یک نصیحت بی نظیر از بن وایس ،یک عمر خانواده‌داری

0
42

یک نصیحت بی نظیر از سلطان صنایع نوشیدنی و مالک شرکت بای – Bai  آقای بن وایس – Ben Weiss بشنوید، یک عمر موفقیت را مهمان زندگی خود کنید.

بن وایس

داستان مردی که خانواده خود را به شرکت چندین میلیارد دلاری خود ترجیح داد.

آیا باید به شرکتم اجازه می‌دادم که جای خانواده‌ام را در زندیگی بگیرد ؟

سال ۲۰۰۹ بن وایس شرکت Bai را به منظور تولید نوشیدنی‌های کم کالری دارای آنتی اکسیدان از میوه قهوه درست کرد.

شرکت بای از زیرزمین خانه‌ام شروع به کار کرد. وقتی اولین نوشیدنی را درست کردیم ، خودم از آن خوردم و به فرزندانم هم دادم . وقتی از آنها نظرتان درباره آن چیست ؟ آنها گفتند این بهترین نوشیدنی است که تا بحال خورده‌اند و رفتند تبلیغ آن را بین دوستان‌شان انجام دادند.

یادم می‌آید برایش لوگو کشیدند و حتی برایش اسم انتخاب کردند. بعد از آن کم کم کار و کاسبی راه افتاد و توانستم از آن زیرزمین بیرون بیاییم و یک خرده نفس بکشم.آقای بن وایس محل تولید را به یک کارخانه منتقل و بیست و پنج کارمند نیز استخدام کرد.پس از آن درآمد سالانه شرکت به ۱.۷ میلیارد دلار رسید.

توزیع محصولات از نیوجرسی به کل شمال شرق آمریکا توسعه یافت. قبل از گسترش کارم ، در بازی بییس بال فرزندانم با آنها مشارکت داشتم حتی گاهی مربیگیری می‌کردم اما بعد از آن حتی وقت نداشتم به تماشای بازی‌های آنها نیز بروم.

بن وایس

آیا به این شرکت باید اجازه می‌دادم خانواده‌ام را از من بگیرد ؟

یادم هست یک روز رفته بودم مسابقه بییس‌بال پسرم را نگاه کنم و متوجه شدم که آن حتی آنجا نبود. بعد وقتی به خانه آمد از او پرسیدم ، خوبی ؟ مشکلی نداری ؟ او گفت نه ! گفتیم بهتره بریم یک قدمی باهم بزنیم ؟ بحث‌مان زود عاطفی شد. پس از آن فورا بهم گفت : بابا حسابی دلم برایت تنگ شده است.

او گفت از کاری که این کار و کاسبی با ما کرده متنفر هستیم .آن زندگی ما را خراب و شما را از ما جدا کرده است. اگر آن روز باهم صحبت نمی‌کردیم متوجه نمی‌شدم که او از کار من متنفر شده است.

بعد از آنها پرسیدم جک می‌توانیم آن را باهم مثل یک گروه حل کنیم ؟ بهش گفتم اگر باعث شدم در زندگی اشکت دربیاد خیلی متاسفم.

الان پسر وایس ۱۴ ساله شده است و بصورت مرتب به دفتر شرکت سر می‌زند.الان ۴ سال از آن روز گذشته من هر روز او را در شرکت می‌بینم . او در تمام این روزها در همه سختی‌ها کنار من بوده است.همه آن چیزهایی که کارآفرین‌ها و خانواده‌های آنها نیاز داشته‌اند تا با زندگی‌شان کاری بکنند را از روز اول داشته است.

بن وایس

باور نمی‌کنید چقدر در سختی ‍‍پشت من بوده‌ است و به چه میزان دوست دارم او جانشین من بشود.

در سال ۲۰۱۵ درآمد شرکت ۱۲۰ میلیون دلار رسید. این شرکت هم‌اکنون محصولات خود را در آمریکا و ‍۵ کشور دیگر نیز عرضه می‌کند.

داستان زندگی اقای بن وایس می‌تواند الگویی از زندگی سالم یک کارآفرین باشد. ما در آ‍پتک ایمان داریم تا در زندگی شخصی خود موفق نباشید ، نمی‌توانید کارآفرین موفقی باشید.

منبع : مجله اینترنتی اینک منتشر شده در حساب کاربری آ‍پارات سایت آپتک

 

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید