یک نصیحت بی نظیر از جَک وِِلش ،یک عمر همکاری

0
109

یک نصیحت بی نظیر از سلطان صنایع الکتریکی دنیا و مدیر اسبق جنرال الکتریک آقای جک ولش- Jack Welch بشنوید، یک عمر موفقیت را مهمان زندگی خود کنید.

“در کسب و کار هیچ چیزی مهم تر از تیم و افرادی که دور خود جمع می کنید ،وجود ندارد.”

اول از همه تیم تان همه چیز شماست و بعد افرادی که دور خودتان جمع می کنید. شما در آخرین درجه اهمیت قرار دارید.

باید تیمی را جمع کنید که چابک ،منعطف باشند و همگی به هدفی که شما تعیین می کنید پایبند باشند و در راه رسیدن به آن در جایگاه خود از هیچ تلاشی مضایقه نکنند.

شما نیز باید بی چون و چرا آماده هر تغییر و تفکر نویی باشید. چون اگر آماده نباشید ،آینده مانند سیل شما را با خود می برد.البته حق میدم که نتوانید درباره آینده پیشبینی کنید چون این قطعا کار پیشگوهاست .

اما می توانید با آمادگی کامل در موارد مختلف واکنش درستی نشان دهید و اینها مستلزم چابکی ،خلاقیت و انعطاف پذیری در شما و تیم تان است.

منبع : مجله فوربس . عرضه شده در بخش نصیحت های ۱۰۰ ثانیه ای سایت آپتک 


جک ولش

جک ولش (انگلیسیJack Welch؛ زاده ۱۹ نوامبر ۱۹۳۵) در دانشگاه مهندسی شیمی خواند و بین سال های ۱۹۸۱ و ۲۰۰۱ مدیر ارشد شرکت بنام و بزرگِ جنرال الکتریک (General Electric) شد، جوان ترین مدیر ارشد تاریخ جنرال الکتریک شد و یکی از مدیرانی است که شعار مدیریتی اش “تغییر کنید ،قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید” است.

جک ولش

مدیران و کارمندان به او لقبِ جـکِ نوتـرونــی دادند.
جک ولش را به بمب نوترونی تشبیه کرده بودند که توانسته بود در مدت کوتاهی با کمترین امکانات تغییراتی عظیم در محصولات و فروش این شرکت بدست آورد.

در دوران مدیریتِ جک ولش، ارزش بازار جنرال الکتریک از ۱۲ $ بیلیون دلار به۲۸۰ $ بیلیون دلار رشد پیدا کرد.

بعدها جک ولش به کمک برنامه 6 سیگما توانست، شرکت موتورولا را نیز رشد چشمگیری در پیشروی در بازار بدهد که به خاطر همین موفقیت از طرف مجله Fortune به عنوان مدیر قــرن انتخاب شد.

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید