افراد باهوش

دکتر تراویس بردبری، چهره تاثیرگذار لینکدین، این مطلب را برای اولین بار در مورد ویژگی‌های افراد باهوش در سایت لینکدین منتشرکرد.

افراد باهوش

برخی عبارات، سرشار از معانی ضمنی نامطلوب هستند و می‌توانند تضعیف­ کننده اعتبار حرفه‌­ای و هوش شما باشند.اظهارنظرهایی مثل “منصفانه نیست” یا “سعی می­کنم“، نشان‌­دهنده تنبلی و بی‌میلی نسبت به تلاش برای حل و فصل یک موقعیت می‌­باشد.

اگر شما به عنوان یکی از افراد باهوش کسی هستید که به طور مرتب از این عبارت‌­ها استفاده می­‌کند، باید این عادت را شکسته و هر بار که این عبارت­ها را به زبان می‌آورید، مچ خود را بگیرید.

کلمه­‌هایی وجود دارد که شما هرگز دوست ندارید آنها را سر کار بر زبان آورید. این عبارت­ها، قدرت بخصوصی دارند. آنها دارای این توانایی غیرعادی هستند که سبب می­ شوند بد به نظر برسید، حتی زمانی که سخن‌تان درست باشد. بدتر از همه این­که وقتی این کلمات به زبان می‌آیند، نمی­توان آنها را پس­ گرفت.

من در مورد اشتباهات لفظی شوک­‌آور، جک­‌های هرزه، و یا گاف­‌های سیاسی سخن نمی­‌گویم. اینها، تنها کلماتی نیستند که شما را بد نشان می­دهند. اغلب این سخنان درونی هستند که بیشترین آسیب را به ما می­رسانند (سخنانی که ما را فاقد صلاحیت و اعتمادبه‌نفس نشان می‌دهند).

مهم نیست که تا چه حد بااستعداد هستید و یا چه موفقیت­ هایی کسب کرده‌­اید، عبارت­های خاصی وجود دارد که بلافاصله نگرش مردم را نسبت به شما تغییر می‌دهد، و می‌تواند برای همیشه شما را در هاله­‌ا‌ی منفی قرار دهد. این عبارت­ها، آنقدر سرشار از معانی ضمنی منفی هستند که بلافاصله موقعیت شغلی شما را تضعیف می­ کنند.

“این کار، همیشه به همین شکل انجام شده‌ ­است”

تغییرات وابسته به تکنولوژی، آنقدر با شتاب اتفاق می‌افتند که حتی یک فرایند شش ماهه، ممکن است قدیمی به نظر برسد. گفتن این­که “این کار همیشه به این شکل انجام می­‌شده”، نه تنها شما را تنبل و مقاوم نسبت به تغییر نشان می‌دهد، بلکه ممکن است سبب شود رئیس‌تان به این فکر بیفتد که چرا شما، خود تلاش نکرد‌ه­اید تا اوضاع را بهبود دهید. اگر شما کارها را به روشی انجام می­دهید که همیشه انجام شده­است، تقریباً می‌توان مطمئن بود که روش بهتری وجود دارد.

“تقصیر من نیست”

سرزنش‌­کردن، هرگز ایده جالبی نیست. مسئولیت­‌پذیر باشید. اگر شما در آنچه با مشکل مواجه شده­‌است، نقشی داشته‌­اید (مهم نیست که تا چه حد کوچک)، علت و توضیحی غیراحساسی از آنچه اتفاق افتاده‌­است، ارائه دهید. به حقایق رو آورید و اجازه­ دهید رییس و همکاران شما، خودشان نتیجه­‌گیری کنند که باید چه کسی را سرزنش نمود. لحظه­‌ای که شما شروع به کشیدن انگشت اتهام به سوی دیگران می­‌کنید، دقیقا لحظه‌ای است که دیگران شما را به عنوان فردی که در قبال کارهای خود بی­‌مسئولیت است، می‌بینند.

افراد باهوش

این سبب عصبی‌­شدن افراد می‌شود. بعضی ممکن است از کارکردن با شما اشنا اجتناب کنند، و بعضی دیگر، هرگاه چیزی با مشکل مواجه شود، عصبی شده و شما را سرزنش خواهند نمود.

“نمی‌­توانم”

نمی­‌توانم” خواهر تغییرشکل­‌یافته “تقصیر من نیست” می­باشد. مردم دوست ندارند “نمی­توانم” بشنوند، زیرا آنها فکر می‌کنند معنی آن، “نمی‌خواهم” است. گفتن “نمی­توانم“، اشاره بر این دارد که شما مایل به انجام آنچه برای تکمیل کار لازم است، نیستید. اگر شما واقعا به دلیل آن که فاقد مهارت­های لازم هستید، نمی­توانید کاری را انجام دهید، باید یک راه حل جایگزین ارائه دهید.

در عوض این­که بگویید چه کاری نمی­توانید انجام­ دهید، بگویید چه کاری می‌توانید انجام دهید. برای مثال، در عوض این­که بگویید “نمی­توانم امشب تا دیر وقت بمانم“، بگویید “می­توانم فردا صبح زود بیایم، آیا این کافی است؟” در عوض این­که بگویید “نمی­توانم با این ارقام کار کنم“، بگویید: “هنوز نمی­دانم چگونه آن نوع تحلیل را انجام دهم، آیا کسی می­تواند روش آن را به من نشان­ دهد تا دفعه بعد، خودم به تنهایی آن را انجام دهم؟”

“منصفانه نیست”

همه افراد باهوش می‌دانند که زندگی منصفانه نیست. گفتن این­که “این منصفانه نیست“، نشان می‌دهد که شما تصورمی‌کنید قرار است زندگی منصفانه باشد. این امر سبب می‌شود شما ناپخته و نابالغ به نظر برسید. اگر شما نمی‌خواهید بد به نظر برسید، باید به حقایق متوسل شوید، بهره­ور باشید، و تصورات خود را کنار بگذارید. برای مثال، می­توانید بگویید: “من متوجه شدم شما آن پروژه بزرگی را که من امیدوار گرفتن آن بودم، به آن واگذار کردید. آیا لطفاً به من می‌گوید علت آن تصمیم چه بود؟ دوست دارم بدانم چرا شما تصورکردید که من گزینه مناسبی برای آن پروژه نیستم، تا بتوانم آن مهارت‌ها را بهبود دهم“.

“این جزء شرح وظایف من نیست”

این عبارت نیز اغلب سبب می‌شود طوری به نظر برسید که گویی فقط مایل هستید حداقل کار لازم برای دریافت حقوق را انجام دهید. این نقطه­‌ای منفی است، به ویژه اگر خواهان امنیت شغلی باشید. اگر رئیس شما از شما بخواهد کاری انجام ­دهید که شما احساس می­‌کنید برای جایگاه‌تان مناسب نیست (و نه از لحاظ اخلاقی)، بهترین کار این است که آن وظیفه را با اشتیاق انجام­ دهید.

سپس، طرح گفتگو با رئیس خود را بریزید، تا بتوانید در مورد نقش‌تان در شرکت و اینکه آیا شرح وظایفتان نیاز به به ­روزرسانی دارد یا خیر، صحبت کنید. با این شیوه، اطمینان حاصل خواهید نمود که کم‌­اهمیت به نظر نمی­‌رسید، همچنین شما و رئیس‌تان امکان پیدامی‌کنید که به تفاهمی طولانی‌مدت در خصوص اینکه چه کاری را باید یا نباید انجام دهید، برسید.

“شاید این ایده احمقانه باشد/ من می­خواهم یک سوال احمقانه بپرسم”

این عبارت­های کاملاً منفعلانه، بلافاصله اعتبار شما را به عنوان یکی از افراد باهوش تحلیل می‌­برند. حتی اگر بعد از این عبارت­ها، یک ایده فوق­‌العاده ارائه دهید، آن عبارت­ها نشان می­دهد که شما فاقد اعتماد به نفس هستید، که سبب می­شود افرادی که با آنها صحبت می‌کنید، اعتمادشان را به شما از دست دهند. بدترین منتقد خود نباشید. اگر شما نسبت به آنچه می­خواهید بگویید، اطمینان ندارید، کس دیگری نیز اطمینان نخواهد داشت، و اگر واقعاً چیزی را نمی­دانید، بگویید: “الان آن اطلاعات را ندارم، اما پیدا خواهم کرد و به شما ارائه خواهم داد”.

“سعی می­کنم”

درست مثل “فکر می­کنم“، “سعی می­کنم” نیز تردیدآمیز به نظر می‌رسد، و اشاره بر این دارد که شما فاقد اعتماد به توانایی‌های خود برای انجام وظیفه هستید. صلاحیت‌­های خود را کاملاً در اختیار بگیرید. اگر از شما خواسته می‌شود که کاری را انجام دهید، یا متعهد به انجام آن شوید، و یا یک جایگزین پیشنهاد کنید، اما نگویید که سعی خواهید کرد، زیرا این­گونه به نظر خواهدرسید که با جدیت کافی کار نمی­کنید.

“این کار فقط یک دقیقه طول می­کشد”

گفتن این­که “این کار فقط یک دقیقه طول می­کشد“، مهارت­های شما را تضعیف می‌کند و این حس را منتقل می­کند که واقعا در انجام کارها عجله می­‌کنید. اگر قرار نیست کاری واقعا در ۶۰ ثانیه انجام شود، به راحتی بگویید “زمان زیادی طول نخواهد کشید”، اما طوری به نظر نرسد که گویا وظیفه را می­توان زودتر از آنچه واقعا طول خواهد کشید، تکمیل نمود.

“من از این کار متنفرم”

آخرین چیزی که افراد می‌خواهند سر کار بشنوند، این است که کسی شکایت کند و بگوید که تا چه حد از کار خود متنفر است. گفتن این جمله، به شما برچسب منفی می­زند و روحیه گروه را پایین می­آورد. روسا به سرعت متوجه افراد منفی‌­بافی که روحیه را پایین می­‌آورند، می­شوند و می­دانند که در همان نزدیکی­ها، جایگزین­‌های مشتاق­‌تری وجود دارند.

“او تنبل/ بی­خاصیت/ نادان است”

هیچ جنبه مثبتی در بیان سخنی تحقیرآمیز در مورد یک همکار وجود ندارد. اگر گفته شما درست باشد، همه خود از آن مطلع هستند و نیازی به اشاره مجدد به آن نیست. اگر گفته شما نادرست باشد، در نهایت شما آن کسی هستید که مثل یک نادان به نظر می‌رسید. همیشه و در هر محیط کاری، افراد بی‌­ادب یا فاقد صلاحیت وجود دارند، و احتمالا همه می­دانند آنها که هستند.

اگر شما قدرت ندارید که به آنها کمک کنید اصلاح شوند، و یا آنها را اخراج کنید، با نشان­‌دادن بی­‌لیاقتی آنها، هیچ چیز به دست نخواهید آورد. اعلام کردن این­که همکارتان بی‌­لیاقت است، همچون تلاشی از روی احساس ناامنی و در جهت این­که خود را بهتر نشان دهید، به نظر خواهد رسید. مطمئناً این بی­‌ملاحظگی شما، در شکل نقطه‌­نظر منفی همکارانتان نسبت به شما، به شما برخواهد گشت.

این عبارت­ها، در بسیاری از مواقع بدون آن­که متوجه شوید، به زبان شما می‌­آیند. بنابراین، باید تا زمانی که عادت نگفتن آنها را در خود تقویت نکرده ­اید، کاملا مواظب باشید.

ما در آپتک ایمان داریم افراد باهوش می‌دانند حرفی که در ذهن خود جاری می‌کنند ،بخشی از وجود و ذهن آنها خواهد شد. پس مواظب هستند.

منبع : مجله اینترنتی اینک – (https://www.inc.com)

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید