همه ما در زندگی روزمره خود، روزهای خوب و بد بسیاری داریم. روزهای خوب که خیلی سریع سپری می شوند ولی روزهای بد می تواند تاثیرات جبران ناپذیری برای ما داشته باشند. در این مطلب از آپتک ، راه کارهایی داریم که این روزهای بد را در کمترین زمان سپری کنید و به روزهای خوب خود بازگردید. پس در ادامه همراه ما باشید.

قوی­تر از قبل بازگردید

حتی اگر شغل خود را دوست داشته باشید، گاهی روز­های بد به وقوع می­پیوندد. هر کسی چنین روز­هایی را دارد، اهمیتی ندارد که چقدر امیدتان لطمه خورده است و یا چقدر تلاش می­کنید که مثبت باشید؛ فقط این­که نمی ­توانید رویکرد نیمه ی خالی لیوان را به لرزه در آورید. حال بد می تواند بهره ­وری شما را از بین ببرد، انگیزه ­تان را به اتمام برساند و انرژی­های خلاق ­تان را تخلیه کند.

راز جبران یک روز بد این است که یاد بگیریم چگونه با وجود آن به راه مان ادامه دهیم. چگونگی عکس ­العمل شما می تواند منجر به یک بهبود سریع و یا یک هراس کامل شود. در این مطلب پنج مرحله برای بازگشت به مسیر وجود دارد، به طوری که فردا می توانید قوی­تر برگردید.

بیشتر بخوانید : سه روش ارتباطی متقاعد کننده به سبک تیم کوک

۱-آن را نادیده نگیرید.

احساساتتان را به عقب نرانید، آن­ها را ابراز کنید. به خودتان اجازه دهید که هر نوع احساس خشم، گناه، سرزنش خود را بروز دهید، تا بتوانید ادامه دهید. به یاد داشته باشید، شما انسان هستید و مانند سایر افراد؛ زمان­هایی هست که شما در بهترین حالت بهره ­وری خود نیستید. همان­قدر که کمال گرایی درونی شما ممکن است مخالف این عقیده باشد و شما را توبیخ کند، با خودتان مهربان باشید.

۲-ذهنیت خود را تغییر دهید.

در میانه­ ی یک روز بد، شما مستعد ابتلا به اظهارات فاجعه ­آمیز مانند “احساس می­کنم خیلی احمقم.” یا “هیچ چیز طبق برنامه پیش نمی­رود”، هستید. تفکر ناامیدانه متداول است، اما شما می­توانید از آن خلاص شوید و آن را دوباره چارچوب­ بندی کنید.

به عنوان مثال، “من مرتب در کارم خرابکاری می­کنم و بسیار از خودم ناامیدم”، تبدیل می­شود به “من این تفکر را دارم که به اندازه­ ی کافی موفق نیستم و از این جهت احساس نا امیدی می کنم”. نشان داده شده است، که برچسب ­گذاری بر روی افکار و احساساتتان به این روش، حل مسئله را بهبود می بخشد و استرس را کاهش می دهد.

هنگامی که افکار منفی ناخودآگاه خود را شناسایی می کردید، این صحبت­ های درونی را ضعیف کنیدتا بتوانید متعادل­تر و واقع­ گراتر باشید.

بیشتر بخوانید : یک عادت صبحگاهی ده دقیقه‌ای که ویندوز ذهن شما را ریستارت می‌کند

۳-ارتباط برقرار کنید تا دوباره تنظیم شوید.

زمانی که روز بدی دارید، وسوسه می­شوید که عقب­ نشینی کنید و تنها بمانید. اما در برابر تمایل به انزوا مقاومت کنید. همه ما یک دوست داریم که لبخند را روی صورتمان می ­آورد، مهم نیست که چطور می توانید یک قرار فوری قهوه­ را با این شخص تنظیم کنید یا اگر دور از شما زندگی می­کند، یک ایمیل یا متن برایش ارسال کنید.

۴-خودتان را درمان کنید، البته از راه سالم آن

مراقبت از خود را با آسیب زدن به خود اشتباه نگیرید. مشروبات الکلی ننوشید. بر روی فعالیت­ هایی تمرکز کنید که شما را احیا می کنند و به شما کمک می کند تا احساس سرزندگی داشته باشید، حتی اگر اثر آن کم است. این کارها می­ تواند شامل تمجید از یک همکار، یک ساعت زودتر خوابیدن و یا نه گفتن به یک باشد، در نتیجه شما از خودتان بیش از اندازه کار نکشیده ­اید.

۵-اتفاق بد را پشت سر بگذارید.

زمان عصرانه خود را به عنوان نقطه­ ی پایانی یک روز کاری بد در نظر بگیرید. اگر احساس نیاز می­کنید، زمانی را در خانه برای تخلیه­ ی استرس اختصاص دهید. به جای این­که در مواجهه با یک روز نکبت­ بار، به خود آسیب بزنید، انتظار مواجه­ شدن با چنین روزی را داشته باشید. [منظور این است ­که قبول کنید، که به هر حال روزهای ناخوشایند، برایتان اتفاق می­ افتد و وجود آن­ها اجتناب­ ناپذیر است.]

به یاد داشته باشید، شما هستید که تصمیم می­گیرید، چگونه با این روزها مواجه شوید. آیا اجازه می­دهید که روحیه شما را از بین ببرند؟ و یا انتخاب می­کنید که به شکست به صورت یک درس نگاه کنید، یک تلنگر بسیار کوچک در جاده­ ای که به سوی موفقیت طی می­ کنید.

منبع : inc.com

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید