کلید موفقیت در کسب و کار

ما در این مقاله برای اولین بار می‌خواهیم پرده از رازی برداریم که هیچ کارآفرین و صاحب کسب و کاری به شما نخواهد گفت. این راز کلید موفقیت در کسب و کار شماست.

“شما از خودتان مراقبت کنید. خواهید دید که کسب و کارتان خودش از خودش مراقبت خواهد کرد.”

همین یک حرف برای شما به عنوان یک کارآفرین کافی است. با بدن خود به خوبی رفتار کنید، درست بخورید، بدن خود را به چالش بکشید، خواب مناسب داشته باشید و به این ترتیب به خودتان با انرژی بیشتر، تمرکز بیشتر و سطح بالاتری از نظم و انضباط، پاداش دهید.مطمئن باشید با همین چند تاکتیک به سطوح جدیدی از بهره‌­وری می‌­رسید و همه رقبایتان را پشت سر می‌گذارید.

امروز در آپتک با شما سه رازی را به اشتراک می­گذاریم که با یک شیوه زندگی سالم، شما را به یک کارآفرین در سطح جهانی تبدیل می­کند و دلارهای بیشتری را به حساب بانکی شما واریز می‌­کند. به طور خاص، می­خواهم درک کنید که چرا خواب، ورزش و تغذیه کلید موفقیت کارآفرینان بانفوذ امروز، هنرمندان، کارشناسان، رهبران اندیشه، غول­‌های صنعت و هر کس دیگری است که عملکردی در سطح بالا دارد.

بخوابید، تا بتوانید رهبری با ذهن باز در کسب و کار خود باشید.

خواب بد و ناکافی، بقیه روز شما را خراب می­‌کند. به عنوان کارآفرین، ما در تمام طول روز در حال تصمیم گیری هستیم. تلاش با ما متوقف و شروع می‌­شود. فکر می­‌کنید کسی می­تواند این همه فعالیت داشته باشد، زمانی که در حقیقت سرش سنگین است و روی ابرها قدم بر می­دارد؟

کلید موفقیت در کسب و کار

باید بدانید کلید موفقیت در کسب و کار در خواب خوب رفتن است. برای مذاکره در مورد معاملات پولی بزرگ، برقراری ارتباط موثر با تیم خود و الهام بخشی به دیگران از طریق محتوای رسانه‌­های اجتماعی که تولید می‌­کنید، لازم است سر حال باشید. شما این را به خودتان، مشتریان و تیم خود مدیون هستید که به اندازه کافی استراحت کنید و هوشیار باشید.

چرت زدن در طول روز از نظر روانشناسی هم تاثیرات خوبی برای شما دارد. ما در مورد شما نمی­دانیم، اما ما نمی­توانیم زمانی که سایر کارآفرینان مشغول رشد و پیشرفت هستند ،بخوابیم. شما هم نباید آرام و قرار داشته باشید. عصر خود را طوری تنظیم کنید که خواب عمیق، بدون وقفه داشته باشید. سپس صبح خود را به گونه­ای تنظیم کنید که بتوانید از تخت بیرون بپرید و همه کارهای لیست آن روز خود را انجام دهید.

کلید موفقیت در کسب و کار

خواب بهتر به عنوان کلید موفقیت در کسب و کار یکی از راه­هایی است که می‌­توانید نسبت به سایر رقبا مزیت پیدا کنید. سپس وقت آن است که به ورزش برسید و ذهن و بدن خود را برای سختی­‌های کسب و کار آماده کنید.

برای ایجاد انعطاف پذیری احساسی خود ورزش کنید.

فکر می­کنید ما دوست دارم به ورزشگاه بروم، تمرینات خسته کننده را مانند یک دیوانه انجام بدهیم؟ نه، دوست نداریم ،بلکه عاشق آن هستم. چرا؟ اجازه بدهید در ادامه به این موضوع برسیم …

بهترین عملکرد شما هنگامی اتفاق می‌­افتد که پشت‌تان به یک دیوار تکیه داشته باشد. همه کارآفرینان معمولا تحت شدیدترین فشارهای روانی کاری هستند. اما ورزش کردن به شما می‌­آموزد که چگونه با مشکلات خود مواجه شوید. به عنوان مثال، هنگامی که به باشگاه می‌­روید، وزنه می­زنید. همان طور که وزن بیشتری می­گیرید، عضله‌­ای و قوی­تر می­‌شوید. اگر می­خواهید عضلات خود را رشد دهید، باید آنها را به چالش بکشید.

کلید موفقیت در کسب و کار

همین امر در مورد کسب و کار نیز صادق است. یک کارمند سابق ممکن است برخی از مشتریان شما را از شما دور کند، یا محصول جدید شما ممکن است فروش کافی برای پوشش هزینه‌­های شما نداشته باشد. اگر ورزش می­‌کنید، یاد می­‌گیرید این تضادها را به عنوان برکت در نظر بگیرید، زیرا می‌­دانید که مقاومت در نهایت منجر به رشد شخصی و موفقیت حرفه­‌ای می­‌شود.

یاد بگیرید که لحظات ناراحت کننده‌­ای را که برای یک کارآفرین اتفاق می­افتند را بپذیرید، زیرا زمانی که این موارد را بپذیرید، فردی عاقل­ تر و کارآفرینی قاطع‌­تر می­شوید. این کلید موفقیت در کسب و کار شماست.

کلید موفقیت در کسب و کار

اما، در مورد غذا خوردن سالم چه؟ در این عادت بهداشتی آخر استاد شوید و تبدیل به یک کارآفرین توقف ناپذیر شکست ناپذیر شوید، کسی که عملا می­‌تواند اراده کند و پول چاپ کند.

درست بخورید تا موفق شوید.

بدون شک همه ما موافقیم که تغذیه درست مزایای بی‌نظیری را دارد: عمر طولانی­‌تری خواهید داشت، انرژی بیشتری دارید و شفاف‌تر فکر می­‌کنید. کارآفرینی که درست می­‌خورد همه این مزایا را در خود جمع می­‌کند، اما چیز دیگری را نیز به دست خواهند آورد: یک روال روزمره را در زندگی خود ایجاد می­‌کنند.

کلید موفقیت در کسب و کار

مجددا می­گویم، چگونگی انجام هر کاری معادل این است که چطور همه چیز را انجام می­دهید. مثلا فرض کنید یک کارآفرین تغذیه ناسالم دارد و هرگز ورزش نمی­کند. احتمالا این موضوع را به نبود نظم شخصیتی او تعبیر می­کنید، درست است؟ اگر نگاهی دقیق‌­تر به زندگی او داشته باشید، شرط می­بندم که می­توانید متوجه شوید که او در نحوه‌ای که کارهای روزانه خود را انجام می­دهد یا در نحوه سرمایه­گذاری سودی که از کسب و کارش به دست می­آورد نیز بی­نظم است.

کلید موفقیت در کسب و کار

به بیان ساده: اگر شما در مورد ایجاد کسب و کار سودآور، پایدار و مقیاس پذیر جدی هستید خواب، ورزش و تغذیه مهم است. بسیاری از کارآفرینان بیش از حد کار می­کنند و هرگز به اندازه کافی نمی­خوابند و یا شکایت می­کنند که بیش از حد مشغول هستند و وقت برای ورزش ندارند. در نهایت، همیشه بیماری دامن آنها را می­گیرد. سلامتی‌تان را اولویت خود قرار دهید تا بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید، همیشه فکر خود را در سطح بالایی نگه دارید و راه­های جدیدی برای کسب درآمد و گسترش نفوذ و تاثیرات امپراطوری خود پیدا کنید.

ما در آپتک ایمان داریم موفقیت فقط یکسویه و با کار کردن زیاد ایجاد نمی‌شود ! برای موفقیت باید برای همه ابعاد زندگی برنامه داشت و این تنها کلید موفقیت در کسب و کار شماست

منبع : مجله اینترپرنیور – (https://www.entrepreneur.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید