چه چیز به وارن بافت انگیزه می‌دهد تا در این سن هنوز هم به کار و سرمایه‌گذاری ادامه دهد؟

بافت

 

با اطمینان می گوییم هدف وارن بافت از این همه کار کردن و پول درآوردن برای عیش و نوش بیشتر ،خانه بزرگتر و گذاشتن ارثیه زیادتری برای خانواده اش نیست.

جالب است بدانید وارن بافت (Warren Buffett) با ۹۰ میلیارد دلار ثروت خالص از ۵۰ سال پیش تا بحال خانه خود را عوض نکرده است .اصلا اهل خریدهای لوکس و مهمانی های پر زرق و برق نیست و به استثنای عادت جدیدش در سفر به دور دنیا با جت شخصی (آن هم بدلیل صرفه جویی در زمان) سبک زندگی­ بافت از بیست سالگی­ اش تا بحال تغییر چندانی نکرده­ است.

بافت

 

مسلم است وارن بافت ۸۷ ساله ،دلیل های بیشتری بجز انگیزه های شخصی برای کار کردن و پول در آوردن دارد 

۱- اول این­که او عاشق کار کردن است. او هر روز صبح رقص ­کنان مسیر خانه تا محل کار را طی می ­کند. او در سر کارش هر کاری دوست داشته باشد انجام می دهد از مطالعه کتاب های جدید گرفته تا هم نشینی با بزرگان کسب و کار دنیا .او دنیای بورس و سرمایه گذاری را زیر و رو می کند تا ایده ای ناب و استارتاپی جالب توجه پیدا کند تا روی آن سرمایه گذاری کند.

۲- او عاشقانه  هر روز می‌خواهد که ارزش حقیقی سهام برکشایر هاتاوی – Berkshire Hathaway ( شرکت سرمایه گذاری شخصی وارن بافت که سهامش بصورت سهامی عام در بورس عرضه شده است) را بالاتر ببرد .هدف او از این کار مسابقه با دیگر شرکت های سرمایه گذاری نیست او با خودش مسابقه دارد. او دوست دارد هر روز رکورد روز قبلی اش را بزند و امتیاز بالاتری بدست آورد. جالب است بدانید از آنجا که او تقریبا تمام املاک و مستغلات خود را به بنیاد گیتس واگذار کرده­ است، بالا رفتن ارزش سهام برکشایر هاتاوی، تا مدتها پس از درگذشت آقای بافت، همچنان دارای تاثیر گسترده خواهد بود، و رویای او را به نوعی محقق خواهد کرد.

۳- آقای بافت در سن ۸۷ سالگی، هنوز هم به عنوان یک سرمایه ­گذار موفق هنوز در نقطه اوج است. آقای بافت ۹۹ درصد ثروت خود را پس از پنجاهمین جشن تولد خود، به دست آورده است. این چندساله درصد برگشت سرمایه برکشایر هاتاوی، با توجه به افزایش پایه سرمایه آن، اندکی کاهش یافته است. به بیان روشن، این بدان معنی است که شرکت در هر ماه، درآمد و نقدینگی بیشتری را در حساب های خود انباشته می ­کند. آقای بافت و همکاران او، باید تعیین کنند که چگونه بیش از یک میلیارد سود و نقدینگی ورودی شرکت را هزینه کنند.

۴- او به برکشایر هاتاوی، به عنوان یک اثر هنری تکمیل نشده که باید به صورت مداوم آن را تکمیل نمود، می‌نگرد. از بسیاری جهات، آقای بافت یک هنرمند واقعی است و مجموعه تجاری تحسین ­شده­ اش، شاهکار اوست، همان­طور که کلیسای سیستین (Sistine Chapel) شاهکار میکل آنژ (Michelangelo) است. این تجسم زنده و تایید فعالیت او در تمام زندگی درخشان اش است و واقعا شاهکار چشمگیری است.

بافت

همه ما میتوانیم از تماشا کردن و دنبال­ کردن فعالیت­ های شخصی و کاری وارن بافت، چیزهای زیادی آموختم. اما به همان اندازه، درس انسان بودن را نیز از داستان زندگی ­اش می توانیم فرا بگیریم.

اگر علاقمندید مطالبی بیشتری درباره رازهای شادی و موفقیت شخصی بخوانید ،کافیست اینجا را کلیک کنید.

اما درسی که از نظر من متمایز است، اهمیت درک این مطلب است که شما بعنوان یک انسان از انجام چه کارهایی لذت می ­برید و اشتیاق ذاتی شما به چه چیزی است. سپس، تعیین اهداف بلندمدت و پیگیری آنها تا پایان. اگر بتوانید در زندگی خود، زودتر اشتیاق ذاتی خود را پیدا کنید و “ارزش وجودی” مورد نظر خود را تعریف کنید، قدرت بیشتری خواهید داشت. اما اگر هنوز آن را پیدا نکرده ­اید، نگران نباشید.

وارن بافت ۹۹ درصد از ثروت خود را پس از سن ۵۰ سالگی بدست آورد، و شما  نیز می­ توانید این کار را انجام دهید، فارغ از آن­که “ارزش وجودی” خود را چگونه تعریف می­ کنید.

در آپتک ما همواره کنار شما هستیم تا به موفقیت در کسب و کار و رضایت و کامیابی در زندگی خود دست پیدا کنید.
منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

 

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید