چگونه ناامیدی شانس شما را برای رسیدن به چیزی که دوست دارید کم می­کند

آیا تا به حال در اولین قرار، رو­به­ روی کسی نشسته ­اید که طوری به شما نگاه می­کند که گویی آخرین قایق نجات در تایتانیک هستید؟

اغلب اوقات این فرد ممکن است چند نکته­ انحرافی این­ چنینی را بگوید. جمله ­هایی مانند :

” ۷ سال است که با کسی صمیمی نبوده ­ام.” یا ” من واقعا به دنبال کسی هستم که پدر فرزندم باشد” یا ” من امیدوارم کسی را پیدا کنم که من را بدون هیچ قید و شرطی تا آخر عمر دوست داشته باشد”

همه این جملات در دسته “مکالمات نامناسب برای قرار اول” قرار می­گیرند؛ زیرا همه آنها از یک جا شروع می شوند: ناامیدی.

بیشتر بخوانید : پنج عادت که مغزتان را جوان نگه می دارد

متقاعد کردن

هیچ کس نمی خواهد جلو کسی بنشیند که برنامه­ اش ناامیدی است. این بدان معنی است که شما نزدیک کسی هستید که خود را باور ندارد.

این واقعیت در رابطه با کسب و کار نیز درست است. حرفه ­ای­ ها در همه جا به دنبال راه­ هایی برای حفظ زمان خود هستند و متوجه شده ­اند که این واقعاً ارزشمندترین کالای ما است.

یک قطره ناامیدی می­تواند بلافاصله شانس شما برای به دست آوردن آنچه را که در یک ملاقات، مصاحبه یا هر فرصتی که در آن قرار است از کسی بخواهید که کاری برای شما انجام دهد را از بین ببرد.

موفقیت ­آمیزترین ملاقات ­ها آنهایی هستند که فرد ملاقات ­شونده احساس نمی­کند که فرد مقابل چیزی از او می­خواهد

همه ­ی این­ها خوب است، اما در مورد کارآفرینانی که ضربه ­های زیادی از رد شدن توسط فرد مقابل دریافت کرده ­اند اوضاع چگونه است؟ به طور غریزی، تمام کسانی که به نسبت رسیده ­اند، می­توانند معقول­ ترین افراد را مجبور کنند که در مقابل هر در باز و امیدبخش، احساس ناامیدی کنند.

در اینجا سه ​​نکته برای جلوگیری از افتادن شما در منجلاب ناامیدی، ارائه شده است.

بیشتر بخوانید : یک مهارت جدید را تنها در ۲۰ ساعت بیاموزید

متقاعد کردن

به یاد داشته­ باشید، همیشه باز می­گردید

سونامی عدم پذیرفته­ شدن و یا عدم موفقیت برای هر شخصی که در مسیر “جسارت­ داشته باش تا به بزرگی برسی” وجود دارد. اینگونه مشکلات می­تواند یک فرد حرفه­ ای را به این ذهنیت برساند که ((اگر یک­بار دیگر در این پروژه یا این کار شکست بخورم، دیگر نمی­دانم در این دنیا چه کار باید بکنم.))

این افکار خائن هستند

بسیاری از رهبران کارآفرین، مؤسسان و تجار به دفعات در گوشه­ ی رینگ گیر افتاده­ اند، این بخشی از تعریف شغل است.

هیچ بن­بستی کشنده نیست

راجع به همه­ ی زمان­ هایی فکر کنید که “نه” شنیده­ اید و به نقشه­ ی دوم (سوم، چهارم، پنجم و… ) روی آورده­ اید. استعداد و نبوغ شما زره ­تان است و باید به خودتان برای انعطاف­ پذیری و بازگشت­ پذیری­تان تبریک بگویید.

بیشتر بخوانید : افسانه ی ژاپنی که میتواند راز یک زندگی کامل باشد

زمانی را به یاد آورید که همه ­ی این­ها سرگرم­ کننده بود

دوباره به حس لذت­بخش ابتدای کار خود بازگردید، به جمله­ ی ابتدایی “این یه ایده ­ی باحال نبود اگر …”  فکر کنید و آن نوآوری را به  جلسات کاری خود بیاورید. هدف نهایی این است که به افراد مقابل این احساس را بدهید که ایده­، شخصیت و اشتیاق شما برای آن­ها آشنا و مأنوس است.

به یاد داشته باشید که فردی که مهم است، شما هستید

شما باید در هر جلسه­ ی کاری و مصاحبه شغلی به خود اعتقاد داشته باشید. به همان اندازه که مصاحبه کننده، سرمایه گذار، تهیه­ کننده و یا مدیر اجرایی شما را تحت نظر دارد، شما هم در حال ارزیابی او هستید.

به جای آنکه ناامید شدید از این­که آن­ها پی به استعداد یا دستاوردهای شما ببرند، از این جنبه نگاه کنید که این شما هستید که آن­ها را ارزیابی می­کنید. شما در تلاشید که بفهمید آیا آن­ها قادرند ارزش شما را درک کنند یا خیر؟

چنین تغییر اندکی در ذهنیت شما می تواند به راحتی تعادل قدرت را روی میز تغییر دهد.

بیشتر بخوانید : ریچارد برنسون، الون ماسک را در یک جمله نصیحت کرد

راز اینکه سریع تر افراد را به بله گفتن مجبور کنید

افکار نهایی   

اگر شما در حال مصاحبه با داوطلبین یک موقعیت شغلی در شرکتتان بودید، آیا هرگز کسی را کمی مضطرب بود و در طی مصاحبه می­گفت “من واقعاً به این شغل نیاز دارم” را استخدام می­کردید؟ البته که نه.

یک نکته­ ی بد در مورد این نوع جملات که  نشان می­دهد که شخص مصاحبه­ شونده هنوز نمی­داند که هدف از مصاحبه یافتن واجد شرایط­ترین داوطلب است، نه ناامیدترین، بیچاره ­ترین و یا از نظر مالی گرفتارترین داوطلب.

در صنعت فیلم و سرگرمی، فرایند تست بازیگری برای نقش ­های اصلی فیلم و سریال، از بین رفته است.

یکی از دوستان من که مسئول اصلی انتخاب هنرپیشه است، اخیراً با یکی از عوامل هنری یک ملاقات عادی ترتیب داد تا با و ویژگی­ هایش آشنایی پیدا کند.

آن کارگردان بعداً که مرا دید، گفت که این ملاقات خیلی خوب پیش رفت. او گفت که احساس خیلی خوبی داشته است که بازیگری را دیده است که هیچ نیازی به او نداشته است. او تحت تأثیر قرار گرفته بود که بازیگر قادر بود بدون هیچگونه احساس نیازی با او صحبت کند و این امر به کارگردان این اجازه را می­داد که شخصیت واقعی ­اش را درک کند.

بیشتر بخوانید : ۶ نشانه ای که نشان می دهند، هم اکنون وقت تغییر شغل است

او این­گونه ادامه داد که هیچ تردیدی برای معرفی بازیگر به تهیه­ کنندگان پروژه، به عنوان یک گزینه قابل قبول برای یکی از نقش­ های اصلی نداشته است.

با توجه به سطح رقابت و موانع فراوانی که وجود دارند، طبیعی است که در برخی مواقع احساس ناامیدی کنید. وظیفه­ ی شما این است که هر اندیشه­ ی ناامیدکننده­ای را به عنوان یک اندیشه خائن بدانید و سریعاً آن را از ذهنیت و شخصیت خود بزدایید.

منبع : INC.COM

ترجمه و ویرایش : وب سایت آبتک

اشتراک گذاری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را اینجا وارد نمایید