مجموعه ­ای از مهارت ­های زندگی وجود دارد که هر کسی حتما نه تنها برای رسیدن به موفقیت، بلکه برای حفظ موفقیت، به آن­ها نیاز دارد.

چه شما یک کارآفرین، یک رهبر شرکت یا یک کارمند تازه وارد باشید، مهارت­ های زندگی خاصی وجود دارد که نه تنها شانس موفقیت شما را افزایش می­دهد، بلکه به شما کمک می کند تا این موفقیت را حفظ کنید.

همین­طور که برای اهدافم در سال برنامه­ ریزی می­کنم، یکی از آن­ها این است که مطمئن شوم که بچه­ های من به طور مداوم این مهارت­ ها را یاد بگیرند. به نظرم، هنوز هم این مهارت­ ها را به اندازه ­ی کافی در مدرسه به آن­ها آموزش نمی­ دهند، که کمی نا امیدکننده است. این موارد شامل مواردی مانند امور مالی شخصی است که مادرم آن را در سنین کم به من آموخت. در واقع این موضوع به من کمک کرد تا اولین وامم را برای اولین فعالیت تجاری­ام بگیرم.

اما چه مهارت­ های مهم دیگری وجود دارد که به شما یا فرزندانتان برای موفقیت کمک می­کند؟ در این مطلب از مجله اینترنتی آپتک هفت مهارت وجود دارد که به نظر من کاملاً ضروری است.

بیشتر بخوانید : ۴ اقدام عملی برای رسیدن به اهداف تان در سال ۲۰۱۹

مدیریت پول

۱- مدیریت پول

من اخیراً برای فرزندان ۲ و ۵ ساله ­ام حساب بانکی باز کرده­ ام. گرچه ممکن است دیوانگی به نظر برسد، بانک برای حساب­های تا ۵۰۰ دلار، نرخ بهره­ ی ۵ درصدی می ­پردازد. نیازی به گفتن نیست، من در این مورد کمی احساس بد داشتم. اما هدف اصلی بیشتر آشنا کردن آن­ها با صرفه جویی در پول و هدف­گذاری است. بله، درست است: فرزند ۵ ساله ­ی من دارای اهداف مالی است.

متأسفانه، من اغلب به افرادی بر می­خورم که که به شدت می خواهند کسب و کار خود را شروع نمایند و یا از شغل­ های سطح پایین خود جا­به­ جا شوند. متأسفانه پول مانع از دستیابی به این اهداف می شود، زیرا آن­ها از پیش­ پرداخت یا منابع مالی مناسبی ندارند که بتوانند یک ریسک به درد بخور انجام دهند.

 

۲-سلامت روانی

در گذشته صحبت درباره­ ی سلامت روانی در میان دوستان، یک تابو بود. با این حال، هرچه اهمیت سلامت روان در جامعه بیشتر مطرح شد، این موضوع که باید بر روی سلامت روان کار کرد، بیشتر مورد تصدیق قرار گرفت.

منظور از “سلامت روان” تنها بیماری­ های روانی نیست: سلامت روان شامل عدم اعتماد به نفس، ترس از شکست و صحبت­ های منفی بیش از حد با خود، نیز می­باشد. اینها نه تنها به شدت بر عملکرد شما تأثیر می گذارد، بلکه می توانند منجر به فقدان حق ­شناسی و انعطاف پذیری و در نهایت رضایت ­مندی گردد. در نتیجه، این می تواند منجر به این شود که علی­رغم خوب بودن عملکردتان، نتوانید حتی یک لحظه قدردان موفقیت­ هایتان باشید. شما در کشمکش قدردانی از داشته­ هایتان و یا سرزنش خود به دلیل شکست­ هایتان خواهید بود.

بیشتتر بخوانید : ۵ قدم برای جبران یک روز بد

مدیریت زمان

۳-مدیریت زمان

افراد کمی هستند که می­دانند که چقدر مدیریت زمان واقعاً مهم است. بدون آن، شما نمی توانید روز خود را سازماندهی کنید. که در نهایت، منجر به این می­شود که داشتن تعادل مطلوب بین زندگی شخصی و حرف ه­ایتان غیرممکن شود.

اما این فقط شروع است. هنگامی که زمان خود را به طور مؤثرتر مدیریت کنید، موفق تر خواهید بود زیرا شما می دانید که چگونه اولویت ­بندی وظایف و دستیابی به اهداف خود را سریعتر انجام دهید. شما قادر به از بین بردن بی حسی، کاهش استرس و پیدا کردن انرژی کافی برای انجام کارهای مهم خواهید بود.

همچنین، مدیریت زمان به شما این امکان را می­دهد که وقت خود را برای انجام آنچه واقعاً دوست دارید، صرف کنید. اگر ۸۰ ساعت در دفتر کارم باشم و هیچ ارتباطی با خانواده ­ام نداشته باشم، کاملا بی­چاره و ناکارآمد خواهم بود. منظورم این است که چه فایده ­ای دارد؟

بیشتر بخوانید : ۵ ویژگی برای تشخیص یک رهبر تمام عیار

مدیریت ارتباط

۴-مدیریت ارتباط

من قویاً معتقدم که روابط، کلید موفقیت هستند. شرکت خود را در نظر بگیرید: من به شدت شک دارم که رشد آن تنها به خاطر شما باشد. کل تیم شما به سمت یک هدف مشترک حرکت کرده است و شما قطعاً مرهون مشتریانی هستید که به شما اعتماد دارند و از شما حمایت می­کنند.

روابط ما به ما کمک می کند که از سختی­ ها عبور کنیم و روز­های خوب را جشن بگیریم. آن­ها ما را به ایده ­ها و فرصت­های جدید معرفی می­ کنند. آن­ها به ما کمک می­کنند که دلگرم­ تر باشیم و اهدافی فراتر از آن­چه که اکنون داریم، داشته باشیم.

و به عنوان فیلسوف جیدو کریشنا نوتری می­گوید: “هیچ­کس نمی تواند بدون رابطه زندگی کند. ممکن است شما به کوه­ها بروید و به یک راهب یا یک سانجی، بیرون بیایید، یا خود را در بیابان سرگردان کنید، باز هم شما ارتباط دارید. شما نمی توانید از این واقعیت قطعی فرار کنید که شما نمی­توانید کاملاً منزوی شوید.

بیشتر بخوانید : ۵ راهکار عملی برای داشتن ذهن یک مدیر موفق

۵-استراتژی

من به تازگی به دخترم بازی یونو  و شطرنج را یاد دادم. در ابتدا، او فقط کارت­ ها را پرتاب کرد، زیرا رنگ­ های خاصی را دوست داشت یا این­که تنها شوالیه ­ها را حرکت می­داد چرا که اسب­ ها را دوست داشت و برایش اسقف­ها و خیمه­ ها خسته کننده بودند. او همچنان به بازی ادامه داد، و در واقع شروع به برنامه­ ریزی برای حرکت­ های بعدی کرد. او شروع به فکر کردن فراتر از چیزهایی که دوست داشت کرد و بیشتر بر روی مراحل تمرکز نمود که کمک می­کرد تا برنده شود.

من به طور مداوم به رهبرانی برمی­ خورم که از عدم استراتژیک بودن کارمندانشان و بسنده کردن آن­ها به کارهای روزمره، گلایه دارند. برای موفقیت، شما باید در مورد حرکت بعدی خود فکر کنید و برای زمانی که همه چیز تغییر می کند، یک برنامه احتمالی در نظر داشته­ باشید.

مهارت های حل مسئله

۶-مهارت های حل مسئله

در طول زندگی، شما باید بر موانع و مشکلات غلبه کنید. مهم نیست که چقدر آماده هستید. به جای گله از آن و یا پرت کردن حوله، باید بتوانید در این چالش های پیش بینی نشده، راه خود را بیابید. گاهی اوقات، باید روی پای خود بیاستید، بدون این­که ار نعمت طوفان فکری برخوردار باشید.

شخصاً، فکر می کنم بخش بزرگی از موفقیت در حل مسئله شامل انعطاف پذیری و فکر کردن فراتر از آن چیزی که قبلا انجام داده اید، است. این به شما کمک می­کند که چیزهای جدید را کشف کنید.

منبع : inc.com

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید