خطرات مهربانی

خطرات مهربانی شاید تیتر عجیب و حتی منزجرکننده‌ای باشد. اما گاهی اوقات با مهربانی نابجا نه‌ تنها حساب خود را خالی می‌کنید بلکه حیثیت و آبرو و زندگی خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.

خطرات مهربانی

پس از این به بعد آگاه باشید مهربان بودن ممکن است پس‌­انداز و آینده‌­ی مالی شما را در معرض خطر قرار دهد.

بر اساس یک تحقیق منتشر شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا، ممکن است مهربان بودن، شما را در معرض خطر بیشتر ورشکستگی و سایر مشکلات مالی، در مقایسه با هم­تایان کمتر دوست­داشتنی‌­تان قرار دهد.

ساندرا متز، دکترای دانشکده­ی بازرگانی کلمبیا و نویسنده‌­ی اصلی این مطالعه می­گوید، تیم تحقیقاتی­‌اش علاق­مند به فهم این موضوع بودند که آیا داشتن شخصیت دلچسب و گرم، که دانشگاهیان در تحقیقات شخصیتی تحت عنوان مهربان بودن از آن نام می­برند؛ با نتایج مالی منفی مرتبط است.

تحقیقات پیشین نشان داده است که مهربان بودن با امتیاز اعتباری کم­تر و درآمد پایین‌­تر همراه است. این مطالعه به طور خاص به این موضوع می­‌پردازد که آیا این ارتباط برای سایر شاخص­های مالی نیز درست است یا خیر.

متز و همکارش، جو گلدزتون دکترای دانشگاه کالج لندن با استفاده از روش­هایی مانند سیستم نظرسنجی ملی، اطلاعات حساب بانکی و داده‌­های جغرافیایی، داده‌­های جمع‌­آوری شده از بیش از ۳ میلیون شرکت­‌کننده را تجزیه و تحلیل کرد.

نتایج گلدزتون گفت: “ما دریافتیم که مهربان بودن با شاخص­های مشکلات مالی، مانند پس انداز­های کمتر، بدهی­‌های بیشتر و نرخ­‌های بهره­‌ی بالاتر مرتبط است.

در این مطالعه سعی شده است، به این نکته پی ببریم که چرا افراد مطبوع، بیشتر به مشکلات مالی برخورد می کنند. آیا به این دلیل است که سبک مذاکره‌­شان مشارکتی است، یا چیز دیگری وجود دارد؟

خطرات مهربانی

بر اساس آن­چه گلدزتون عنوان نموده است: “به نظر می­رسد این رابطه به دلیل این واقعیت است که افراد مطبوع صرفاً کمتر به پول اهمیت می­دهند و بنابراین بیشتر در معرض خطر سوء مدیریت مالی قرار دارند.

شرایط خطرات مهربانی

حتی علاوه بر آن، محققان اطلاعات عمومی مالی و شخصیتی افرادی را از دو ناحیه انگلیس که هر دو دارای سرانه‌­ی درآمدی مشابه بودند، را مقایسه کردند. آنها دریافتند که در شهری که در آن افراد به طور قابل توجهی خوشایندتر از شهر دیگر بودند، نرخ ورشکستگی مالی ۵۰ درصد بیشتر بود.

خطرات مهربانی و اعتماد برای بهبود دنیای ما مهم است، اما به یاد داشته باشید، افراد مطبوع که اهمیت کمتری به پول می­دهند، می توانند در معرض خطر مالی باشند. اگر وسیله‌­ای برای تاوان شخصیت خود ندارید، خوب بودن ممکن است، هزینه­‌های مالی داشته باشد.

در آپتک ما ایمان داریم خطرات مهربانی برای شما هم متحمل است. پس از این به بعد با دقت بیشتری در روابط خود تجدید نظر کنید.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

 

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید