؟؟؟

ولی من به شما می گویم از خودتان بپرسید : “قوانین چه هستند ؟

مهندسین در مورد قوانین علمی و ریاضی مطالعه می کنند اما گویی همه قوانین انسانی را فراموش کردند. چیزی که دیگر کمتر در موردش صحبت می شود و کتاب نوشته می شود. یکی از بهترین کتاب ها در این باره کتاب “هنر جنگ” می باشد. اگر قوانینی که در این کتاب مطرح شده است را بخوانید ،متوجه می شوید قوانین انسانی از روز اول هیچ تغییری نکرده است .

مثلا قانون “آماده شدن” برای زمانی که دشمن وارد میدان رقابت و جنگ می شود تاثیر گذارترین قانون در نتیجه نبرد شماست . یعنی نتیجه نبرد به همین قانون “آماده شدن” بستگی دارد.

خیلی از قوانین کسب و کار مربوط به همان ۳۰۰۰ سال پیش هستند و تا هم اکنون هیچ تغییری نکرده اند.

منبع : مجله فوربس . عرضه شده در بخش نصیحت های ۱۰۰ ثانیه ای سایت آپتک 


شهید خان

شهید خان (انگلیسیShahid Khan؛ زادهٔ ۱۸ ژوئیهٔ ۱۹۵۰) یک مهندس بیلیونر آمریکاییپاکستانی است. از جمله دارایی‌های وی می‌توان به تیم فوتبال آمریکایی جکسونویل جگوارز و باشگاه فوتبال فولام اشاره کرد.

شهید خان صاحب شرکت Flex-N-Gate (سپر خودرو تولید می کرد)  است که در حال حاضر تقریبا ۲.۹۰۰ میلیون یورو ارزش دارد .

به نوشته فوربس او در رتبه ۱۲۷ ثروتمندترین فراد جهان قرار دارد. مولتی میلیاردر پاکستانی یک کشتی خصوصی به ارزش ۱۶۱ میلیون یورو دارد. او در مجموع ۸.۲۸۵ میلیارد یورو دارایی دارد.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید