توقف آرزو

توقف آرزو چیزی است که شما را به حرکت وا می‌دارد و موجب می‌شود شما به سمت رسیدن به آرزوهای‌تان حرکت کنید. این مقاله به قلم جولی کوپسل (

توقف آرزو

داستان توقف آرزو

از شش سال پیش که دختران دوقلوی من به دنیا آمدند، من از آن­ها چیزهای زیادی درباره‌­ی رهبری و پویایی در محل کار آموخته­‌ام. به نظر دیوانگی است، اما واقعیت دارد و این فقط یکی از هدیه‌­هایی است که آن­ها به من داده‌­اند. من در مورد همدردی یاد گرفته‌­ام، آموخته‌­ام چطور بر روی آن­چه مهم است، تمرکز کنم و چگونه بدون هیچ شفقتی اولویت­‌بندی کنم.

من یاد گرفته‌­ام که نمی توانم همه‌­ی کارها را انجام دهم و هنوز هم دارم روی این کار می­کنم، که با این موضوع کنار بیایم. اما آنچه که به تازگی از آن­ها آموخته‌ام رعب­‌آور بوده است، زیرا من در مورد آینده­‌ی آن­ها فکر می­کنم و این خیلی تفکر برانگیز است؛ چرا که می­بینم چگونه زنان در کار، در پی آن­چه می­خواهند می­روند.

به عنوان کودکانی نوپا، بچه­‌ها فقط به چیزها اشاره می­کنند و از کلمات کمی که می­دانند استفاده می­کنند تا آن­ها را به دست آورند. شیر. پتو. بابا. مامان. به عنوان والدین آن­ها، من و شوهرم زمان و انرژی خود را بر روی این متمرکز کردیم که به آن­ها بیاموزیم، «لطفا» و « متشکرم» بگویند.  سپس، ما این حقیقت را فهمیدیم که آن­ها زمانی شروع به گفتن آن کلمات کردند که ما خود را عقب کشیریم. فقط صبر کنید، نه خیلی سریع !

به تازگی، آنها شروع به درخواست چیزهای مختلف، به شیوه‌ه­ای متفاوت کرده‌­اند. مطمئناً، اگر آن­ها در زمان شام، شیر بیشتری بخواهند (معمولاً) از راه درست درخواست می­کنند. اما برای چیزهایی که مطمئن نیستند می­توانند به آن­ دست پیدا کنند، مسیر غیرمستقیم را در پیش می­گیرند.

من چنین چیزهایی از آن­ها می­شنوم که: “ای کاش می­تونستم یه آبنبات دیگه داشته باشم.“، “ای کاش می­توانستم اسباب ­بازی جدیدم را به مدرسه ببرم.“، “ای کاش می­توانستم که یک قسمت دیگر را ببینم (منظور کارتون مورد علا‌قه‌­شان است)”. اساساً، آن­چیزی را که ممکن است در جواب درخواست­شان “نه” بشنوند، را به جای خواستن، آرزو می­کنند. این بهترین روش توقف آرزو است.

من این را فهمیده­‌ام. اگر چیزی را درخواست نکنید، دست رد هم به سینه‌تان نمی­خورد. اگر آرزو کنید، در هر صورت، به هر دلیلی ایمن هستید. البته، من می­دانم که دختران من اولین کسانی نیستند که این را اختراع کرده‌­اند. من این موضوع را در کودکان با سنین مختلف، دیده‌­ام. چه اتفاقی می­افتد اگر ما به دخترانمان اجازه دهیم که به جای صحبت کردن واقعی درباره­‌ی خواسته­‌هایشان، آن را آرزو کنند؟

عاقبت آن­ها مثل من خواهد شد. به عنوان اولین قسمت از حرفه‌­ی من، من قلب و روح خود را برای کارم گذاشتم با این امید که دیده شوم. من برای هر کاری یک فرسخ جلوتر قدم برداشتم و امید داشتم که ارتقاء شغلی بگیرم. اگر بخواهم صادق باشم، این روش گاهی جواب می­داد. اما می­دانید چه چیزی بسیار بیشتر از امید داشتن و آرزو کردن جواب می­دهد؟ درخواست برای آن­چه که می­خواهید.

هنگامی­که زندگی خود را صرف آرزو کردن چیزی می­کنید، وابسته­‌ی افراد بالایی‌­تان می­شوید تا به آرامی سهم درکارها شما را تشخیص دهند و پاداش آن را بدهند. در عوض، خودتان هدایت را در دست بگیرید. اگر پروژه‌­ی بزرگ بعدی، یک نقطه در تیم رهبری، مسئولیت بیشتر، یا هر چیز دیگر را می­خواهید، نوقف آرزو را شروع کرده و ابتکار عمل را در دست گیرید و یک مورد قانع کننده ایجاد کنید.

توقف آرزو

به طور واضح آن­چه که می خواهید، را بیان کنید. شاید مدت زیادی است که شما در وضعیت فعلی خود بوده‌­اید و احساس می­کنید به آن تسلط دارید و برای آینده آماده هستید. در مورد نقاط قوت و علایق خود فکر کنید و از آن برای تعیین مسیر خود به جلو استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که چرا. انگیزه شما چیست؟ آیا انگیزه‌­تان مالی است؟ آیا می خواهید مجموعه‌­ای از مهارت­‌های جدید ایجاد کنید؟ آن­چه را که می­خواهید و این­که چرا باید برای رئیس­تان مهم باشد که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند؛ را بفهمید.

فهرستی از دستاوردهای حال حاضر خود تهیه نمایید. مواردی که موفق شده‌­اید را به همراه نقش خودتان در این موفقیت­‌ها نشان دهید.

نشان دهید چگونه می­توانید در پیشروی، ارزش­‌آفرینی کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید در تیم رهبری حضور داشته باشید، نشان دهید شما چه ارزشی می­توانید به تیم اضافه کنید؟ مشارکت شما پیش­روی را چقدر بهتر، قوی­تر و مؤثرتر می­کند؟

دخترانم اکنون متوجه شده‌­اند که فقط می­توانند برای چیزهایی که به آسانی امکان پذیر نیست، آرزو کنند. “من آرزو می کنم کاش برادر کوچکتر داشتم.” “من آرزو می­کنم کاش امروز روز تولدم بودم.” چرا که اگر چیزی را که آن­ها می خواهند، قابل دسترسی باشد؛ باید به صورت جدی و بی­‌تعارف آن را درخواست کنند.

توقف آرزو

بله، این بدان معنی است که آن­ها بیش­تر از آن­چه می­خواهند، “نه” خواهند شنید. اما این آن چیزی است که در زندگی واقعی اتفاق می­افتد. شما “نه” می­شنوید و سپس می­توانید راه دیگری برای دریافت آنچه می خواهید، بیابید. به این ترتیب است که شما رو به جلو حرکت می­کنید.

“اگر متوجه شدید که آرزوی چیزی را دارید که در دسترس شما است، آرزو کردن را متوقف کنید. برو بیرون و آن را برای خودت بگیر.”

ما در آپتک ایمان داریم هیچ پاداشی بزرگتر از غرور ناشی دانستن آن­چه می­خواهید نیست. خیلی جدی به دنبال آن بروید و بی­‌تعارف اهدافتان را به دست آورید. پس اقدام به توقف آرزو های خود کنید و به خواسته‌های خود برسید.

منبع : مجله فوربس – (https://www.forbes.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید