راز موفقیت جف بزوس

در این مقاله می‌خواهیم از شخصی‌ترین راز زندگی جف بزوس بنیان‌گذار آمازون برداریم. رازی که جف بزوس هر روز در سخت‌ترین شرایط کاری با خود تکرار می‌کرده است و از آن انگیزه و شوق می‌گرفته است. به نوعی این جمله راز موفقیت جف بزوس است.

راز موفقیت جف بزوس

بنیانگذار آمازون سال­هاست این جمله انگیزشی را بر روی در یخچال خود چسبانده است و هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شود آن را می‌خواند. آیا می‌دانید این جمله که راز موفقیت جف بزوس است ،چیست ؟

جف بزوس موسس آمازون، در حیطه‌های متفاوتی به خاطر ویژگی‌های شخصیتی‌اش یک الگوی جهانی تمام عیار است. این توانایی‌های او شامل، مهارت در استخدام افراد مناسب، تصمیم‌گیری در شرایط سخت، توسعه کسب و کار و ……. است.

او با همین توانایی‌های خود توانسته است شرکت آمازون را از یک انباری به یک ابرشرکت با درآمد سالانه ۱۷.۴ میلیارد دلار تبدیل کند. شرکتی که هر روز بصورت اتوماتیک در حوزه‌های مختلف بسط و توسعه می‌یابد.

این جمله جادویی همین کلمات زیر است که می‌بینید :

“همه ما می­خواهیم سرگرمی بیشتری داشته باشیم. به ما احترام بگذارند. اگر بتوایم کمک کنیم که بهترین توانایی در افراد دیگر بروز یابد. جهان را جایی بهتر کنیم.”

راز موفقیت جف بزوس

این جمله بهترین تعریف موفقیت از دیدگاه جف بزوس است.

نقل قول مورد علاقه شما نباید صرفا چیزی باشد که شما باور دارید. نقل قول مورد علاقه شما باید چیزی باشد که با آن زندگی می­کنید.

مثلا جمله زیر ،جمله الهام بخش مایکل شوماخر است :

“من خیلی باهوش نیستم. استعداد خاصی ندارم. و در حالی که ارتباطات شایسته­ای دارم، مانند بسیاری از مردم، متوجه شدم که بیشتر از آنچه دریافت می­کنم می­بخشم. “

یا در زیر جمله الهام بخش فیلسوف معروف جوزف پترسون را می‌توانید بخوانید:

“بنابراین تلاش را جایگزین مهارت می­کنم. استقامت را جایگزین استعداد می­کنم. مدت­ها پیش متوجه شدم که چیزی که می­توانم انجام دهم این است که سخت­تر از بقیه کار کنم. نه لزوما باهوش‌­تر، بلکه قطعا سخت کوش‌­تر.

راز موفقیت جف بزوس

همانطور که می‌دانید در وجود همه ما توانایی بیشتر از آنچه که فکر می­کنیم وجود دارد و تعریف ما در آپتک از موفقیت در جمله زیر خلاصه می‌شود.

“آیا می‌توانم بیش از آنچه که فکر می‌کردم ،کاری انجام بدهم ؟”

آن را امتحان کنید. نقل قولی را پیدا کنید که فقط آن را باور نداشته باشید. بلکه بتوانید با زندگی کنید .

راز موفقیت جف بزوس را ما برای شما گفتیم. شما هم بروید راز موفقیت خود را پیدا کنید تا ما برای دیگران بگوییم.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید